Czy zegarek można wliczyć w koszty firmowe?

Ostatnia aktualizacja: 2020-04-08  |  Średni czas czytania: 02:01
Artykuł reklamowy
Zamierzasz w najbliższym czasie stać się szczęśliwym posiadaczem nowego zegarka i zastanawiasz się, czy jest to wydatek, który może zostać wliczony w koszty uzyskania przychodu? Przeczytaj ten artykuł i uzyskaj odpowiedź na nurtujące Cię pytanie.
Czy zegarek można wliczyć w koszty firmowe?

Zegarek męski - atrybut dobrego przedsiębiorcy

Każdy przedsiębiorca wie, jak duże konsekwencje może nieść ze sobą np. spóźnienie na ważne spotkanie z kontrahentami. Dobrze dobrany męski zegarek renomowanej marki nie tylko umożliwia jego posiadaczowi zdążenie na czas, ale też pomaga podniesieniu statusu i odpowiednim wykreowaniu własnego wizerunku - a pozytywny PR to większe szanse na sukces w świecie biznesu. Taki dodatek daje jasny sygnał, że jako przedsiębiorca wybieramy właściwe decyzje. Warto również wspomnieć, że nowoczesne smartwatche są wyposażone w funkcje, które pozwalają na szybkie i sprawne wykonywanie codziennych obowiązków.

Zegarek jako koszt firmy? - to możliwe, ale...

Skoro zegarek to tak przydatne urządzenie - czy jego zakup może zostać wliczony w koszty uzyskania przychodu?

Wydatki na klasyczne zegarki posiadają znamiona wydatku prywatnego - zazwyczaj nie mogą stanowić kosztu podatkowego w prowadzonej działalności gospodarczej. Są jednak wyjątki od tej reguły - należy do nich np. działalność agencji reklamowej, która kupuje zegarek jako nagrodę w konkursie, bądź przedsiębiorstwa, które w ramach premii chce wręczyć eleganckie i praktyczne prezenty pracownikom.
Dla teatrów i produkcji filmowej klasyczny zegarek może być z kolei rekwizytem, niezwykle przydatnym podczas nagrań, prób i spektakli.
Zawsze jednak należy uzyskać odpowiednią opinię z organu podatkowego i upewnić się, czy zaliczenie takiego zakupu do kosztów firmy, będzie możliwe.

Zegarek męski

Smartwatch - czy można wliczyć w koszty firmowe?

Nieco inaczej wygląda sprawa ze smartwatchami. Według art. 22 ust. 1 z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.), do kosztów uzyskania przychodu możemy zaliczyć te wydatki, które ponosimy w celu osiągnięcia przychodu, bądź zabezpieczenia/zachowania jego źródła.

Nowoczesny smartwatch umożliwia nam utrzymanie stałego kontaktu z klientami lub innymi pracownikami firmy, bez ciągłego przerywania wykonywanej pracy oraz szybkie sprawdzanie poczty e-mail i reagowanie na przychodzące wiadomości. Zegarek staje się więc narzędziem, które polepsza naszą wydajność, zapewniając tym samym większe zyski dla firmy.
To logiczne uzasadnienie pozwala nam uznać zegarek za rzecz, której zakup może być wliczony w koszty firmowe i przekonać fiskusa do przyznania nam racji.

Smartwatche Suunto 7 - nieoceniona pomoc w codziennej pracy

Jaki smartwatch warto zatem kupić, by móc wykonywać codzienne zadania bardziej efektywnie? Dobrą decyzją będzie wybór jednego z modeli Suunto 7. Są one wyposażone w łącze Bluetooth i kompatybilne z systemami Android oraz iOS. Dzięki nowoczesnemu systemowi operacyjnemu, przeznaczonemu do skonfigurowania ze ściągniętą wcześniej na smartfona aplikacją Wear OS od Google, zyskasz szereg wyjątkowych możliwości, stanowiących nieocenioną pomoc w pracy.

Wśród funkcji, które posiadają te niezwykłe zegarki, wyróżnić można np. odbieranie powiadomień z telefonu. Koniec z nieustannym spoglądaniem na ekran komórki - Suunto 7 poinformuje Cię o wszystkich połączeniach przychodzących, e-mailach, SMS-ach i innych wiadomościach. Ponadto, można go połączyć z Wi-Fi i mieć dostęp do tysięcy przydatnych aplikacji ze sklepu Google Play.

Smartwatche z tej serii mają jeszcze jedno udogodnienie - wbudowanego Asystenta Google, pozwalającego na wprowadzenie notatki lub dodanie wydarzenia w kalendarzu, przy pomocy komendy głosowej. Od teraz będziesz pamiętać o wszystkim - łatwe do zgubienia, samoprzylepne kartki, to już przeszłość.

Przypominamy również, że wybór smartwatcha, którego zakup ma być wliczony w koszty firmowe, należy skonsultować wcześniej z księgowością. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że unikniemy pomyłek i nieporozumień.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: