6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs SolidWorks od podstaw

Kurs SolidWorks od podstaw
Cena: 139.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Projektowanie
Poziom trudności: Podstawowy
Ocena:
4.9

Informacje na temat kursu:

Możesz nauczyć się projektować w najpopularniejszym programie dla inżynierów. Wszystkiego dowiesz się na kursie SolidWorks od podstaw.

Poziom podstawowy, 67 wykładów, 6 materiałów szkoleniowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Czy zdarzyło Ci się szkicować na kartce projekty zastanawiając się czy uda Ci się kiedykolwiek wdrożyć je w życie? A może oglądałeś wielokrotnie spektakularne przykłady modeli w internecie, rozmyślając czy sam zdołałbyś wykonać tak zaawansowane projekty? My pokażemy Ci, że nie stoi nic na przeszkodzie, abyś sam tworzył swoje kreatywne pomysły. Wystarczy trochę wyobraźni i znajomość podstaw inżynierii aby to osiągnąć. Główną podstawą jest warsztat, który pomożemy Ci wypracować.

Czego nauczysz się z kursu?

Na naszym szkoleniu możesz spodziewać się dużej dawki wiedzy z podstaw pracy i interfejsu. Aby osiągnąć niesamowite efekty w pracy, musisz zaznajomić się z interfejsem i narzędziami pracy. Pokażemy Ci najbardziej przydatne podstawowe opcje programu SolidWorks. Omówimy jak skutecznie pracować z bryłami, powierzchniami i złożeniami. Dzięki tej wiedzy narzędzia 2D czy 3D nie będą dla Ciebie zagadką, natomiast modelowanie zarówno podstawowych jak i nieco bardziej zaawansowanych obiektów nie będzie dla Ciebie niczym trudnym.

Nauczysz się modelować szybciej i efektywniej niż konkurencja. Program Solidworks został stworzony właśnie po to, aby ułatwić Ci proces modelowania. Dużym ułatwieniem jest to, że jego silniki same przewidują co chcesz zrobić. Powiemy Ci jak wykorzystać ten niesamowity potencjał i przy pomocy pewnych trików i porad Twoja praca stanie się szybsza i przyjemniejsza.

Pokażemy Ci, w jaki sposób powinieneś unikać podstawowych błędów. Dowiesz się między innymi jak możesz w prawidłowy sposób budować modele. Podczas wytwarzania elementu mogą pojawić się problemy, a my przedstawimy Ci jak ich uniknąć. Będziesz potrafił robić samodzielnie wstępną analizę modelu a także wykorzystać do tego funkcje SolidWorks.

Rzecz, o której nie można zapominać jest dokumentacja techniczna 2D. Jest to żmudna praca wymagająca wiele cierpliwości, dlatego łatwo jest popełnić liczne błędy. Dzięki funkcjom SolidWorks możesz ułatwić i przyspieszyć tworzenie rysunków technicznych. Zrozumiesz jak automatycznie generować rzuty na podstawie stworzonego modelu 3D. Będziesz w stanie wykonywać przekroje, rzuty izometryczne oraz wymiarować elementy, a wszystko za pomocą dostępnych narzędzi.

Na kursie znajdziesz także materiały pomocnicze, z których będziesz mógł korzystać także po kursie. Na ekranie będą pokazywane czynności, takie jak budowanie modeli, które będziesz mógł odwzorować i powtarzać za nami. Szkolenie to zostało przygotowane na podstawie SolidWorks w wersji 2018, lecz możesz korzystać również ze starszej wersji programu.

Aby kurs był bardziej przejrzysty i zrozumiały, został on podzielony na 8 części, na które składają się najważniejsze tematy dotyczące pracy w SolidWorks. Każdy z nich został odpowiednio rozwinięty i omówiony.

Poniżej możesz się z nimi zapoznać oraz kilkoma przykładami co znajduje się w każdym z nich:

 • Wprowadzenie - jak korzystać z materiałów
 • Okna Solidworksa - poruszanie się po interfejsie, szablony
 • Szkicownik - ciągłość krzywej, trim i extend, convert, offset, quick snap
 • Bryły - swept i lofted, boundary, cut, chamfer, pattern, plane, curves
 • Powierzchnie - extrude i revolved, swept, lofted i boundary, freeform, ruled surface
 • Złożenia - wiązania, podzłożenia, linear pattern, circular pattern, wiązania podstawowe/plane, toolbox
 • Rysunek - tabelka i szablony, wymiarowanie, rysunek złożenia
 • Analiza - zebra stripes i curvature, deviation i draft analysis, undercut i parting line

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Na szkoleniu nauczysz się:

 • tworzyć złożenia oraz relacje między elementami
 • pracować ze skomplikowanymi powierzchniami
 • wykonywać szkice inżynieryjne
 • budować modele 3D
 • analizować modele pod względem wykonywalności
 • wykorzystywać funkcje, które przyspieszą Twoją pracę
 • przygotowywać dokumentację techniczną 2D
 • pracować z biblioteką Tollbox

Zobacz także inne kursy:

Kurs SolidWorks od podstaw
Cena: 139.00 zł
4.9

Kurs SolidWorks od podstaw

Teksturowanie modeli 3D do gier
Cena: 119.00 zł
4.9

Teksturowanie modeli 3D do gier

Przydatne linki: