
Gotowy, przykładowy biznesplan:
USŁUGI BUDOWLANE WYKOŃCZENIOWE

Standard | Premium |
---|---|
Edytowalne pliki zgodne z opisem produktu (w popularnych formatach: .doc / .docx / .pdf / .xlsx) | Edytowalne pliki zgodne z opisem produktu (w popularnych formatach: .doc / .docx / .pdf / .xlsx) |
- | Kurs internetowy: Pozyskiwanie dotacji z Urzędu Pracy / Przygotowywanie Biznesplanu (Więcej o kursie znajdziesz tutaj) |
Informacje na temat biznesplanu:
Jeżeli zajmujesz się wykończeniami, możesz aplikować o uzyskanie dotacji na rozpoczęcie działalności własnej firmy. Aplikacja odbędzie się łatwiej jeśli będziesz posiadał napisany biznesplan. Brak doświadczenia w pisaniu biznesplanu nie jest przeszkodą. Możesz skorzystać z pomocy specjalistów i otrzymać fachowy wzór biznesplanu.
Co zawiera biznesplan:
Przykładowy wzór biznesplanu zawiera takie dokumenty jak między innymi: opis głównych i potencjalnych odbiorców produktu, prognozę przychodów z planowanej działalności i analizę SWOT.
Udostępnione dokumenty ułatwią twoją aplikację o dofinansowanie. Wszystkie zostały napisane zgodnie z wymaganymi standardami. Skompletowane i uzupełnione dokumenty wystarczy zanieść do swojego Urzędu Pracy.
Działalność gospodarcza opisana w biznesplanie będzie świadczyła przede wszystkim usługi remontowo-budowlane. Działalność zajmować się będzie zarówno remontami mieszkań, jak i łazienek i podłóg oraz tynkowaniem pomieszczeń. W ofercie firmy znajdzie się nie tylko tynkowanie ozdobne i tradycyjne, ale również obróbka otworów okiennych, uzupełnianie tynków, a także kafelkowanie oraz montaż drzwi zewnętrznych. Zakres usług oraz harmonogram prac i projekt będzie ustalany razem z klientem. Przed rozpoczęciem remontu będzie również przygotowywana lista niezbędnych do pracy materiałów, a także dokonywana dokładna wycena. Wszystkie prace będą wykonywane w szczególności na materiałach, które będą dostarczone przez konsumenta. Oferta działalności skierowana będzie przede wszystkim do osób fizycznych, zaś 30% odbiorców tej oferty stanowić będą podmioty gospodarcze.
Biznesplan składa się z następującej dokumentacji:
- dane wnioskodawcy,
- opis planowanego przedsięwzięcia,
- działania podjęte na rzecz rozpoczęcia działalności gospodarczej,
- plan marketingowy,
- opis produktu/usług,
- główni, potencjalni odbiorcy produktu,
- charakterystyka konkurencji (w jaki sposób planowana działalność będzie konkurencyjna w stosunku do istniejących o podobnym profilu, proszę wskazać zalety produktu/usługi różnicujące go od innych istniejących na rynku produktów/usług),
- charakterystyka rynku,
- analiza swot,
- dystrybucja i promocja,
- prognoza przychodów z planowanej działalności,
- analiza przewidywanych efektów ekonomicznych planowanego przedsięwzięcia,
- kalkulacja kosztów związanych z podjęciem działalności gospodarczej oraz źródła ich finansowania.
Biznesplan został opracowany na potrzeby wniosku do Urzędu Pracy w ramach projektu „projekt bielska przedsiębiorczość bez barier”. Możesz go wykorzystać na własne potrzeby i złożyć w urzędzie na terenie całej Polski.
Dokumenty przygotowaliśmy w sposób staranny, biorąc pod uwagę wszelkie aspekty merytoryczne i formalne. Są one zgodne z wymaganiami urzędu i sporządzone w taki sposób, aby zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie dotacji.