6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Wprowadzenie do concept art i ilustracji

Wprowadzenie do concept art i ilustracji
Cena: 119.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Projektowanie
Poziom trudności: Podstawowy
Ocena:
4.9

Informacje na temat kursu:

Nie wiesz w jaki sposób tworzyć projekty graficzne, aby dokładnie odwzorowywały pomysły, które powstają w Twojej głowie? Skorzystaj z kursu wyjaśniającego podstawy grafiki koncepcyjnej i ilustracyjnej, który pozwoli Ci na lepsze wykorzystanie swoich możliwości.

Poziom podstawowy, 27 wykładów, 20 materiałów szkoleniowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Wprowadzenie do concept art i ilustracji to kurs stworzony z myślą o tych, którzy postawili już pierwsze kroki na gruncie pracy w programach graficznych i chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat tworzenia concept artu. Kurs trwa ok. 6 godzin i zawiera 27 wykładów oraz 20 dodatkowych materiałów szkoleniowych.

Podczas szkolenia nauczysz się m.in. zasad kompozycji, w jaki sposób szkicować i teksturować, jak pracować z detalem oraz planowania i organizacji konceptów dzięki tzw. “moodboard”. Dużym atutem jest również poruszenie zagadnień związanych z tworzeniem własnego graficznego portfolio, które pozwoli Ci na podjęcie pracy zawodowej.

Czego nauczysz się z kursu?

W ramach szkolenia zapoznasz się z treściami zawartymi w pięciu modułach tematycznych, które stanowią kompleksowe wprowadzenie do concept artu. Są to:

 • podstawy pracy,
 • szkicowanie,
 • concept art,
 • ilustracja,
 • portfolio i aplikacja o pracę.

Na początku zapoznasz się z pojęciami dotyczącymi teksturowania, teorii koloru, skali i przestrzeni. Dowiesz się, czym jest Focal Point, w jaki sposób opracować poprawny szkic, a także jak rozszerzyć bibliotekę pędzli.

Nauczymy Cię umiejętności, od której wszystko się zaczyna i która jest niezbędna podczas tworzenia grafiki koncepcyjnej - szkicowania. Odpowiemy Ci na pytanie w jaki sposób szkicować z wypełnieniem oraz przedstawimy alternatywne metody szkicowania.

W dalszej części spotkasz się z zagadnieniami ściśle związanymi z concept artem: jak wypełniać szkic kolorem i nanosić detal, przyjrzysz się trudnej sztuce dopracowywania szczegółów, w jaki sposób grupować warstwy i jak finalizować projekty. Są to aspekty pracy konieczne do opanowania, jeżeli zamierzasz zawodowo zajmować się grafiką koncepcyjną.

Następnie przedstawimy Ci tajniki tworzenia ilustracji, czyli obrazu, który towarzyszy tekstowi i służy jego wizualizacji. Dowiesz się w jaki sposób opracować idealną kompozycję, poznasz szczegóły związane z teksturowaniem i pracy z detalami oraz na czym polega dobre dopasowanie oświetlenia i odpowiednie wykończenie projektu.

Na zakończenie kursu przewidziane jest szkolenie z zakresu tworzenia portfolio - co wbrew pozorom wcale nie jest takie proste - nauczysz się opracowywać je w jaki sposób, aby zwróciło uwagę potencjalnego pracodawcy i otworzyło Ci ścieżkę kariery. Zapoznasz się również z analizą rynku pracy i zobaczysz, jak może się na nim odnaleźć artysta koncepcyjny.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Kurs dotyczący concept artu i ilustracji pozwoli Ci na swobodne korzystanie z narzędzi pracy grafika w programie Adobe Photoshop. Jest to bezcenna umiejętność, przychylnie oceniana przez pracodawców.

Oto umiejętności, które zyskasz po przebyciu kursu:

 • znajomość technik szkicowania i teksturowania,
 • odpowiednie wykorzystanie kontrastu, światła i kolorów,
 • praca z detalem,
 • planowanie i organizacja konceptów dzięki moodboard,
 • stosowanie zasad kompozycji,
 • wykorzystywanie narzędzi i technik pracy w Photoshopie,
 • tworzenie concept artów i ilustracji,
 • tworzenie własnego portfolio i szukanie pracy jako artysta koncepcyjny.

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: