Baza komercyjnych zdjęć w języku polskim - Depositphotos

Ostatnia aktualizacja: 2018-07-17  |  Średni czas czytania: 02:03
Artykuł reklamowy
Depositphotos to nazwa niezwykle popularnej platformy, z której korzysta gro osób z krajów zachodnich. Z przyjemnością donoszę, że teraz jest ona dostępna w swojej pełnej krasie także dla użytkowników z Polski, a to za sprawą specjalnie przygotowanej nakładki językowej. W dalszej części artykułu postaram się dokonać jej obiektywnej oceny oraz wyszczególnić zarówno jej plusy jak i minusy.
Baza komercyjnych zdjęć w języku polskim - Depositphotos

Już na wstępie chciałbym poinformować, ze nie będę zajmował się kwestią layoutu, jako że szata graficzna jest kwestią wysoce dyskusyjną – jednym może ona przypaść do gustu, natomiast inni użytkownicy mogą na nią kręcić nosem. Skupmy się na jednej z kluczowych funkcji platformy Depositphotos, a więc – na wyszukiwarce fotografii, która jest podstawowym narzędziem pracy wszelkiej maści grafików i projektantów poszukujących niezbędnych im do pracy treści. Mimo, że wydawać się ona może niezwykle prosta, to posiada dodatkowo moduł zaawansowany, dzięki któremu zdjęcia wyszukamy również posiłkując się nazwą kategorii lub też interesującymi nas tagami. Jest to ogromne udogodnienie, znacznie przyspieszające przeszukiwanie zasobów bazy danych. Ze swoich doświadczeń z konkurencyjnymi portalami mogę tylko dodać, że brakuje jedynie opcji wyszukiwania wszystkich zdjęć, do których pozował dany model czy modelka. Jest to jednak opcja, którą można w niedalekiej przyszłości dodać, zwłaszcza przy odpowiednim zaangażowaniu administratorów witryny, którzy jak na chwilę obecną są żywo zainteresowani jej rozwojem.

Baza komercyjnych zdjęć w języku polskim - Depositphotos

Rdzeń rzeczonej platformy stanowią, jak można się łatwo domyślić, zdjęcia typu stock sprzedawane w modelu royalty free. Co jednak ciekawe, nie są to te same zdjęcia, które znaleźć by można na innych portalach tego typu takich jak na przykład shuttershock.com. Na szczególną pochwałę zasługuje fakt, iż przeglądając bazę zdjęć nie trafimy na ciągle tych samych modeli czy modelki. Wiele tu nowych twarzy, zaskakujących ujęć oraz fotografii przesyłanych przez mniej znanych autorów o ponadprzeciętnej kreatywności. Wystarczy przeprowadzić prosty test i wpisać w wyszukiwarkę frazę taką jak choćby „business woman”, aby stwierdzić, że panie, które zobaczymy będą dalece odbiegały prezencją od tych widocznych na innych portalach. Jeżeli więc celujemy w unikatowe zdjęcia, jest to jak najbardziej portal dla nas. Depositphotos.com będzie także doskonałą ofertą dla osób zainteresowanych kupnem tak zwanych grafik wektorowych w modelu royalty free, jak również ich nieco tańszych alternatyw dostępnych w formie pliku graficznego z rozszerzeniem .jpg.

Przejdźmy teraz do rzeczy dla większości czytelników najważniejszej, a więc do płatności i jej form. W przypadku omawianej w dniu dzisiejszym platformy mamy do czynienia z niezwykle korzystnym przelicznikiem, gdzie jeden kredyt równa się jednemu dolarowi amerykańskiemu. Po ile natomiast można nabyć zdjęcia? W przeliczeniu na polskie złote, ich cena waha się od 1,70 do 22 złotych za najwyższej jakości zdjęcia. Płacić możemy nie tylko szybko ale i bez najmniejszych problemów przy zastosowaniu usługi PayPal lub też wykorzystując kartę Visa albo MasterCard do finalizacji transakcji. Wszystkich zainteresowanych pragnę w tym miejscu poinformować, że jeżeli nie jesteśmy pewni, czy portal ten jest właśnie dla nas, możemy zawsze skorzystać z 7-dniowego okresu próbnego, w ramach którego do pięciu fotografii dziennie pobrać możemy nie uiszczając jakichkolwiek opłat. Kończąc chciałbym także powiedzieć, że administracja ma bardzo dobre podejście nie tylko do prowadzonego biznesu ale i do klientów. Dba ona o wysoką jakość zdjęć, ich niepowtarzalność, a dodatkowo nie ucieka się do jakichkolwiek moralnie wątpliwych praktyk i sztuczek, które pozwoliłyby wyłudzić od użytkowników większą ilość pieniędzy. Cała platforma stwarza wrażenie portalu nastawionego na komfort użytkowania, natomiast niewielkie niedociągnięcia i bolączki o których wspominałem z całą pewnością zostaną z biegiem czasu wyeliminowane. Z czystym sercem mogę więc Depositphotos polecić zarówno amatorom jak i profesjonalistom – żadna z grup na pewno nie będzie zawiedziona!

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: