Dobre pożyczki dla firm

Ostatnia aktualizacja: 2021-07-05  |  Średni czas czytania: 02:34
Artykuł reklamowy
Wiele firm na różnych etapach działalności gospodarczej sięga po pożyczki pozabankowe. Mogą być one przeznaczone na bardzo różnorodny cel - czasem są konieczne, by finansować różne inwestycje, a także poradzić sobie z kryzysem. Czasem właśnie po to, by dalej się rozwijać i  świadczyć usługi na najwyższym poziomie, przedsiębiorstwo musi sięgać po dodatkowe środki finansowe, ponieważ te wypracowane z zysku są niewystarczające. Kwota pożyczki oczywiście jest uzależniona od potrzeb i możliwością firmy, ponieważ jak każde inne zobowiązanie trzeba je po prostu spłacić.
Dobre pożyczki dla firm

Pożyczki dla firm - oferta dla przedsiębiorców

Z zasady po pożyczki dla firm sięgają zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i giganci na rynku. Bez problemu znaleźć można bankowe i pozabankowe propozycje finansowe dla każdej działalności gospodarczej. Szczególnie chętnie po wsparcie finansowe sięgają mniejsze firmy. Warto również zauważyć, że mają one kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego, a szczególnie dla rynku lokalnego lub regionalnego. Pozabankowe pożyczki dla prowadzących działalność gospodarczą często pozwalają zachować płynność finansową. Poza tym są także bodźcem do stałego rozwoju i inwestycji w technologie lub ludzi. Są różne źródła finansowania działalności przedsiębiorstwa. Poza środkami pozyskanymi od instytucji pozabankowych lub z banków firmy mogą również zdecydować się na emisję akcji. Można również starać się o różnego rodzaju dotacje. Sprawdzają się także leasingi, franczyza lub też faktoring. Czasem są one pomocne przy spłacie kredytu. Niezmiennie udzielenie pożyczki i innych zobowiązań krótkoterminowych w jakiś sposób jest zależne od zdolności kredytowej i wiarygodności przedsiębiorstwa.

Kiedy można liczyć na udzielenie pożyczki?

Osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą często dążą do uzyskania pożyczki na samym początku funkcjonowania firmy. Takie środki są niezbędne do tego, by zakupić sprzęt wynająć lokal i go wyposażyć, a także promować usługi lub towary. Większe firmy dodatkowo muszą się także skupić na tym, by mieć środki na pensje dla pracowników. Pożyczka inwestycyjna staje się więc niezbędna dla rozwoju przedsiębiorstwa i niewiele jest branż, które mogą zacząć bez odpowiedniego zastrzyku finansowego. Często tego typu wsparcie jest udzielane w ramach rachunku bieżącego w innych wypadkach czeka nas złożenie wniosku o odpowiedni kredyt lub pożyczkę. Te przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw są niezwykle atrakcyjne. Najczęściej pożyczka pomostowa jest przeznaczana na rozwój firmy, zakup sprzętu czy auta, inwestycje. Warto także pamiętać o tym, że dodatkowe środki pomagają także poradzić sobie z problemem i stają się wsparciem w przypadku problemów finansowych. Za każdym razem pożyczka pozabankowa musi być dopasowana do potrzeb i możliwości danej firmy. Poza tym często trzeba także określić cel, na jaki pożyczamy pieniądze.

Moda na pozabankowe pożyczki

Osoby, które mają jednoosobową działalność gospodarczą, często korzystają z opcji, jaką otrzymują przy otwarciu konta bankowego dla firm. W ten sposób łatwo można zweryfikować zdolność kredytową, a formalności są ograniczone do niezbędnego minimum. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością korzystają także - tak jak inne przedsiębiorstwa, z szeregu ofert przygotowywanych przez banki i firmy pozabankowe specjalnie dla danych sektorów. Oczywiście prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie tylko konto firmowe, ale również szereg dokumentów, rozliczeń. Wiele z nich będzie niezbędnych do tego, by starać się o kredyt firmowy w banku lub też w instytucji z sektora pozabankowego i to zawsze one wskazują konkretne wymagania. Warto pamiętać o tym, że bez problemu można znaleźć taką ofertę, która ilość formalności będzie zredukowana do niezbędnego minimum, choć oczywiście zdarzyć się może, że taka oferta będzie relatywnie droższa.

Maksymalna kwota pożyczki

Spośród dokumentów, które są często wymagane przy wnioskowaniu o pożyczkę pozabankową dla firm znaleźć się może aktualny odpis z KRS lub wyciąg z CEiDG. Ten ostatni zastępuje całą niezbędną dokumentację taką jak zaświadczenia o nadaniu nr REGON i NIP oraz o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Bank lub parabank może również wymagać deklaracji PIT za ostatni rok wraz z potwierdzeniem złożenia we właściwym urzędzie skarbowym. Poza tym niezbędne będzie zaświadczenie z ZUSu o niezaleganiu z płatnościami składek. Czasem tego typu formularz jest niezbędny dopiero do podpisania umowy, ponieważ czas jego ważności jest bardzo mocno ograniczony. Poza tym Urząd Skarbowy musi wystawić nam zaświadczenie o tym, że regularnie i terminowo płacimy podatki. Z tym związane jest także potwierdzenie z księgi przychodów i rozchodów lub też o wymiarze karty podatkowej czy też o wysokości przychodów ewidencjonowanych.

Firmy pożyczkowe z sektora pozabankowego skutecznie więc kuszą firmy tym, że proponują przejrzyste warunki przy minimum formalności. Niezmiennie oczywiście przed podpisaniem umowy należy ją dokładnie przeczytać i zapoznać się ze wszystkimi tabelami opłat. To one wpłyną na to, jaka finalnie będzie wysokość pożyczki - czyli ile będziemy musieli oddać.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: