4 powody, dlaczego warto wynająć przestrzeń biurową
Każda firma z biegiem czasu będzie potrzebowała swojego własnego miejsca. Wzrost liczby pracowników, zapotrzebowania firmy i ekspansja sprawiają, że warto rozejrzeć się za dogodnymi rozwiązaniami na rynku. Spora część firm decyduje się jeszcze na budowę własnych budynków biurowych, jednakże silnym trendem staje się wynajem powierzchni biurowych. Bardzo sprzyja temu obecna sytuacja na rynku deweloperskim. Czym kierują się firmy, które wynajmują biura?
1. Dostęp do nowoczesnych rozwiązań
W całej Polsce powstają nowoczesne budynki biurowe, które są nastawione na rozwiązania technologiczne, których wymagają zwłaszcza branże innowacyjne. Pod uwagę bierze się przystosowanie układu biur, sal konferencyjnych, czy otoczenie wokół biurowca. Jednym z ważniejszych aspektów jest także zaopatrzenie budynku w rozwiązania, które zwiększą efektywność technologiczną. Budynki charakteryzują się coraz częściej niskimi kosztami eksploatacjami oraz zwraca się uwagę na dbanie o ochronę środowiska. Najemcy cenią sobie także udogodnienia i rozwiązania, które pozwalają im załatwić ważne sprawy na miejscu. Nie bez powodu w biurowcach często znajdują się sale treningowe, siedziby banków, poczta, restauracje czy markety.
Kompleks biurowy Imagine. Źródło: imagineoffices.pl/o-projekcie/
2. Różnorodność biur dostępnych pod wynajem
Biurowce są projektowane tak, aby przystosować powierzchnie pod liczne wymogi swoich potencjalnych klientów. Oprócz dobrze zadbanych i zagospodarowanych powierzchni wspólnych, dostępne są sale konferencyjne. Takie rozwiązanie pozwala na prowadzenie warsztatów lub wykładów dla ludzi spoza firmy. To także miejsce dla szkolenia pracowników i prowadzenia negocjacji z Klientami, którzy czasami pojawiają się w siedzibie firmy. Biura dostępne są w układach gabinetowych czy open space. Pierwszy układ sprawdza się zwłaszcza wśród ludzi, którzy potrzebują spokoju i przestrzeni. Open space są idealne dla pracy zespołowej lub konkretnych działów. Popularnością cieszą się także przestrzenie co-workingowe czy biura wirtualne. Zwłaszcza freelancerzy i dopiero powstające firmy korzystają z tych dwóch ostatnich rozwiązań we wczesnych fazach rozwoju.
3. Firma nie jest przywiązana do jednego miejsca
Budowa własnego biura wiąże się z bardzo dużymi nakładami finansowymi i szukaniem działki odpowiedniej pod budowę. Często najkorzystniejsze finansowo opcje znajdują się na obrzeżach miast. Po wybudowaniu własnej siedziby firma pozostaje przywiązana lokalizacyjnie, co jest mało sprzyjające, jeśli można było wynająć biuro w atrakcyjnej lokalizacji. Firma jest również odpowiedzialna za utrzymanie budynku i zapewnienie, że technologia, w którą budynek jest zaopatrzony nie stanie się szybko przestarzała. Własny biurowiec jest najodpowiedniejszy dla firm, które mają ugruntowaną pozycję na rynku i posiadają liczną kadrę pracowniczą.
4. Wynajem kolejnych pomieszczeń uzależniony od zapotrzebowania
Firmy często zaczynają z wynajmem jednego pomieszczenia. Z czasem bez problemu mogą w tym samym budynku wynająć dodatkowe pomieszczenia, gdy firma i zespół się rozwijają. W ten sposób można wynająć pomieszczenia zgodnie z obecnym zapotrzebowaniem bez płacenia za pustostany. Dodatkowo, chcąc otworzyć działalność w innym mieście wystarczy rozejrzeć się w bogatej ofercie biur pod wynajem i wybrać miejsce, z którym firma się utożsamia. Inwestycje biurowe można znaleźć niemal w każdym mieście w Polsce, dzięki czemu znalezienie idealnego biura wcale nie musi być ogromnym wyzwaniem.
Obecna sytuacja na rynku jest zwłaszcza sprzyjająca dla wynajmu biur. Deweloperzy nie zwalniają tempa, a w budowie znajduje się jeszcze wiele ciekawych inwestycji biurowych. Ceny w różnych miastach są konkurencyjne, a budynki zapewniają nowoczesne technologiczne. Budynki biurowe odpowiadają na zapotrzebowanie firm z różnych sektorów gospodarki, dzięki czemu każdy znajdzie właściwe miejsce na siedzibę swojego biznesu.
Gotowe biznesplany
Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!
Cena już od: 29 zł
Zobacz listę biznesplanów ›lub
Zleć napisanie wniosku do Urzędu Pracy ›Oceń ten artykuł: