Angielski dla firm - dlaczego warto inwestować w kompetencje pracowników

Ostatnia aktualizacja: 2022-03-23  |  Średni czas czytania: 02:53
Artykuł reklamowy
Znajomość języków obcych pozwala poznawać świat i ludzi. Wzbogaca życie, zarówno zawodowe, jak i prywatne. Język angielski uznawany jest za międzynarodowy i rzeczywiście - możemy porozumieć się przy jego pomocy praktycznie na całym świecie.
Angielski dla firm - dlaczego warto inwestować w kompetencje pracowników

W kontaktach zawodowych często jednak nie wystarcza konwersacyjna znajomość języka, którą można uzyskać w trakcie standardowych kursów. Angielski biznesowy wymaga specjalistycznej terminologii dopasowanej do branży oraz swobody w komunikowaniu się. Zarówno w mowie, jak i na piśmie. Perfekcyjna znajomość angielskiego to dziś praktycznie standardowy wymóg na rynku pracy. Warto zatem wiedzieć, gdzie i jak zdobyć tę cenną umiejętność oraz które kursy językowe dla firm to naprawdę dobra inwestycja.

Większe kompetencje pracowników to większe możliwości rozwoju firmy

Angielski specjalistyczny, branżowy, biznesowy - co to znaczy? Dlaczego tak zwana szkolna, standardowa znajomość języka to dziś za mało?

Coraz więcej firm oraz instytucji otwiera się na szeroko rozumiane kontakty biznesowe z kontrahentami zagranicznymi. Język angielski staje się dla firm drugim językiem, w którym trzeba komunikować się płynnie.

Bardzo często, poza swobodą konwersacji, istotna jest branżowa terminologia, umiejętność prezentacji i prowadzenia negocjacji lub szkoleń właśnie w języku angielskim. Nawet najlepiej wykwalifikowany pracownik nie poradzi sobie z obcojęzycznym klientem, jeśli nie zna słownictwa charakterystycznego dla danej dziedziny. Brak odpowiednio wysokich kompetencji językowych może odebrać pewność siebie prawdziwym ekspertom w swojej branży.

Dlatego szkolenia językowe dla firm to tak naprawdę inwestycja. Podnoszą kwalifikacje zatrudnionych osób, co przekłada się na lepsze wyniki. Również dlatego, że kurs dla kadry działa motywująco - pracownicy czują się docenieni i zaopiekowani. Nie od dziś wiadomo, że taki zespół jest bardziej efektywny. Dzięki kursom firma zyskuje więc nie tylko lepsze perspektywy rozwoju, ale również zmobilizowanych do działania pracowników.

Szkolenia językowe jako sposób integracji zespołu

Wszyscy wiemy, że integracja jest bardzo ważnym elementem dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa. Wystarczy wymienić kilka najistotniejszych czynników takich jak:

 • dobra atmosfera i dobre relacje w firmie - kluczowy, niematerialny motywator w pracy;
 • budowanie zgranego zespołu, który jest o wiele bardziej efektywny w rozwiązywaniu problemów i generowaniu zysków;
 • redukowanie stresu, konfliktów;
 • lepsze samopoczucie pracowników, identyfikacja z celami firmy.

Równie istotne jest podnoszenie kwalifikacji zatrudnionych osób. Kursy języka angielskiego dla firm doskonale łączą te dwa kluczowe obszary. Widać to doskonale w większych przedsiębiorstwach czy zespołach, w których wspólne zajęcia będą wyjątkową okazją do skrócenia dystansu i poznania współpracowników.

Zajęcia z lektorem w miejscu pracy albo wspólne lekcje online są dla pracowników atrakcyjnym sposobem spędzania czasu. Stwarzają możliwość bliższego poznania się poza stanowiskiem pracy, pomagają tworzyć nowe, lepsze relacje.

Grupowe kursy językowe dla zatrudnionych osób to nie tylko inwestycja, która się zwraca, ale także oszczędność. Koszt takiego kursu językowego dla firmy jest korzystniejszy w porównaniu z opłatami za indywidualne kursy wybrane przez pracowników.

Doceniony pracownik to zaangażowany pracownik

Wbrew pozorom benefity, które chwalą sobie pracownicy, to nie tylko atrakcyjne vouchery, karnety do klubów fitness czy atrakcyjne wyjazdy integracyjne. Okazuje się, że kurs angielskiego dla pracowników firmy plasuje się naprawdę wysoko w tej klasyfikacji.

Zgodnie z raportem ABSL Poland “Stan sektora usług biznesowych w Polsce w 2020 roku”, szkolenie językowe to czwarty najpopularniejszy benefit (pozapłacowy) w dużych przedsiębiorstwach i w korporacjach. Według badania korzysta z tego rozwiązania aż 87% firm.

W mniejszych przedsiębiorstwach sytuacja wygląda gorzej, choć nie oznacza to, że pracownicy nie byliby zainteresowani kursem językowym. Raport Pracuj.pl “Benefity - czyli co motywuje pracowników?” wykazał, że tylko 19% badanych otrzymało dofinansowania do kursów. Tymczasem 28% ankietowanych chętnie skorzystałoby z opcji szkolenia językowego w firmie.

Dlaczego kurs angielskiego dla pracowników to dobry pomysł w kontekście docenienia i swoistej gratyfikacji?

 • Znajomość języka zdobyta na kursie przekłada się na lepszą pracę, ale jest też umiejętnością nabytą, która zawsze pozostanie z uczestnikiem kursu;
 • pracownik czuje się doceniony, potraktowany poważnie - zainwestowano przecież w jego edukację;
 • pracownik czuje się ważną, potrzebną częścią zespołu;
 • zyskuje większą pewność siebie w kontaktach z kontrahentami zagranicznymi.

Zobacz, jak uczymy języków w British School ICT z Warszawy

Wieloletnie doświadczenie British School przekłada się na atrakcyjne i efektywne kursy angielskiego dla firm. Oddział w Warszawie realizuje wszystkie kluczowe założenia i cele, dzięki którym kurs dla pracowników będzie interesujący oraz przyniesie oczekiwane rezultaty. Zastosowanie nowoczesnych, indywidualnych metod oraz materiałów sprawia, że uczestnicy zajęć nigdy się nie nudzą.

Dlaczego warto skorzystać ze szkoleń językowych w British School?

 • Wykwalifikowana kadra, zaangażowani, doświadczeni nauczyciele i lektorzy z misją;
 • elastyczność - kursy dopasowane do specyfiki klientów, zarówno korporacyjnych i mniejszych firm;
 • szkolenia na miarę potrzeb - kursy języka ogólnego, angielski specjalistyczny, angielski biznesowy, kursy indywidualne, coaching językowy, business skills;
 • nauczanie metodą komunikatywną - pozwala posługiwać się swobodnie językiem, w sposób naturalny i celowy; uczy mówienia, słuchania, czytania i pisania po angielsku;
 • materiały najlepszych wydawnictw - Oxford University Press, Cambridge University Press, Macmillan, Pearson, Express Publishing;
 • praca w oparciu o materiały ze środowiska pracy klientów;
 • nowoczesna metodologia, między innymi webinaria, platforma e-learningowa Langoland, wirtualna klasa na Platformie Clickmeeting.

Warto również zaznaczyć, że British School, jako jedyna szkoła językowa w Polsce, posiada dwa certyfikaty: znak jakości nauczania PASE oraz certyfikat jakości zarządzania ISO.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: