6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs SketchUp - efektywne projektowanie

Kurs SketchUp - efektywne projektowanie
Cena: 99.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Projektowanie
Poziom trudności: Średniozaawansowany
Ocena:
4.9

Informacje na temat kursu:

Naucz się technik projektowania w SketchUp. Na kursie z efektywnego projektowania w programie SketchUp, będziesz mógł skorzystać ze sprawdzonych porad i trików.

Poziom średniozaawansowany, 29 wykładów, 7 materiałów szkoleniowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Jeśli posiadasz już pewną wiedzę z zakresu projektowania w SketchUp, ale chcesz dowiedzieć się więcej, ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Na kursie bazujemy na architektoniczno-designerskiej stronie oprogramowania, lecz wiedzą, którą Ci przekażemy może być również wykorzystana przez projektantów wnętrz. Niezależnie od tego, czy pracujesz w programie SketchUp hobbystycznie, czy jest to Twoje narzędzie pracy w zawodzie, który wykonujesz, na naszym kursie na pewno dowiesz się czegoś ciekawego i znajdziesz w nim coś dla siebie.

Czego nauczysz się z kursu?

Na początku skupimy się na projektowaniu mieszkań, i przedstawimy Ci jak to robić krok po kroku. Pokażemy Ci jak powstaje projekt wnętrza od A do Z. Poznasz od kulis cały proces projektowania, od początku do końca, z uwzględnieniem wszystkich szczegółów. Rozpoczniemy od pracy na rzucie architektonicznym, a następnie rozwiniemy kolejne tematy poprzez poszczególne części sceny. Na zakończenie dowiesz się jak zaprezentować gotowy już projekt.

Pokażemy Ci jak możesz projektować dużo szybciej niż do tej pory. Zaznajomimy Cię z przydatnymi wtyczkami, które ułatwią Ci pracę i pozwolą w znacznym stopniu skrócić czas potrzebny na realizację projektów. W trakcie kursu będziemy korzystać z aż 10 najpopularniejszych pluginów. Dzięki nim w łatwiejszy sposób będziesz mógł modelować, precyzyjniej teksturować a także optymalizować pliki projektowe. Nowe możliwości będą stały przed Tobą otworem.

Podczas kursu przybliżymy Ci temat scen interaktywnych oraz poznasz rozbudowane atrybuty komponentów. Sprawią one, że Twoja scena będzie interaktywna. Wyposażymy Cię w umiejętności takie jak: wysuwanie szuflady w szafkach, otwieranie skrzydeł drzwiowych a także dynamiczna zmiana wersji kolorystycznych modeli i wiele innych przekształceń.

Pokażemy Ci jak przydatne mogą okazać się narzędzia Photo Match, dzięki którym będziesz mógł stworzyć meble niemalże identyczne jak te na obrazku. Zdobędziesz podstawową wiedzę z zakresu geometrii wykreślnej. Nie zapomnimy także o praktycznych przykładach i sposobach pracy z dopasowanym zdjęciem, przy pomocy których będziesz mógł powtórzyć całą operację na swoich własnych projektach.

Proces tworzenia fotorealistycznych wizualizacji wydaje się żmudny i czasochłonny. Przedstawimy Ci kilka alternatyw, dzięki którym zaoszczędzisz wiele czasu, a efekt końcowy będzie równie zadowalający jak ten, kiedy spędziłbyś nad projektem wiele godzin. Na szkoleniu zaznajomimy Cię z właściwościami styli i cieni, za pomocą których stworzysz szybkie szkice i oświetlone światłem słonecznym widoki. Pokażemy Ci jak uzyskać oszałamiający efekt, który zrobi piorunujące wrażenie na klientach.

Dla ułatwienia Ci zadania, podzieliliśmy nasze szkolenie na osiem głównych tematów, które poniżej trochę Ci je przybliżymy:

 • Wprowadzenie
 • Praca na rzucie
 • 1001bit tools
 • Kuchnia
 • Photo Match
 • Pobieranie modeli
 • Teksturowanie
 • Prezentacja projektu

Jeśli chodzi o bardziej szczegółowy plan działania, to na początku powiemy jak korzystać z materiałów. Następnie poruszymy temat pracy z plikami wektorowymi i rastrowymi, a także zahaczymy o temat brył. Podamy przykłady tworzenia między innymi stolarki okiennej oraz drzwiowej, narzędzi, kuchennych frontów. Nie zabranie też filmiku instruktażowego. Podpowiemy jak wykorzystać takie narzędzia jak Cabinet Tools oraz jak stworzyć efekt otwieranych szafek czy wysuwanych szuflad.

Omówimy szerzej temat dopasowania geometrycznego a także czym jest zaawansowany Photomatching. Dowiesz się jak optymalizować modele a także importować pliki .3ds, .dwg i .dxf. Z zakresu teksturowania, powiemy czym jest rzutowanie, ThruPaint oraz Roadkill UV. Na zakończenie powiemy Ci jak zaprezentować swój projekt, dobrać odpowiednie sceny, style czy animacje.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Na szkoleniu tym poznasz różne techniki projektowania w programie SketchUp.

Na kursie nauczysz się:

 • pracy z narzędziami 1001bit tools i Cabinet Tools
 • importowania i pracy z rysunkami rastrowymi i wektorowymi
 • prezentowania projektów w formie grafik 2D i animacji
 • budowy dynamicznych komponentów
 • tworzenia stolarki okiennej i drzwiowej
 • dokładnego teksturowania zróżnicowanych powierzchni
 • precyzyjnego odwzorowywania modeli ze zdjęć
 • wyszukiwania gotowych modeli 3D i ich optymalizacji

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: