6krokow.pl -

Poradnik 6krokow.pl

Co warto wiedzieć
o prowadzeniu własnej firmy

5 powodów, dla których firmy zlecają usługi księgowe na zewnątrz

Ostatnia aktualizacja: 2017-03-23  |  Średni czas czytania: 00:50
Artykuł promowany
TaxCareAdvertisement
Branża outsourcingowa w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Przedsiębiorcy coraz chętniej wdrażają rozwiązania usprawniające pracę przedsiębiorstw przekazując część zadań wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym. Oto 5 powodów, dla których warto zlecić usługi księgowe profesjonalnej firmie outsourcingowej.
5 powodów, dla których firmy zlecają usługi księgowe | 6krokow.pl

Outsourcing księgowości – najważniejsze korzyści:

  1. Redukcja kosztów – zlecenie usług księgowych firmie zewnętrznej zatrudniającej wykwalifikowany personel nie wymaga zatrudnienia pracownika na pełen etat. Przedsiębiorca płaci więc wyłącznie za wykonaną pracę, nie musząc przeznaczać dodatkowych środków na utrzymanie drogiego i nowoczesnego sprzętu oraz szkolenia pracowników w związku z aktualizacją lub zmianą obowiązujących przepisów.
  2. Koncentracja na najważniejszych zadaniach firmy outsourcing księgowości pozwala oddelegować część zadań wyspecjalizowanym podmiotom zewnętrznym, co umożliwia wdrażanie efektywniejszych metod w podstawowym obszarze działalności firmy.
  3. Optymalizacja procesów finansowo-księgowych – współpraca z firmą zewnętrzną pozwala uregulować i usprawnić działania związane z obsługą księgową przedsiębiorstwa.
  4. Współpraca z wykwalifikowanym personelem – dzięki przeniesieniu części zadań na podmiot zewnętrzny, firma może skorzystać z wiedzy i doświadczenia najlepszych ekspertów. Obowiązek zapewnienia niezbędnego sprzętu oraz doszkalania pracowników spoczywa bowiem na firmie zewnętrznej.
  5. Minimalizacja ryzyka – firma outsourcingowa ponosi konsekwencje prawne lub finansowe w przypadku ewentualnych błędów. Oddelegowanie zadań związanych z księgowością do firmy zewnętrznej zapewnia ciągłość usług bez względu na okoliczności. Odpowiedzialność za wykonane zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami spoczywa na firmie zewnętrznej.

Wybór firmy outsourcingowej

Outsourcing to dodatkowe korzyści dla biznesu. Przekazanie części obowiązków firmie zewnętrznej pozwala skupić się na głównych zadaniach firmy, co przekłada się na efektywność. Profesjonalna obsługa księgowa firm gwarantuje bezpieczeństwo i poufność danych oraz prawidłowe i terminowe wykonanie powierzonych zadań.

Oceń ten artykuł:

Partnerem serwisu jest:

Taxcare

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
eBook: Jak założyć własną firmę

eBook:
Jak założyć własną firmę? w 2018 roku

Wszystkie aktualne informacje o zakładaniu własnej firmy zebrane w jednym miejscu!

zobacz więcej ›

Publikacja dostępna w formacie PDF

Nasze poradniki:

Przydatne linki: