Comarch ERP Optima - profesjonalny system do zarządzania firmą

Ostatnia aktualizacja: 2022-12-11  |  Średni czas czytania: 02:03
Artykuł reklamowy
Zarządzanie firmą, niezależnie od jej wielkości, jest bardzo dużym wyzwaniem. W końcu, by mogła ona przynosić zyski i się rozwijać, konieczne jest takie zoptymalizowanie procesów, by ich efektywność była możliwie jak najwyższa. Wymaga to odpowiedniej strategii, zaangażowania zarówno szefostwa, jak i pracowników, często odpowiednich budżetów oraz odpowiednio rozplanowanego czasu. Wszystkie te elementy dotyczą zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i mniejszych firm. W jaki więc sposób sprawić, by przedsiębiorstwo mogło zawsze działać na najwyższych obrotach? Pomoże w tym system Comarch ERP Optima, dzięki któremu w kompleksowy sposób możesz zarządzać swoją firmą.
Comarch ERP Optima - profesjonalny system do zarządzania firmą

Comarch ERP Optima dla małych i średnich firm

Księgowość, kadry i płace, magazyn, sprzedaż, logistyka - by każdy pracownik tych działów mógł płynnie i komfortowo wykonywać swoje obowiązki, potrzebuje narzędzi, które mu to umożliwią. System musi byc na tyle intuicyjny i zrozumiały, by każdy pracownik mógł z niego spokojnie i bez stresu korzystać. Właśnie czymś takim jest system Comarch ERP Optima, którego moduły przystosowane są do konkretnych obszarów, w każdym przedsiębiorstwie. Możesz go więc zastosować, nie zważając na to, czym dokładnie zajmuje się Twoja firma. Branża nie jest tu istotna, wiek, płeć czy doświadczenie pracowników nie są tu istotne. Oprogramowanie jest uniwersalne i sprawdzi się wszędzie. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małej albo średniej firmy. System ten w innej wersji sprawdzi się także w dużych firmach oraz korporacjach.

Cechą charakterystyczną systemu jest modułowa budowa. Każdy z modułów służy do obsługi konkretnego obszaru działania firmy. Odpowiednie narzędzia otrzymają więc wszyscy - od magazynierów przez księgowych, aż po kadrę zarządzającą. System działa na zcentralizowanej bazie danych, a to oznacza, że wszyscy użytkownicy systemu korzystają z tych samych danych. Przepływ informacji jest więc efektywny.

Bardzo dużym atutem oprogramowania Comarch ERP Optima jest możliwość późniejszej jego rozbudowy. Początkowo nie musisz wiedzieć dokładnie czego co będzie ci potrzebne, do rozwijania swojej firmy. Nie warto więc od razu zaopatrywać się we wszystko, co w późniejszym etapie nie będzie wykorzystywane. Wszystko zależy od potrzeb i preferencji twojego zespołu. Z czasem potrzeby Twojej firmy mogą się zmienić i będziesz potrzebować narzędzi, których obecnie nie posiadasz. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by system w takie narzędzia zaopatrzyć. A wszystko to bez jakiejkolwiek przebudowy systemu. Ponadto masz pewność, że na czas wdrażania nowego narzędzia, wszystkie dotychczasowe funkcje będą działać, co w żaden sposób nie spowolni firmy.

Comarch ERP Optima łatwo zintegrujesz również z innymi systemami. Zależnie od tego, czego będzie wymagała taka integracja, odpowiednie rozwiązania mogą powstawać jako oprogramowanie dedykowane, które w pełni rozwiąże Twoje problemy i da Ci dokładnie to, czego potrzebujesz.

Wersje systemu Comarch ERP Optima

System dostępny jest w różnych wersjach, tak by każda firma mogła wybrać to, co jest dla niej najbardziej odpowiednie. Dzięki temu każdy może indywidualnie dopasować system pod swoje preferencje, co ułatwia pracę poszczególnym grupą pracowników. Możliwe jest więc wykorzystanie modelu stacjonarnego, a wtedy oprogramowanie instalowane jest bezpośrednio w firmie i to ona jest właścicielem nadawanej licencji. Dostępny jest również model usługowy, tzw. SaaS, który opiera się na comiesięcznej opłacie abonamentowej. Brak jest w tym wypadku kosztów początkowych oraz tych związanych z zakupem licencji. Firma nie musi też posiadać zaplecza informatycznego, ponieważ zapewnia to operator.

Jeśli więc chcesz skorzystać z tradycyjnego wariantu, wybierz model stacjonarny. Musisz jednak pamiętać o tym, że nie obejdzie się bez specjalistów dbających o działanie systemu oraz infrastruktury sieciowej. Jeśli chcesz, by to firma zewnętrzna całkowicie przejęła obsługę systemu, postaw na model usługowy. Jeżeli nie umiesz zrobić tego samodzielnie warto poprosić o pomoc i ułatwić prace firmy. 

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: