Biznes w branży ślubnej - to się opłaca!

Ostatnia aktualizacja: 2018-11-09  |  Średni czas czytania: 01:40
Artykuł reklamowy
Poszukujesz swojego pomysłu na biznes? Zastanawiasz się gdzie mógłbyś realizować swoje pasje lub wykorzystać talent a przy tym doskonale zarabiać? Pomyśl nad pracą w branży ślubnej.
Biznes w branży ślubnej - to się opłaca!

Możliwości pracy zarobkowej w tej branży jest naprawdę sporo. Co więcej, decydując się na świadczenie usług ślubnych masz szansę towarzyszyć ludziom w niezwykle radosnych dla nich chwilach. Jest to więc praca, która daje wiele satysfakcji.

Rynek usług ślubnych wciąż dynamicznie się rozwija

Czasy, w których większość młodych par samodzielnie dekorowała weselne sale, podczas gdy znajoma rodziców gotowała potrawy na weselne przyjęcie dawno już minęły. Dzisiejsze wesela to starannie zaplanowane uroczystości, nad których prawidłowym przebiegiem czuwa sztab profesjonalistów z różnych branż. Nie dziwi więc fakt, że zapotrzebowanie na nich jest naprawdę spore. Wykorzystując to możesz zdobyć pracę marzeń.

Szeroki wybór zawodów - specjaliści z każdej dziedziny mogą działać w branży ślubnej

Co ważne, branża ślubna to bardzo szerokie pojęcie. Dzięki temu realizować się w niej może praktycznie każdy z nas. Miłośnicy fotografii, kucharze, cukiernicy, makijażystki, fryzjerki, dekoratorki wnętrz - to tylko niektóre z osób, które znajdą zajęcie w tej branży. Wciąż poszukiwani są również muzycy, DJe, konferansjerzy, kierowcy, animatorzy oraz wykwalifikowani kelnerzy, którzy radzą sobie z pracą na dużych salach. Osoby, które cechują się zorganizowaniem mogą zastanowić się nad pracą w charakterze konsultanta ślubnego, na ślubach zarabiają też floryści i operatorzy kamer. Słowem, niezależnie od tego co lubisz robić - masz szansę na pracę w tej branży.

dress.jpg

Od czego zacząć?

Przede wszystkim musisz dać się poznać klientom. W tym celu warto zbudować portfolio swoich prac - pokaż zdjęcia lub dekoracje, które robisz. Podobnie w przypadku makijaży i fryzur ślubnych. Jeśli chcesz działać jako muzyk - nagraj kilka piosenek i wrzuć je do sieci. Przydatne są również serwisy pośredniczące między usługodawcami a klientami. Wielu spośród profesjonalistów dodających do baz internetowych swoje oferty fotografii ślubnej potwierdza, że przynosi to regularnie nowych klientów. Bardzo dobrym pomysłem jest również stworzenie własnego profilu na Facebooku oraz strony internetowej. Mówiąc najprościej - internet daje ci wiele możliwości wypromowania swojej działalności. Oczywiście niektóre z tych kroków wymagają posiadania już formalnie własnej firmy, jednak jeśli zamierzasz zajmować się na stałe usługami ślubnymi, prędzej czy później będziesz musiał założyć jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę.

Minusy pracy w branży ślubnej

Decydując się na pracę w branży ślubnej musisz mieć świadomość, że wymagać będzie to od ciebie wytężonej pracy w okresie wiosenno-letnim. Jesienią i zimą często następują zaś przestoje i braki klientów. Dlatego też bardzo ważne jest nauczenie się odpowiedniego zarządzania firmowym budżetem lub poszerzenia swojej oferty. Przykładowo - jako fotograf możesz robić zdjęcia również na innych imprezach a prowadząc firmę dekoratorską poszukiwać zleceń również wśród klientów chcących zadbać np. o swój dom. Ważne jest również posiadanie świadomości, że konkurencja w tej branży jest naprawdę spora. Trzeba więc czymś się wyróżniać.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: