Czy warto instalować automaty z kawą w Twoim biurze?

Ostatnia aktualizacja: 2021-10-25  |  Średni czas czytania: 02:22
Artykuł reklamowy
Kawa to jeden z najważniejszych napojów w miejscu pracy. Oczywiście pobudza, dodaje energii, ale stanowi też pewien „biurowy” rytuał – kawa z koleżanką w czasie przerwy, burza mózgów przy espresso, rozmowy z klientem nad aromatycznym cappuccino. Nic dziwnego, że w wielu firmach, urzędach i innych publicznych miejscach, funkcjonują z powodzeniem automaty z kawą. Dlaczego kawomaty to prawdziwy hit do biura, imponującej korporacji i rodzinnego biznesu?
Czy warto instalować automaty z kawą w Twoim biurze?

Dobra kawa z automatu

Profesjonalna nazwa urządzeń do zaparzania kawy to automaty vendingowe. Obco brzmiące sformułowanie oznacza sposób sprzedaży produktów – samoobsługa, szybki zakup, szeroki asortyment, gwarancja jakości i różne opcje płatności. Kawomaty to niekwestionowany hit, bo to właśnie automaty oferujące wiele rodzajów tego popularnego napoju, cieszą się największym powodzeniem. Statystyki mówią, że ponad 50% osób deklaruje picie kawy w miejscu pracy. Urządzenie, które zaparzy naprawdę smaczne espresso, cappuccino, małą czarną czy konkretny kubek Americano, jest na wagę złota. Nie chodzi przecież o „jakąś” kawę, ale o naprawdę dobry, aromatyczny napój.

Ustawienie maszyny do kawy w firmie zapewnia dostęp do szybko zaparzonej ulubionej kawy, to również wiele benefitów i jakże ważny – prestiż i wizerunek.

Automaty z kawą w miejscu pracy – dlaczego warto?

Najbardziej oczywisty argument ZA to oszczędność czasu – nie trzeba iść do pobliskiej kawiarni, a nawet do firmowej kuchni. Pyszna kawa pojawi się w automacie w ciągu kilku chwil. Wystarczy zapłacić, wybrać ulubiony rodzaj i gotowe!

Tu pojawia się kolejny walor, jakim jest różnorodność oferty. Automat do kawy przygotuje nam różne wariacje na temat najpopularniejszego napoju. Jest tzw. zwykła kawa, jest kawa z mlekiem, mamy też esencjonalne espresso, cappuccino i wiele innych opcji. Wybór dotyczy też możliwości zapłaty. Od standardowych płatności gotówką (kawomaty wydają resztę), przez karty, po specjalne żetony i chipy. To dodatkowy plus – pracownicy mogą otrzymać bonus, nagrodę - piją wówczas ulubione latte na koszt firmy.

Szybki i łatwy dostęp do kofeinowego przysmaku to skuteczny zastrzyk energii doceniany szczególnie w „gorącym” dla firmy okresie. Społeczny wymiar instalacji automatu z kawą obejmuje także możliwość spędzania przerw w pracy w towarzystwie kolegów i koleżanek.

Prestiż firmy – kolejny plus na koncie kawomatów. Pyszna kawa i szeroki wybór różnych jej rodzajów uprzyjemnią spotkanie z klientem, dodają energii w czasie negocjacji i korzystnie wpłyną na wizerunek. Automat vendingowy jest też rozwiązaniem ekonomicznym. Choć cena takiej maszyny jest wysoka, to już dzierżawa jest opcją korzystną na wielu płaszczyznach – od kosztów, po pełen serwis i obsługę urządzenia.

Rodzaje automatów i kawy

Automaty z kawą są oczywiście bardzo różne. Począwszy od asortymentu, po sposób przyrządzania napoju. Bardzo często można spotkać maszyny, które oferują nie tylko latte czy espresso, ale także inne gorące napoje, takie jak czekolada, herbata, a nawet zupy instant.


Z drugiej strony mamy do czynienia z wariatami przygotowania kawy – są kawomaty serwujące napar na bazie kawy rozpuszczalnej lub kapsułek. Powodzeniem cieszą się maszyny do kawy z ziaren zmielonych na miejscu. Smakosze mogą wybrać automat z kawą ulubionej marki – prym wiodą te renomowane, takie jak Lavazza czy Nescafe.

Wynajmem automatów vendingowych

Wiemy już, że zakup kawomatów do firmy byłby sporym wydatkiem. Cena nowego urządzenia to np. kilka tysięcy euro. Ponadto odpowiedzialność za całą obsługę i serwis spoczywa na właścicielu.
Decydując się na wynajem automatów do kawy rozkładamy koszty w czasie, opłaty są zdecydowanie niższe. Na tym jednak nie koniec – firma oferująca wynajem automatów do kawy zapewnia kompleksową obsługę oraz doradztwo.
W przypadku wynajmu urządzeń z PGV (Polska Grupa Vendingowa) współpraca obejmuje:

  • instalację urządzeń
  • zaopatrzenie automatów.
  • systematyczną konserwację
  • wymianę filtrów
  • przeglądy techniczne.

Pracownicy zapewnią profesjonalne doradztwo w zakresie rodzaju urządzenia, ilości maszyn z kawą oraz ich optymalnego ustawienia. Kluczowe znaczenia ma także jakość serwowanej kawy. Również pod tym względem firma vendingowa nie zawodzi. Oferuje m.in. takie marki jak ziarnista Lavazza, 100% arabica Tupinamba, Nescafe oraz szeroki wybór w ramach marki własnej -  Stop&Go Natural.

Kawomat do biura, do wielkiego urzędu i rodzinnej firmy? Wynajem takiego urządzenia to naprawdę dobra decyzja, inwestycja, która jest opłacalna w wielu aspektach. Od wyśmienitego napoju, przez efektywnych, zadowolonych pracowników, po dobrze podjętych kontrahentów. 

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: