
Gotowy, przykładowy biznesplan:
BIURO PROJEKTÓW ARCHITEKTONICZNYCH

Standard | Premium |
---|---|
Biznesplan w formacie Adobe (.pdf) | Biznesplan w formacie Adobe (.pdf) |
Brak edytowalnych plików biznesplanu w Word (.doc i .docx) | Edytowalne pliki biznesplanu w Word (.doc i .docx) |
Brak edytowalnych tabel zestawień finansowych w Excel (.xls i .xlsx) | Edytowalne tabele zestawień finansowych w Excel (.xls i .xlsx) |
- | Jednorazowe Konsultacje mailowe dotyczące aplikowania o środki |
Informacje na temat biznesplanu:
Chcesz otworzyć biuro projektów architektonicznych? Jeśli tak, gotowy biznesplan pomoże Ci przygotować odpowiednie dokumenty aplikacyjne, na podstawie których uzyskasz dofinansowanie na rozpoczęcie swojego wymarzonego biznesu.
Co zawiera biznesplan
W ramach przygotowanego przez nas biznesplanu otrzymasz kompleksowo opracowaną dokumentację. Znajdzie się w niej m.in. charakterystyka planowanej działalności gospodarczej i rynku konkurencji, opis działań marketingowych oraz analiza SWOT.
Działalność gospodarcza opisana w przykładowym biznesplanie będzie polegała na prowadzeniu biura projektów architektonicznych oraz budowlano-inżynieryjnych.
W ofercie firmy znajdzie się przede wszystkim projektowanie architektoniczne i techniczne budynków wraz z nadzorem autorskim, koordynacją produkcji oraz montażem elewacji wentylowanych i ślusarką aluminiową.
Usługi będą świadczone zarówno bezpośrednio u klienta, jak również w siedzibie firmy. Dzięki zdalnie prowadzonej działalności z oferty firmy będą mogli skorzystać nie tylko miejscowi klienci, ale również konsumenci z całego kraju. Część prac wykonywanych u konsumentów będzie związanych z przygotowaniem projektów architektonicznych.
Świadczenie usług będzie możliwe od godziny 9.00 do 20.00 przez 6 dni w tygodniu. Zlecenia będą również realizowane w dogodnym dla klienta czasie poza standardowymi godzinami pracy. Taka możliwość będzie zależna od zakresu usług, a także czasowej dostępności konsumenta. Charakter usług oraz godziny ich wykonania będą ustalane z odbiorcą oferty telefonicznie bądź poprzez e-mail.
Biznesplan składa się z następujących dokumentów:
- informacje o wnioskodawcy,
- przygotowanie wnioskodawcy do prowadzenia planowanej działalności gospodarczej,
- dane dotyczące planowanej działalności,
- opis planowanego przedsięwzięcia,
- charakterystyka planowanej działalności gospodarczej i rynku konkurencji,
- szczegółowy opis proponowanego przedsięwzięcia,
- cele i motywy podjęcia działalności gospodarczej,
- planowany kierunek rozwoju firmy,
- analiza rynku konkurencji,
- opis działań marketingowych,
- potencjalni dostawcy,
- potencjalni odbiorcy,
- analiza SWOT,
- analiza potencjalnych ryzyk, które mogą przyczynić się do upadku planowanej działalności gospodarczej wraz z propozycją działań zaradczych,
- plan finansowy projektowanej działalności gospodarczej - planowany całkowity koszt przedsięwzięcia,
- przewidywane efekty ekonomiczne prowadzenia działalności gospodarczej - analiza finansowa przychodów i kosztów działalności,
- planowane koszty podjęcia działalności gospodarczej oraz szczegółowa specyfikacja i harmonogram wydatków w ramach wnioskowanych środków finansowanych.
Biznesplan został opracowany na potrzeby wniosku do Urzędu Pracy w Katowicach. Możesz go wykorzystać na własne potrzeby i złożyć w innym urzędzie na terenie całej Polski.
Dokumenty przygotowaliśmy w sposób staranny, biorąc pod uwagę wszelkie aspekty merytoryczne i formalne. Są one zgodne z wymaganiami urzędu i sporządzone w taki sposób, aby zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie dotacji.