Catering dietetyczny dla pracownika korporacji - czy warto z niego skorzystać

Ostatnia aktualizacja: 2023-12-05  |  Średni czas czytania: 01:47
Artykuł reklamowy
Catering dietetyczny to opcja szczególnie polecana osobom, które nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Do tej grupy z pewnością należą też pracownicy korporacji. Jedzenie w pudełkach jest o wiele zdrowszą alternatywą dla codziennego zamawiania lunchy do pracy. Jakie jeszcze zalety ma takie rozwiązanie?
Catering dietetyczny dla pracownika korporacji - czy warto z niego skorzystać

Catering dietetyczny – kto może z niego skorzystać?

Jadłospisy dostępne w cateringu dietetycznym są przeznaczone dla osób o bardzo różnych potrzebach. Są wśród nich warianty dla sportowców, cukrzyków czy alergików. Można także zdecydować się na catering odchudzający oraz różne warianty diet bezmięsnych. Z diety pudełkowej mogą skorzystać także osoby, które wykluczają ze swojego jadłospisu niektóre produkty np. nabiał, ryby i owoce morza czy gluten.

Jakie są korzyści ze stosowania diety pudełkowej?

Osoby, które spędzają w pracy dużo czasu, często nie mają już sił i ochoty, żeby samodzielnie gotować. Wiele z nich chętnie korzysta z różnych ofert jedzenia na dowóz. Najczęściej są to jednak fast foody i produkty bardzo kaloryczne. Taka dieta może prowadzić do rozwoju nadwagi i pojawienia się różnych problemów zdrowotnych.

Inaczej wygląda catering dietetyczny w Warszawie z wygodnadieta.pl. Dostarczana przez tę firmę dieta pudełkowa jest skomponowana przez dietetyka i zawiera wszystkie niezbędne składniki pokarmowe w odpowiednich proporcjach. Każda osoba może dobrać kaloryczność dostosowaną do indywidualnych potrzeb oraz zdecydować się na jadłospis spełniający indywidualne wymagania.

Czy catering dietetyczny sprawdzi się w przypadku osób pracujących w biurze?

Dieta cateringowa przygotowywana jest w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić codzienność. Każde danie zapakowane jest w osobne, poręczne, szczelne pudełko, które można zabrać, gdzie tylko się chce. Posiłki dostarczane przez catering są gotowe do spożycia i nie wymagają obróbki termicznej. Oczywiście, niektóre z nich będą smakowały lepiej, kiedy zostaną podane na ciepło, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zjeść je na zimno. Samo podgrzewanie jest niezwykle proste – wystarczy zdjąć folię ochronną i pudełko z potrawą włożyć do mikrofali.

Potrawy można przekładać na talerz lub do miseczki i z pewnością będą wtedy prezentowały się bardziej efektownie, jednak można również zjeść je bezpośrednio z opakowania i zaoszczędzić sobie konieczności mycia naczyń. Możliwe jest również dostarczenie pudełek w poręcznej torbie termicznej, a do każdego zestawu możesz także zamówić osobno jednorazowe, ekologiczne sztućce.

Pracowników korporacji ucieszy także fakt, że dobre firmy cateringowe oferują zniżki, w przypadku zamawiania kilku diet z dostawą pod ten sam adres.

Na jakie posiłki można liczyć w diecie pudełkowej?

Potrawy, które są przygotowywane przez catering dietetyczny, powstają z udziałem profesjonalnych kucharzy i szefów kuchni. Cechują się więc bardzo wysokim standardem. W menu można znaleźć dania inspirowane kuchnią europejską, egzotycznymi potrawami dalekiej Azji czy arabską tradycją kulinarną. Są one przygotowywane na bazie oryginalnych składników i łączą w sobie ciekawe smaki, aromaty i konsystencje. Przykładowe jadłospisy dla każdej z diet można znaleźć na stronie internetowej, gdzie są też dostępne szczegółowe ceny cateringu.

Rozwiązaniem, które przypadnie do gustu wszystkim smakoszom, jest możliwość zamówienia diety z wyborem menu. Umożliwia ona wybór codziennego jadłospisu z ponad dwudziestu pozycji. To propozycja dla osób, które są bardzo wybredne i chcą mieć pełną kontrolę nad swoim jadłospisem.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: