6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs Access - programowanie w VBA

Kurs Access - programowanie w VBA
Cena: 79.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: IT i oprogramowanie
Poziom trudności: Zaawansowany
Ocena:
5.0

Informacje na temat kursu:

Program Access jest wykorzystywany do prowadzenia baz danych w wielu przedsiębiorstwach i korporacjach. Daje nam on sporo możliwości, które warto wykorzystywać w pełni. Jeżeli pracujesz na codzień z programem Access, warto pomyśleć o zautomatyzowaniu niektórych rutynowych czynności. Szkolenie daje Ci możliwość poznania zaawansowanych technik programu Microsoft Access.

Poziom zaawansowany, 44 wykłady, 8 materiałów szkoleniowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest dedykowany przede wszystkim dedykowany dla zaawansowanych użytkowników programu Access, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać możliwości oferowane przez program. Usprawnisz swoją pracę wykorzystująć programowanie w języku VBA.

Czego się nauczę z tym kursem?

Wraz z kursem opanujesz wszystkie ważne zagadnienia związane z użyciem Visual Basic w programie Access. Zdobędziesz niezbędną wiedzą na temat języka Visual Basic. Wraz z tą wiedzą będziesz w stanie tworzyć różne programy modyfikujące formularze, tabele oraz raporty. Wraz z kursem poznasz praktyczne przykłady użycia VBA w bazie danych. Zdobyta wiedza pozwoli Ci na napisanie programu, który zautomatyzuje nawet najbardziej skomplikowane czynności. Będziesz również w stanie stworzyć w pełni funkcjonalne aplikacje.

Co znajduje się w kursie?

W kursie znajdziesz 44 wykłady w formie filmów instruktażowych. W filmach jest poruszany szeroki zakres tematów związanych z programowaniem w języku Visual Basic. Początkowe wykłady są poświęcone omówieniu środowiska pracy i wytłumaczeniu jak napisać prosty program. Następnie nauczysz się o głównych elementach języka VBA czyli między innymi: o zmiennych, tablicach, pętlach i instrukcjach warunkowych. Po poznaniu podstawowych elementów, przyjdzie czas na manipulowanie obiektami bazy danych. Nauczysz się pisać programy, które otwierają i zamykają obiekty baz. Aplikacje, które będziesz umiał napisać bea umożliwiały manipulowanie rekordami (edycję, dodawanie, zliczanie itp.). Ostatnie rozdziały kursu rozjaśnią Ci jak stworzyć kod, który zmodyfikuje raporty i formularze.

Kurs rozjaśni jak skutecznie zautomatyzować nawet najbardziej skomplikowane czynności przy użyciu makr. Opanujesz najważniejsze koncepcje VBA, a przy tym stworzysz przy użyciu programu funkcjonalne aplikacje. Sprawisz, że twoje bazy danych będą przyjemne, łatwe w obsłudze i atrakcyjne. Kurs w postaci filmów wideo umożliwia Ci powrót do tych zagadnień, które mogą być dla Ciebie niezrozumiałe. Możesz je powtarzać tyle razy ile Ci potrzeba do pełnego zrozumienia tematu. Pomimo, że kurs został oparty głównie na programie Access 2013, wiedzę można bez problemu wykorzystać przy starszych wersjach np. z 2007 czy 2010 roku.

Program nauczania składa się z:

  • Wprowadzenia do tematu
  • Visual Basic w programie Access
  • Podstawowe koncepcje VBA
  • Instrukcje sterujące
  • Manipulowanie obiektami
  • Przetwarzanie rekordów
  • Obiekt aplikacji
  • Edycja raportów i formularzy

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Po ukończeniu naszego szkolenia będziesz pracował szybciej i efektywniej wykorzystując zautomatyzowane czynności. Będziesz posługiwał się najważniejszymi koncepcjami VBA i będziesz korzystać bez problemowo z pętli, zmiennych, instrukcji warunkowych, procedur oraz tablic. Poznanie nieograniczonych możliwości programu umożliwi Ci tworzenie funkcjonalnych aplikacji, które będa dodawać, usuwać lub edytować rekordy. Znajomość na takim poziomie zaawansowania programu Access zwiększa nasze kwalifikacje zawodowe, gdyż wielu pracodawców poszukuje ludzi z umiejętnością korzystania programu tego typu.

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: