Ile kosztuje euro? Kurs euro do złotego PLN/EUR 02.2024

Ostatnia aktualizacja: 2024-01-18  |  Średni czas czytania: 02:21
Artykuł reklamowy
Początek roku, wbrew wcześniejszym przewidywaniom analityków, stoi pod znakiem spadków złotówki wobec euro. Unijna waluta zyskuje na starcie 2024 roku wobec złotówki, a wpływ miało na to kilka czynników. Faktem jest jednak, że Polacy ruszyli do kantorów. Ile obecnie kosztuje euro? Jakiego kursu euro do złotego (PLN/EUR) w 02.2024? Czytaj dalej, by znaleźć odpowiedzi na te dwa pytania.
Ile kosztuje euro? Kurs euro do złotego PLN/EUR 02.2024

Początek roku, wbrew wcześniejszym przewidywaniom analityków, stoi pod znakiem spadków złotówki wobec euro. Unijna waluta zyskuje na starcie 2024 roku wobec złotówki, a wpływ miało na to kilka czynników. Faktem jest jednak, że Polacy ruszyli do kantorów. Ile obecnie kosztuje euro? Jakiego kursu euro do złotego (PLN/EUR) w 02.2024? Czytaj dalej, by znaleźć odpowiedzi na te dwa pytania

Kurs 6 PLN to 1 euro? Fatalna pomyłka Google

1 stycznia wystąpiło kilka zaskakujących anomalii w googlowych wykresach kursów walut. Była wśród nich złotówka, która zdaniem największej wyszukiwarki internetowej kosztowało szalone 6 PLN. Błąd został dość szybko naprawiony, jednak błędna informacja poszła w eter. W efekcie wielu Polaków ruszyło do kantorów, by dokonać zakupu europejskiej waluty. To z kolei wpłynęło na osłabienie polskiej waluty.

Od 1 do 16 stycznia kurs euro wobec złotówki wzrósł o 1,14% i wynosi obecnie ok. 4,39 PLN. Odbijanie się EUR rozpoczęło się w połowie grudnia, po tym, gdy wartości jego zeszła poniżej 4,30 PLN. Z kolei po trwającym przez 2 miesiące rajdzie złotego, polska waluta wydaje się nieco spowalniać, głównie za sprawą niestabilnej sytuacji politycznej, spowodowanej konfliktem na linii rząd-prezydent.

Gdzie sprawdzić, ile kosztuje EUR?

Wspomniany incydent potwierdza to, co jest jasne od dawna. Bardzo istotne jest sprawdzenie kursów walut z najbardziej wiarygodnych źródeł, gdyż jak wiadomo, w dzisiejszym Internecie nie brakuje fake newsów, które napychają kieszenie spekulantów. Żeby się przed tym uchronić, należy być czujnym i przeprowadzić dokładny research, zanim przeprowadzisz nietrafioną transakcję.

Świetnym miejscem na sprawdzenie ile kosztuje EUR jest serwis Kantor.live. Znajdziesz tam aktualne informacje na temat kursów praktycznie wszystkich walut. Są one oparte o ich aktualne notowania według NBP. Wszystkie kursy walut są regularnie aktualizowane i przedstawione w bardzo czytelny sposób. To jednak tylko jedna z wielu korzyści, które płyną z korzystania z tego serwisu.

Ile zł to 1 euro w lutym 2024? Kluczowy będzie budżet.

Czy jest szansa na to, że złoty ponownie wejdzie na falę wznoszącą w lutym? Wszystko wydaje rozbijać się obecnie o budżet. 16 stycznia 2024 roku Sejm rozpoczął pracę nad jego uchwaleniem. Tego samego dnia udało się przegłosować ustawę okołobudżetową, która w pierwotnej wersji została w grudniu zawetowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Kością niezgody miały być 3 miliardy na media publiczne.

Posłowie koalicji rządzącej muszą się jednak spieszyć. Jeśli ustawa nie znajdzie się na prezydenckim biurku przed końcem stycznia, Andrzej Duda będzie mógł zarządzić skrócenie kadencji rządu. To z kolei może przełożyć się na kolejne spadki polskiej waluty, nie tylko wobec euro, ale również innych walut. Z drugiej jednak strony, ostatnie sondaże wyborcze pokazują, że partie koalicji rządowej zyskują na popularności. Zarządzenie wcześniejszych wyborów mogłoby więc okazać się przysłowiowym strzałem w stopę dla Prezydenta i PiS.

Gdzie znaleźć najwyższy kurs EUR?

Jeśli zdarza ci się wymieniać walutę, najpewniej już wiesz, że masz do wyboru kilka opcji, które mogą różnić się wartością w danym dniu i w przypadku określonej waluty. Należą do nich:
- banki,
- naziemne kantory wymiany walut,
- kantory internetowe.

Do najpopularniejszych opcji należą na pewno naziemne kantory wymiany walut. To właśnie one bardzo często oferują najwyższe kursy euro, dolara amerykańskiego czy franka szwajcarskiego. Jak znaleźć kantor naziemny z najlepszym kursem? Po raz kolejny z pomocą przychodzi porównywarka Kantor.live, który pomoże ci znaleźć najwyższy kurs EUR.

Żeby znaleźć kantor wymiany online z najlepszym kursem, wystarczy odwiedzić ten serwis i wpisać miasto lub kantor. Po chwili znajdziesz interesujące cię informacje, z nazwami kantorów, ich adresem oraz aktualnymi kursami wymiany najpopularniejszych walut. Wszystko to za darmo i bez konieczności rejestracji.

Polskie złote a kurs euro. Kupować czy sprzedawać?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że najbliższa przyszłość złotego stoi pod znakiem zapytania. Kwestia budżetu jest obecnie czynnikiem decydującym o zaistniałej sytuacji. Chociaż coraz więcej wskazuje na to, że zostanie on ostatecznie przegłosowany i podpisany przez Andrzeja Dudę, inwestorzy pozostają ostrożni.

Wydaje się więc, że euro będzie umacniać się wobec złotówki do końca miesiąca. Później polskie złote wzrosną a kurs euro powinien spaść do poziomu ok. 4,30 na koniec lutego.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: