Darmowy program do rozliczania PIT - dlaczego warto skorzystać?

Ostatnia aktualizacja: 2021-05-14  |  Średni czas czytania: 01:29
Artykuł reklamowy
Coroczne wypełnianie deklaracji podatkowej to obowiązek każdego podatnika. Niestety, skrupulatne uzupełnianie rozliczenia, obliczanie kwot podatku, kosztów i przychodów nie należy do prostych zadań.
Darmowy program do rozliczania PIT - dlaczego warto skorzystać?

Dlatego też warto skorzystać z pomocy, jaką jest darmowy program do PIT 37, 36 oraz innych deklaracji. Dlaczego to polecane rozwiązanie? W tym artykule wyjaśniamy, jakie korzyści przyniesie Ci wypełnienie deklaracji podatkowej za pomocą programu PIT 37 online.

Nie musisz znać się na podatkach

Profesjonalny program do rozliczenia PIT to narzędzie, które pozwoli Ci szybko, sprawnie i prawidłowo wypełnić deklarację podatkową. Nie musisz znać się na podatkach czy księgowości. Dobrej jakości program przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces wypełniania rozliczenia. Na początku pozyska od Ciebie informacje, dzięki którym doradzi wypełnienie właściwej deklaracji. To oznacza, że wskaże Ci, czy powinieneś wypełnić np. deklarację PIT-37, czy może też 36, 28 albo dowolną inną. Specjalistyczny PIT darmowy program podpowie Ci również, gdzie wpisać ulgi albo inne odliczenia podatkowe.

Co ważne, darmowy PIT online samodzielnie wykonuje wszystkie obliczenia. Nie musisz więc pracować z kalkulatorem, aby wyliczyć łączną sumę przychodów (w sytuacji, gdy masz kilka źródeł dochodu), kwotę dochodu, nadpłaty czy niedopłaty. Profesjonalny PIT program rozliczenie wykonuje samodzielnie. Wystarczy, że skrupulatnie wpiszesz wartości, które widnieją na Twoim rozliczeniu PIT-11 od pracodawcy.

Bezpieczne rozliczenie PIT - program

Wypełniając deklarację przez godny zaufania, polecany i darmowy program PIT, możesz być pewien bezpieczeństwa Twoich danych. Profesjonalne programy skutecznie chronią dane, które wysyłasz, nie przechowują ich, a samo wysyłanie jest szyfrowane. To oznacza, że jest tak samo bezpieczne, jak np. podczas logowania się do banku. Wybierając program, zwróć więc koniecznie uwagę, czy posiada on odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, dzięki którym nie musisz obawiać się o utratę poufnych informacji.

Wszystkie formularze w jednym miejscu

W polecanym programie do PIT-ów masz wszystkie deklaracje podatkowe w jednym miejscu. Niezależnie więc, czy chcesz rozliczać się samodzielnie, wspólnie z małżonkiem, jako osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą czy też w każdy inny sposób, dzięki programowi zyskujesz dostęp do koniecznych deklaracji. Są one aktualne, dlatego nie musisz się obawiać, że np. wypełnisz dokument z ubiegłego roku.

Co istotne, oprócz deklaracji w programie znajdziesz też niezbędne załączniki, dotyczące np. ulg podatkowych.

Szybkie i proste wypełnianie deklaracji - nie tylko na komputerze

Dobrej klasy oprogramowanie do PIT-ów zawiera rozbudowaną pomoc i samouczek, który pomoże Ci w prawidłowym wypełnieniu zeznania. Co ciekawe, wiele z programów występuje również w wersji mobilnej, co pozwoli Ci skorzystać z aplikacji nawet na smartfonie czy tablecie. To duże ułatwienie dla osób, które duże podróżują i korzystają często z urządzeń mobilnych.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: