Centrum czy obrzeża? Gdzie wynająć biuro w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 2021-03-10  |  Średni czas czytania: 01:54
Artykuł reklamowy
Przywykliśmy już do myślenia, że jak biznes, to tylko w centrum miasta. Być może i słusznie, w końcu wiele firm na swe siedziby wybiera lokale w ścisłym śródmieściu. Nie znaczy to jednak, że dzielnice oddalone od centrum to istne biznesowe pustkowia. Absolutnie nie! Powierzchnie biurowe do wynajęcia znajdują swoich nabywców również na obrzeżach. Dlaczego?
Centrum czy obrzeża? Gdzie wynająć biuro w Warszawie

Powierzchnie biurowe do wynajęcia w centrum. Skąd bierze się ich popularność?

Śródmieście, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się w samym środku miasta. W przypadku wielu miast ścisłe centra rozwijają się od bardzo, bardzo dawna. Nie dziwi więc obecność infrastruktury oraz nasycenie komunikacyjne właśnie tutaj. Wszelkie usługi rozwijają się tam, gdzie pojawiają się największe skupiska ludzi. Nie pozostaje to bez wpływu na atrakcyjność miejsca w oczach przedsiębiorców.

Duże zainteresowanie powierzchniami biurowymi do wynajęcia w centrum Warszawy nikogo chyba nie dziwi. Wiele firm osadziło się tutaj w biurach tradycyjnych i zapewne pozostaną tu jeszcze przez długi czas. Lokalizacja w centrum miasta uchodzi za jak najbardziej prestiżową. Dobrze jest pochwalić się rozległym widokiem z dwudziestego piętra. Dużą rolę odgrywają tu jednak względy praktyczne. Wynajem biur w Warszawie będzie łatwo dostępny dla klientów i partnerów biznesowych. Komunikacja miejska pozwala dotrzeć pracownikom do pracy zazwyczaj w zadowalającym czasie. Ponadto obecność restauracji i innych lokali gastronomicznych, jak również miejsc rozrywki, nadaje sercu miasta niepowtarzalnego charakteru.

Mimo to lokale do wynajęcia na warszawskiej Białołęce również znajdują entuzjastów

Centrum to oczywiście niezwykle atrakcyjna lokalizacja dla biznesu, ale nie jedyna. Od jakiegoś czasu obserwuje się wzrost liczby przestrzeni biurowych w dzielnicach oddalonych od centrum. Lokale do wynajęcia na Białołęce czy w paru innych dzielnicach obrzeżnych znajdują nabywców. Dzieje się tak między innymi dlatego, że duże skupiska młodych ludzi osiedla się właśnie na obrzeżach, gdzie ceny mieszkań oraz życia są nieco niższe w porównaniu z centrum i obszarami do niego przyległymi.

Również koszt prowadzenia biznesu staje się niższy. Małe i średnie firmy, które mają już na swoich kontach pierwsze sukcesy, decydują się na pierwsze biura. Prowadzenie biznesu poza centrum miasta daje szansę wygenerowania sporych oszczędności. Dzięki temu startupy, małe i średnie biznesy prężnie się rozwijają. Z czasem część decyduje się na przeprowadzkę. Warto jednak zaznaczyć, że wiele firm od lat świetnie prosperuje z dala od centrum i nie planuje żadnych zmian.

Biuro do wynajęcia na Woli jako zdrowy kompromis?

Jeśli charakter naszej działalności nie wymaga częstych spotkań z klientami, a pracownicy nie narzekają na długi czas dojazdu, biuro w spokojnej okolicy oddalone od śródmiejskiej dynamiki życia z pewnością okaże się dobrym pomysłem. Warto jednak pamiętać, że wśród przedstawicieli każdego pokolenia pracowników znajdziemy tych, którym śródmiejska żywiołowość odpowiada. Dziś wiemy już, że pokolenie Millenialsów właśnie tego oczekuje.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy zapewnić swojej firmie atrakcyjnie położonego lokalu w centrum miasta, z pomocą przychodzą dzielnice z nim sąsiadujące. Biura do wynajęcia na warszawskiej Woli cieszą się sporym wzięciem. Niemniej atrakcyjne i prestiżowe wydają się biura na Mokotowie, Żoliborzu czy Ochocie. To nadal świetnie skomunikowane dzielnice, w których kwitnie życie zarówno biznesowe, jak i rozrywkowe. Warto pamiętać, że są to również miejsca z unikalnym charakterem na mapie miasta. Jeśli więc zależy nam, aby miejsce, w którym osadzamy biznes, zyskało niepowtarzalny klimat, dobrze rozważyć jedną ze wspomnianych ofert biura na wynajem w Warszawie.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: