Zaufaj wymianie walut w Internecie

Ostatnia aktualizacja: 2018-08-14  |  Średni czas czytania: 01:21
Artykuł reklamowy
Prędzej, czy później, każdego z nas spotyka ten sam problem. Gdy już się pojawi, robimy to co wszyscy. Bo łatwiej, bo szybko, bo po co inaczej. Później mamy do siebie pretensje, że znowu zrobiliśmy tak, jak zawsze. A ponoć lubimy nowości...
Zaufaj wymianie walut w Internecie

Takich sytuacji w życiu każdego z nas z pewnością było wiele. Lubimy mówić, że kochamy wszystko to, co nowe. Nie boimy się ryzykować, przeciwnie – kochamy wyzwania. Gdy jednak pojawia się temat pieniędzy, okazuje się, że już nie jesteśmy tak skłonni do próbowania tego, co inne, niesprawdzone, nowe. A szkoda, bo przecież w finansach, tak jak w każdej innej dziedzinie, utarte rozwiązania nie zawsze są tymi najlepszymi.

Tak jest również w przypadku wymiany pieniędzy. Bez względu na to, czy potrzebujemy waluty raz na rok tuż przed wakacjami, czy tez kupujemy walutę codziennie, bo rozliczamy się
z kontrahentami, zdecydowana większość z nas ma potrzeby walutowe. Co wówczas robimy? Niestety większość z nas udaje się do pobliskiego kantoru, lub oddziału banku i tam kupuje euro, dolary czy funty.

A to błąd! Bardzo rzadko zdajemy sobie sprawę, ile tracimy, wymieniając pieniądze
w tradycyjny sposób. Jest to o tyle zaskakujące, że w dzisiejszych czasach, w dobie internetowych sklepów, w których robimy zakupy na co dzień, spełniając swoje walutowe potrzeby, decydujemy się na tradycję. A ta w tym konkretnym przypadku nam nie sprzyja.

Waluta z Internetu ma same zalety. Po pierwsze wymieniamy nie wychodząc z domu. Wystarczy, że zalogujemy się na stronach takich serwisów jak Internetowykantor.pl i założymy profil użytkownika. Po potwierdzeniu naszych danych, możemy wymieniać waluty. I tu warto wspomnieć kolejną zaletę e-kantorów – szybkość. Wybierając aktualnie najlepszy kurs, walutę kupimy bez zbędnego marnowania czasu na wyprawę do kantoru. Po prostu określamy ile chcemy kupić pieniędzy i tyle! Potwierdzamy i po przewalutowaniu i przesłaniu pieniędzy na nasze konto, możemy cieszyć się walutą.

Uprzedzając pytanie o bezpieczeństwo takich rozwiązań, warto wyjaśnić tę kwestię. E-kantory działają na tych samych zasadach, co banki oferujące transakcje internetowe. Wymiana
w kantorze online i zakupy opłacone bankowością internetową są zabezpieczone w takim samym stopniu. Kantory online posiadają bowiem analogiczne zabezpieczenia dostępu, jak systemy e-bankowości – np. certyfikat SSL oraz system potwierdzania transakcji kodami SMS. Kupując online nie narażamy się więc na atak rabunkowy i utratę dopiero co wymienionych pieniędzy, a wiemy, że tradycyjna wymiana może się z tym wiązać.

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Przydatne linki: