6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs AutoCAD modelowanie 3D

Kurs AutoCAD modelowanie 3D
Cena: 99.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Projektowanie
Poziom trudności: Średniozaawansowany
Ocena:
4.7

Informacje na temat kursu:

Kurs AutoCAD pomoże Ci nauczyć się tworzyć wspaniałe wizualizacje 3D. Powiemy Ci jak tworzyć projekty i tworzyć dokumentację techniczną.

Poziom średniozaawansowany, 122 wykłady.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs ten będzie przydatny dla osób, które już znają podstawy programu AutoCAD i chcą dowiedzieć się więcej na temat modelowania 3D. Kurs ten pomoże Ci zdobyć umiejętności, dzięki którym w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób będziesz potrafił przedstawić swoje pomysły. Omówimy tworzenie dokumentacji technicznej oraz przybliżymy Ci możliwości programu w zakresie tworzenia wizualizacji 3D.

Czego nauczysz się z kursu?

Na kursie nauczymy Cię jak tworzyć atrakcyjne i ciekawe wizualizacje. Wiedza ta przyda się w każdej branży a umiejętności modelowania 3D w programie AutoCAD będziesz mógł wykorzystać w każdej chwili.

Na szkoleniu poruszymy wiele tematów dotyczących modelowania 3D. Na wstępie omówimy w jaki sposób nawigować w przestrzeni 3D oraz jak używać układy współrzędnych. Korzystanie z narzędzi do tworzenia brył nie będzie więcej sprawiało Ci żadnych trudności a wprowadzanie wszelkich modyfikacji stanie się łatwe i przyjemne. Omówimy szeroki zestaw narzędzi edycyjnych, które również będą bardzo przydatne w Twojej pracy.

Kolejną ważną rzeczą, która będzie szerzej poruszana na kursie to działanie powierzchni NURBS a także narzędzi do rzutowania i analizy geometrii. Na zakończenie powiemy jak tworzyć ostateczną wizualizację, czyli w jaki sposób odpowiednio wyrenderować scenę, jak dodawać kamery i wiele innych.

Dowiesz się jak odpowiednio i atrakcyjnie zaprezentować swoje pomysły i projekty z pomocą programu AutoCAD. Bez względu na to jaką branżą zajmujesz się profesjonalnie, będą to techniki przydatne i pomocne.

Za pomocą narzędzi VievCube, Orbita czy Steering Wheel możesz swobodnie poruszać się w 3D. Dowiesz się jak korzystać z układu współrzędnych w zaledwie kilka minut. WIedza na temat korzystania z interfejsu przyspieszy i ułatwi Ci pracę.

Tworzenie takich brył jak prostopadłościan, walec czy stożek nie będą sprawiać Ci najmniejszego problemu. Będziesz mógł tworzyć obiekty 3D z 2D za pomocą narzędzi takich jak wyciągnij, przekręć czy ciągnij.

Odpowiednie modyfikowanie siatki 3D również jest ważną kwestią. Dlatego powiemy Ci jak dodać fałdowanie czy zwiększyć gładkość dzięki czemu Twoje projekty będą wyglądały bardzo realistycznie. Nauczysz się technik modyfikacji obiektów 3D takich jak stosowanie lustra 3D, dodawanie zaokrągleń i fazowań oraz stosowanie metauchwytów.

Bogaty zestaw narzędzi do edycji pozwoli Ci na tworzenie nawet najbardziej złożonych kształtów. Manipulowanie wierzchołkami sterującymi pomoże Ci w szybki sposób zmienić kształt swojej bryły. Różne sposoby tworzenia szyków prostokątnego, biegunowego czy wzdłuż ścieżki pomoże Ci skrócić czas projektowania.

Kurs został podzielony na 14 kategorii. Każda z nich jest szeroko omówiona. Poniżej znajdziesz listę tematów wraz z kilkoma przykładami czego dotyczą:

 • Nawigacja
 • Tworzenie brył 3D
 • Tworzenie obiektów 3D z 2D
 • Prymitywy siatki 3D
 • Tworzenie siatki za pomocą różnych narzędzi
 • Modyfikacje 3D obiektów siatki
 • Tworzenie powierzchni
 • Powierzchnia NURBS i wierzchołki sterujące
 • Rzutowanie geometrii i analiza
 • Modyfikacje obiektów 3D
 • Tworzenie szyku
 • Tworzenie złożonych brył Algebra boole’a
 • Edycja brył 3D
 • Renderowanie

Na początku kursu omówimy jak korzystać z narzędzi ViewCube, narzędzi Orbita a także narzędzi Steering Wheel. Dowiesz się czym są widoki oraz jak lokalizować obiekty 3D. Powiemy o stylach wizualizacji, rzutniach, globalnym i lokalnym układzie współrzędnych a także dynamicznym LUW.

Jeśli chodzi o bryły to na kursie dowiesz się jak tworzyć: prostopadłościan, walec, stożek, sferę, ostrosłup, klin, torus, polibryłę oraz helisę. Powiemy również w jaki sposób tworzyć obiekty 3D z 2D. Nauczymy Cię wykorzystania narzędzi takich jak: wyciągnij, przekręć, przeciągnij, naciśnij i ciągnij. Dodatkowo załączymy filmik instruktażowy z wyciągnięć złożonych.

Omówimy prymitywy siatki 3D, czyli siatkę 3D w kształcie: kostki, stożka, walca, ostrosłupa, sfery, klinu, torusa. Do tworzenia siatki pomocne okazują się różne narzędzia, o których na naszym kursie nie zapominamy, takie jak: powierzchnia przekręcona, krawędziowa, prostokreślna, walcowa a także jakie są opcje prymitywów siatki.

Powiemy więcej o modyfikacji 3D obiektów siatki, czyli jak wygląda obiekt wygładzony oraz jak konwertować bryły 3D w obiekt siatki. Dowiesz się jak zwiększać i zmniejszać gładkości oraz wygładzać siatki za pomocą rozdrobnienia. Poruszymy dodatkowe opcje takie jak: dodawanie i usuwanie fałdowania, opcje reprezentacji siatki, rozdzielenie powierzchni, wyciąganie ściany i scal powierzchni. Przedstawimy tworzenie i zamykanie otworu w siatce a także zawijanie powierzchni lub krawędzi. Nauczymy Cię obracać powierzchnie trójkątne, przekształcać siatki w bryłę lub powierzchnię oraz zniekształcać siatki.

W temacie tworzenia powierzchni powiemy czym jest powierzchnia sieci, wyciągnięcie złożone, przeciągnięcie i powierzchnia płaska. Dodatkowo powiemy o takich funkcjach jak: wyciągnij, przekręć, odsuń, zaokrąglij, utnij czy wydłuż. Dowiesz się jak połączyć powierzchnie, cofnąć ucięcie oraz czym jest płat powierzchni i rzeźba.

Powiemy więcej o powierzchniach NURBS, czyli jak przekształcać coś w obiekt NURBS, jak korzystać z paska edycji wierzchołków sterujących, włączać i wyłączać wierzchołki sterujące a także jak je dodawać i usuwać. Zahaczymy o temnat rzutowania geometrii, w tym analizę ciągłości powierzchni (zebra), analizę krzywizny oraz pochylenia odlewniczego.

Pokażemy jak modyfikować obiekty 3D: metauchwyty, lustro, przesunięcie, wyrównanie, obrót, skala. Powiemy jak eliminować obiekty, dodawać fazowania i zaokrąglenia oraz jak robić fazowanie krawędzi bryły. Nie pominiemy też tematu uchwytów i palety właściwości.

Będziesz wiedział jak tworzyć szyk, taki jak: szyk prostokątny, biegunowy, wzdłuż ścieżki i jak zastosować je w praktyce. Dostaniesz informacje ogólne odnośnie złożonych brył Algebra boole’a oraz co to jest jego suma, różnica i iloczyn.

Z edycji brył dowiesz się jak wyodrębnić krawędzie z obiektów 3D, kolorować i kopiować krawędzie, wyciągać, zwężać, przesuwać, kopiować, odsuwać, usuwać, obracać i kolorować powierzchnie. Powiemy też o działaniach takich jak: odciśnij, rozdziel, powłoka, przenikanie, płat, pogrubienie oraz odsunięcie krawędzi.

Z zakresu renderowania powiemy więcej o materiałach i teksturach, narzędziu renderuj, ustawieniach słońca, zmianie tła, ruchomej kamerze oraz imporcie i edycji zdjęć.

Kurs ten został przygotowany za pomocą programu AutoCAD 2012 w języku polskim. Techniki i rozwiązania, które są przedstawione na kursie są uniwersalne, dlatego też, niezależnie od tego w jakiej wersji programu pracujesz na co dzień, będą one przydatne i mogą być zastosowane w łatwy sposób.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Szkolenie to oferuje Ci kompletną wiedzę z zakresu modelowania 3D w programie AutoCAD. Dzięki temu szkoleniu dowiesz się jak:

 • tworzyć dokumentację techniczną
 • efektownie prezentować swoje pomysły i projekty
 • opanować umiejętności modelowania 3D
 • tworzyć atrakcyjne wizualizacje 3D
 • nawigować w przestrzeni trójwymiarowej
 • Korzystać z interfejsu
 • Projektować bryły 3D
 • Tworzyć i modyfikować obiekty siatki 3D
 • Modyfikować obiekty 3D
 • Edytować bryły 3D
 • Używać powierzchnie NURBS i wierzchołki sterujące
 • Skrócić czas projektowania do minimum

Zobacz także inne kursy:

Kurs 3ds Max - Interior
Cena: 79.00 zł
4.8

Kurs 3ds Max - Interior

Kurs AutoCAD 2012 esencja
Cena: 79.00 zł
4.7

Kurs AutoCAD 2012 esencja

Przydatne linki: