Dlaczego warto samodzielnie zbudować stronę WWW w kreatorze stron?

Ostatnia aktualizacja: 2022-07-15  |  Średni czas czytania: 02:16
Artykuł reklamowy
Masz już własną domenę, a teraz chcesz stworzyć swój serwis? Zastanawiasz się, jak się do tego zabrać? Możesz zlecić usługę profesjonaliście albo zbudować swoją witrynę samodzielnie. Sprawdź, jak i dlaczego warto zrobić to własnoręcznie z pomocą kreatora stron WWW!
Dlaczego warto samodzielnie zbudować stronę WWW w kreatorze stron?

Własna strona internetowa – usługa specjalisty czy kreator WWW?

Budowanie strony internetowej od podstaw to zajęcie wymagające nie tylko poświęcenia dużej ilości czasu, ale także sporej wiedzy i doświadczenia. Jeśli nie jesteś specjalistą w dziedzinie tworzenia witryn, a chcesz założyć własny sklep czy portal, masz do wyboru dwie ścieżki: możesz zlecić zadanie założenia witryny profesjonaliście lub wykonać ją samodzielnie przy pomocy kreatora stron WWW. 

Pierwsza opcja gwarantuje unikalność rozwiązania i możliwość wprowadzenia ciekawych dodatków. Wiąże się jednak z dość dużymi wydatkami i oczekiwaniem na realizację zlecenia. Nie jest to niczym niezrozumiałym – realizacja indywidualnego zamówienia zawsze jest droższa i bardziej czasochłonna, nie tylko w tej branży.

Możesz także wybrać drugą drogę, dużo tańszą, lecz wymagającą od ciebie nieco zaangażowania, czyli wspomniane samodzielne stworzenie serwisu przy pomocy kreatora. Warto wspomnieć, że obecnie niemal każdy dobry kreator stron WWW zapewnia dużą elastyczność i konfigurowalność. Dlatego mimo pewnej powtarzalności szablonów, efekt, jaki otrzymamy w rezultacie naszej pracy, jest niemal nie do powtórzenia przez kogoś innego, nawet jeśli korzysta z tego samego narzędzia.

Dlaczego warto wybrać kreator stron WWW?

Kreator stron WWW umożliwia łatwe i szybkie stworzenie strony internetowej bez konieczności zatrudnienia programisty lub grafika. Wystarczy wybrać szablon, dostosować go do swoich potrzeb i gotowe! Kreatory stron są niezwykle przydatne dla osób, które nie posiadają wiedzy technicznej potrzebnej do stworzenia profesjonalnej strony internetowej - umożliwiają stworzenie atrakcyjnej i funkcjonalnej strony internetowej bez konieczności pisania kodu HTML czy CSS.

Współczesne dobre kreatory stron WWW pozwalają na samodzielne stworzenie serwisu w prosty, intuicyjny sposób, bez konieczności poświęcania na ten cel dużej ilości czasu. Decydując się na takie rozwiązanie, przy stosunkowo niewielkich kosztach zyskujesz narzędzie, dzięki któremu nie tylko stworzysz niemal unikalną, doskonale technicznie działającą stronę wysokiej jakości, ale też równie szybko zmodyfikujesz ją w dowolnym momencie. Nowy produkt w sklepie, dodatkowe informacje czy wpis na blogu? Każdą zmianę łatwo i szybko wdrożysz samodzielnie.

Czy tworzenie stron z kreatorem WWW jest łatwe?

Historia kreatorów stron sięga początków millenium. Były to jednak wówczas narzędzia w postaci programów ściąganych na dysk, skomplikowane w obsłudze, mało wydajne i prymitywne w porównaniu z dzisiejszymi. Ich używanie wiązało się z ryzykiem wielu błędów – strony tworzone z ich pomocą długo się otwierały i miały sporo zbędnego kodu. Mniej więcej od dekady, wysokiej jakości kreatory obsługuje się online, a tworzenie stron przy ich użyciu jest coraz łatwiejsze i szybsze.

Warto podkreślić, że kreatory oferowane przez znanych na rynku dostawców usług internetowych są stale rozwijane i udoskonalane przez specjalistów, dlatego gwarantują wysoką jakość techniczną, a także łatwą obsługę i szybkie tworzenie stron z ich pomocą.

Jak powinien działać dobry kreator?

Wybierając odpowiednie narzędzie do stworzenia wizualnej warstwy witryny, warto wiedzieć, czego oczekiwać po takim rozwiązaniu. Obecnie wysoko cenione przez użytkowników kreatory stron WWW bazują na szablonach, które możesz łatwo i szybko dopasowywać do własnych potrzeb. Dopasowanie oznacza nie tylko szeroki wybór palety kolorów, ale także inne cechy, takie jak:

  • korzystanie z bazy darmowych zdjęć;
  • możliwość prostego aplikowania gotowych elementów (galerii zdjęć i wideo, formularzy, sekcji kontaktowych, newsletterów, blogów, cenników itp.);
  • możliwość połączenia z social mediami;
  • responsywność (jednakowo optymalne dopasowanie strony do rozmiarów wyświetlaczy na różnych urządzeniach);
  • możliwość uruchomienia prostego sklepu internetowego z poziomu własnej WWW.

Warto wspomnieć również o dość istotnej cesze współczesnych kreatorów, która znacznie przyspiesza oraz ułatwia pracę, czyli o modułowości. Niektóre dostępne na rynku narzędzia są zaprojektowane w taki sposób, że można nanieść z ich pomocą zmiany metodą „przeciągnij i upuść”. Oznacza to, że layout szablonu po prostu układa się z gotowych elementów pobieranych w prosty sposób z bazy dostawcy. W taki sam sposób zmienia się rozkład oraz usuwa poszczególne części strony.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: