Internetowa hurtownia fryzjerska czy stacjonarna?

Ostatnia aktualizacja: 2021-12-10  |  Średni czas czytania: 03:34
Artykuł reklamowy
Coraz więcej osób, świadomie sięga po wysokiej jakości, profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów, skóry głowy oraz zarostu. Produkty kosmetyczne uznanych marek, które stosuje się w profesjonalnych salonach fryzjerskich i barberskich, nie są dostępne w stacjonarnych drogeriach. Stwarza to duży potencjał wzrostu dla tego rynku i jest dużą szansą dla sklepów internetowych.
Internetowa hurtownia fryzjerska czy stacjonarna?

Można je jednak z powodzeniem zamówić w nowoczesnych sklepach fryzjerskich online. Rozwój nowych technologii doprowadził do tego, że korzystanie z usług sklepów internetowych jest naprawdę bardzo wygodne. Coraz więcej osób przyznaje, że najchętniej robi zakupy przez Internet. Trend ten dotyczy także dynamicznie rozwijającej się branży fryzjerskiej. 

Zakupy kosmetyczne w Internecie. Jak to wygląda w naszym kraju?

Statystyki i analizy wskazują na to, że rynek produktów kosmetycznych w naszym kraju nadal będzie się dynamicznie rozwijał. Warto zaznaczyć, że coraz częściej klienci internetowych drogerii oraz sklepów fryzjerskich są zainteresowani produktami wysokiej jakości. Nie dość, że sięgają po produkty z wyższej półki cenowej, to jeszcze wnikliwie studiują skład dostępnych kosmetyków. Więcej osób podejmuje decyzję o ewentualnym zakupie w oparciu o skład danego produktu.

Według opublikowanego niedawno raportu PMR „Handel detalicznymi artykułami kosmetycznymi w Polsce 2020. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025” to właśnie sprzedaż online w przypadku produktów kosmetycznych rozwija się najbardziej dynamicznie - rozwój ten jest znacząco szybszy niż rozwój pozostałych kanałów dystrybucji. Eksperci są zdania, że trend ten nie ulegnie zmianie w przeciągu kilku najbliższych lat. Dlaczego coraz więcej osób decyduje sie na zakup kosmetyków, także produktów do pielęgnacji włosów, właśnie przez Internet?

Internetowa hurtownia fryzjerska - znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz

Stacjonarne hurtownie zyskały w ostatnich latach poważną konkurencję w postaci firm oferujących sprzedaż internetową kosmetyków fryzjerskich, sprzętu,  mebli czy akcesoriów fryzjerskich. Rozwój nowych technologii oraz powszechnie dostępny Internet doprowadziły do rozwoju e-usług, w tym także w sektorze health & beauty. Na rynku działa coraz więcej drogerii oraz profesjonalnych hurtowni fryzjerskich online.

Obecnie szeroko pojęta branża kosmetyczna zalicza się do bardzo konkurencyjnych segmentów e-commerce. Przy czym eksperci są zdania, że potencjał branży ciągle jeszcze nie został wykorzystany. Faktem jest, że nadal większość kosmetyków na krajowym rynku kupowana jest stacjonarnie. To dotyczy także produktów fryzjerskich. Jednak liczba klientów zamawiających przez Internet sukcesywnie rośnie. Autorzy raportu PMR zakładają, że w ciągu nadchodzących pięciu lat sprzedaż online będzie stanowić prawie 16% udziału rynku detalicznego produktów kosmetycznych.

Gdy mowa o potencjale internetowych hurtowni fryzjerskich, warto wspomnieć także o pewnym zjawisku na rynku. Otóż wielu klientów najpierw w stacjonarnym sklepie zapoznaje się bliżej z produktem, który ich interesuje... aby później zamówić go online i skorzystać z bardziej atrakcyjnej ceny.

Dlaczego warto kupować w hurtowniach fryzjerskich online?

To bynajmniej nie przypadek, że hurtownie fryzjerskie zyskują na znaczeniu. Warto podkreślić, że w naszym społeczeństwie zaszły w ostatnich latach bardzo poważne zmiany. Większość z nas żyje w szybkim tempie - permanentny brak czasu to stan, który wielu z nas zna doskonale. Nic zatem zaskakującego w tym, że tak wiele osób szuka rozwiązań, które umożliwiają oszczędność czasu na co dzień. W efekcie coraz więcej spraw załatwiamy przez Internet. Także, gdy szukamy kosmetyków fryzjerskich, naszym wyborem staje się często hurtownia online, gdzie można złożyć zamówienie o dowolnej porze dnia i nocy. Szybkość, wygoda, szeroki wybór produktów - to główne argumenty przemawiające za zakupami w hurtowni online.

Niezależnie od tego, czy szukasz kosmetyków fryzjerskich do użytku domowego czy może chcesz wyposażyć salon fryzjerski, możesz spodziewać się bezpieczeństwa transakcji online. Zarówno przelewane przez Ciebie środki, jak i Twoje dane są odpowiednio zabezpieczone. Kluczowym argumentem za hurtowniami fryzjerskimi są korzystne ceny - najczęściej są one zdecydowanie niższe niż w hurtowniach działających stacjonarnie.

Za zakupami online przemawiają także wysoka dostępność produktów wysokiej klasy oraz zróżnicowany asortyment. Ze względu na ograniczoną powierzchnię tradycyjne hurtownie fryzjerskie nie mogą oferować tak rozbudowanego asortymentu jak te, które działają online. Co więcej, w hurtowniach online bardzo często dostępne są kosmetyki ze starszych linii kosmetycznych, których nie ma już w sklepach stacjonarnych.

Obecnie można spodziewać się bardzo szybkiej dostawy. Już dawno minęły czasy, kiedy zamówione w sklepie online produkty docierały dopiero po kilku dniach. Renomowane hurtownie wysyłają zamówione produkty niezwłocznie - większość paczek zamówionych do godziny 14 wysyłana zostaje tego samego dnia - twierdzi pan Tomasz z hurtowni fryzjerskiej Fryzomania.pl. Klienci internetowych sklepów fryzjerskich mogą zdecydować się na wszystkie najpopularniejsze formy dostawy: kurierem, paczkomatem lub pocztą. Możliwe są również różne formy płatności.

Jaka będzie przyszłość internetowych hurtowni fryzjerskich?

Wszystko wygląda na to, że sprzedaż artykułów fryzjerskich online będzie się dalej rozwijać. E-sklepy oferują nie tylko szeroki asortyment, ale także liczne udogodnienia dla swoich klientów. Ze względu na dość znaczną konkurencję na rynku internetowe hurtownie fryzjerskie będą musiały zaoferować dodatkowe korzyści poza atrakcyjnymi cenami i darmową dostawą od pewnej kwoty, aby pozyskać nowych klientów. Możemy zatem liczyć na to, że zakupy online będą wiązały się z dodatkowymi udogodnieniami dla klientów.

Faktem jest, że póki co zakupy stacjonarne ciągle mają przewagę. Musi minąć jeszcze sporo czasu, aby poziom popularności tych dwóch form zakupów mógł się zrównać. Jednak już teraz możemy założyć, że przyszłość należy do hurtowni fryzjerskich koncentrujących się na sprzedaży internetowej. Nie zapominajmy o tym, że coraz więcej spraw załatwiamy ze względu na wygodę i oszczędność czasu przez Internet - Internet umożliwia nam pracę, naukę, poznawanie nowych osób, załatwianie spraw urzędowych. Warto wykorzystać go także do zakupów!

Mimo widocznych zalet zakupów przez Internet, zanim złożysz zamówienie w konkretnej hurtowni fryzjerskiej, sprawdź, jak jest ona oceniana przez dotychczasowych klientów. Obowiązkowo musisz też zapoznać się z jej regulaminem i polityką prywatności. Dobra hurtownia zapewnia klientom kompleksową obsługę, w tym także doradztwo przy wyborze odpowiednich produktów. Przed złożeniem zamówienia, upewnij się, że proces zakupowy w danej hurtowni fryzjerskiej jest transparentny, a ewentualne reklamacje, zwroty lub wymiany nie są trudne.

Zakupy online to znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią na co dzień komfort i cenią swój czas. Jeśli skorzystasz z usług hurtowni fryzjerskiej przez Internet, nie musisz martwić się szukaniem miejsca parkingowego czy tłokiem. Co więcej, zamówienie możesz złożyć o dowolnej godzinie dnia i nocy, nie musisz przejmować się ograniczeniami godzinowymi. Do tego dochodzi fakt, że możesz przed zakupami łatwo zapoznać się z opiniami na temat konkretnej hurtowni fryzjerskiej i określonych produktów.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: