Nie tylko pieniądze, czyli dodatkowe usługi do konta firmowego

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-28  |  Średni czas czytania: 02:57
W obecnej chwili rynek usług bankowych jest bardzo konkurencyjny, a sama tradycyjna bankowość już nie wystarcza. Oferty banków są dość podobne do siebie, a duża część kont firmowych jest już praktycznie za zero złotych. Dlatego banki decydują się na poszerzenie swojej oferty o dodatkowe usługi, którymi można zainteresować klienta.
Nie tylko pieniądze, czyli dodatkowe usługi do konta firmowego

VAS, czyli usługi dodatkowe

W bankach możesz skorzystać z różnych propozycji usług. Część z nich są to usługi finansowe lub okołofinansowe, inne natomiast nie mają nic wspólnego z tradycyjną bankowością. Te dodatkowe usługi poszerzają i dopełniają ofertę banku, a jednocześnie dają dodatkową wartość klientom.

W 2019 roku firma Deloitte przeprowadziła badanie instytucji finansowych i wyodrębniła ponad 250 usług dodatkowych, które fachowo określane są jako VAS (value added services). Eksperci z firmy Deloitte wyodrębnili sześć kategorii dodatkowych usług:

 • programy lojalnościowe,
 • oferty handlowe (zniżki, platformy zakupowe itp.),
 • usługi doradcze (podatki, cyberbezpieczeństwo, windykacja, księgowość),
 • cyfrowa administracja (interfejs do infrastruktury),
 • ubezpieczenia (majątkowe, komunikacyjne i na życie),
 • pozostałe usługi wspierające (np. wynajem samochodów czy generatory umów online).

Te dodatkowe usługi coraz częściej są świadomie wybierane przez klientów. Wielu z nich podejmując decyzję o wyborze konta firmowego zwracała uwagę właśnie na dodatkowe usługi świadczone przez bank.

Dodatkowe usługi bankowe na przykładzie Santander Bank Polska

Wśród banków, które dostarczają swoim klientom  dodatkowe usługi - ciekawy pakiet usług do konta firmowego oferuje Santander Bank Polska.

Usługi te można podzielić na usługi finansowe oraz usługi pozafinansowe.

Do usług finansowych możemy zaliczyć m.in.:

Do usług finansowych możemy zaliczyć m.in.:
 • eFaktoring

  To sposób na ekspresową wymianę faktur sprzedażowych na gotówkę. Jeżeli wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności (30, 60 a nawet 90 dni), nie musisz czekać na przelew. Wystarczy, że zgłosisz fakturę do finansowania w NFG, a pieniądze otrzymasz nawet w 5 minut. Takie rozwiązanie pozwala Ci utrzymać płynność finansową firmy. Plusem tej usługi są jej niskie koszty – jedynie 1,99 zł za każde 100 zł finansowania. Limit faktoringowy wynosi 100 000 zł, ale może zostać zwiększony nawet do 250 000 zł. Bank udostępnił eFaktoring wspólnie z Narodowym Funduszem Gwarancyjnym (NFG). Usługa dostępna jest dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy korzystają z bankowości internetowej Mini Firma.

 • eWindykacja

  Dzięki eWindykacji możesz w prosty sposób odzyskać pieniądze z niezapłaconych faktur i to całkowicie online. Załączasz zaległą fakturę do systemu, a resztą zajmuje się dostawca usługi – firma BEST S.A.. Płacisz tylko za efekt -prowizja naliczana jest od kwoty odzyskanych pieniędzy. Dodatkowo, masz gwarancję bezpiecznych i etycznych negocjacji. Usługa dostępna jest dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy korzystają z bankowości internetowej Mini Firma.

 • eKsięgowość

  Jeżeli masz firmę, musisz prowadzić jej księgowość. To zadanie nie musi być trudne. Dzięki eKsięgowości zarządzasz finansami firmy online – samodzielnie lub z pomocą dedykowanej księgowej. Możesz wystawiać oraz wysyłać faktury bezpośrednio z aplikacji inFakt. Na bieżąco masz stały pogląd do swojej księgowości, wysokości podatków i postępu prac księgowego. Z eKsięgowości możesz skorzystać jeżeli prowadzisz jednoosobową działalności gospodarczą i korzystasz z bankowości internetowej Mini Firma.

 • Terminal płatniczy

  Jeżeli prowadzisz firmę, Twoi klienci chcą płacić za usługi lub towary, jak im wygodnie np. bezgotówkowo. Dzięki współpracy z bankiem możesz zróżnicować metody płatności i dopasować terminal płatniczy do swojej firmy. W łatwy sposób będziesz przyjmować płatności w dowolnym miejscu. Dodatkowo możesz wziąć udział w Programie Polska Bezgotówkowa.

 • Kantor Online

  W łatwy i szybki sposób możesz wymieniać waluty w Kantorze Santander. Zaraz po wymianie, pieniądze znajdą się na Twoim koncie bankowym.

W ramach usług pozafinansowych znajdziesz m.in.:

 • Założenie Profilu Zaufanego

  W Santander Bank Polska możesz założyć Profil Zaufany w bankowości internetowej. Dzięki temu, możesz podpisywać dokumenty podpisem elektronicznym oraz załatwiać online sprawy urzędowe na różnych portalach rządowych takich jak: Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP), Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej (CEIDG). Twoja tożsamość zostaje potwierdzano w trakcie zakładania konta, dlatego nie musisz potwierdzać jej dodatkowo w urzędzie.

 • eUmowy

  Jeżeli  prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i korzystasz z bankowości elektronicznej Mini Firma możesz  bezpłatnie korzystać z usługi Umownik. Dzięki tej usłudze generujesz treść umowy, negocjujesz warunki i potwierdzasz zawarcie umowy online. Możesz skorzystać z gotowego wzoru mowy. Treści wzorów umów są na bieżąco aktualizowane przez prawników dzięki czemu sązgodne z obowiązującym prawem. Do sporządzonej umowy dostęp masz wyłącznie Ty oraz Twój kontrahent.  Dostawcą usługi jest LawBiz Technology Sp. z o.o.

 • Opieka medyczna

  Wraz z kontem firmowym możesz otrzymać kartę Mastercard Business Debit. Jeżeli masz taką kartę, możesz skorzystać z promocji i zyskać dostęp do prywatnej opieki medycznej LUXMED. W ramach pakietu masz m.in. nielimitowane wizyty w zakresie interny, medycyny rodzinnej lub pediatrii.

 • Santander Trade

  Jeżeli działasz na rynkach międzynarodowych lub dopiero planujesz wejść na rynki zagraniczne, ta usługa jest dla Ciebie. Dzięki Santander Trade masz dostęp do informacji o wymianie handlowej z 185 krajami świata, raportów, ofert oraz przetargów.

Jak widzisz, obecnie konto firmowe to nie tylko obsługa przelewów i płatności podatków. To także szeroka oferta dodatkowych usług.  Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, możesz otworzyć konto firmowe przez internet. Wystarczy, że wypełnisz wniosek o otwarcie konta, podpiszesz umowę dostarczoną przez kuriera lub połączysz się z wideodoradcą, a następnie aktywujesz konto w bankowości elektronicznej.

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Przydatne linki: