Inwestycja w złoto - gdzie kupić, jakie wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 2022-06-13  |  Średni czas czytania: 02:05
Artykuł reklamowy
Brak stabilności na rynkach światowych, ciągle rosnąca inflacja, wojna w Ukrainie powodują, że coraz więcej osób chce stworzyć sobie solidną, finansową poduszkę. Nisko oprocentowane lokaty i konta oszczędnościowe skłaniają do tego, aby szukać alternatywnych metod ulokowania pieniędzy. Jedną z nich może być zakup sztabki złota lub złotych monet.
Inwestycja w złoto - gdzie kupić, jakie wybrać?

Czym jest złoto inwestycyjne? Co je wyróżnia?

O tym, czym jest złoto inwestycyjne, mówi Ustawa o podatku od towarów i usług. Zgodnie z nią są to sztabki wykonane z kruszcu o próbie 995 lub wyższej. Za tego rodzaju złoto uznaje się też monety bulionowe, czyli takie, które są bite z metali szlachetnych na cele inwestycyjne.

Złoto nie traci na wartości, kiedy na świecie toczą się wojny, szaleje inflacja, a gospodarka jest w kiepskim stanie. Obecnie można się spodziewać, że jego cena będzie rosła, gdyż:

 • jest duży popyt na ten kruszec;
 • większość złóż złota została już wydobyta, a stosowanie coraz nowszych górniczych technologii słono kosztuje – dlatego kruszec ten będzie coraz droższy;
 • w ostatnim czasie banki zaczęły kupować złoto na dużą skalę – świadczy to o pewności takiej inwestycji.

Złoto inwestycyjne kupuje się w postaci sztabek umieszczonych w certyfikowanych menniczych opakowaniach. Natomiast złote monety bulionowe są pakowane w kapsle lub specjalne tuby.

To, czy złoto jest wysokiej jakości, potwierdza akredytacja LBMA, czyli London Bullion Market Association. Dostają ją godne zaufania, renomowane mennice, które sprzedają kruszec spełniający wysokie standardy.

Dlaczego warto ulokować oszczędności w złocie?

Inwestowanie w złote sztabki i monety bulionowe jest opłacalne ze względu na:

 • kwestie podatkowe – zakup złota inwestycyjnego jest zwolniony z podatku VAT;
 • to, że jest to sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego – nawet jeśli inwestujesz w nieruchomości, zagraniczne waluty, to zakup tego kruszcu jest sposobem na kolejne zabezpieczenie finansowe i zyski w przyszłości;
 • łatwość inwestowania – złoto inwestycyjne można zarówno kupić, jak i sprzedać na całym świecie. Ze względu na jego rozmiary można też je przechowywać w sejfie lub skrytce bankowej. Ponadto, aby kupić złoto inwestycyjne, nie trzeba nawet wychodzić z domu;
 • fakt, że jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów na ulokowanie kapitału – wartość złota nie spada na skutek kryzysów politycznych i gospodarczych.

Fizyczne złoto w postaci sztabek, monet można przekazywać z pokolenia na pokolenie. Jednak aby być pewnym jego wartości i jakości, warto inwestować w kruszec z certyfikatem.

Gdzie po złoto inwestycyjne? Kupuj bezpiecznie w Domu Jubilerskim A&A

Kiedy na rynkach finansowych sytuacja jest niepewna, złota sztabka może dać poczucie bezpieczeństwa – w ten sposób ulokowany kapitał nie straci na wartości. Jednak należy uważać na "wyjątkowe okazje" i kruszec oferowany przez nieznanego dealera.

Gdzie kupić złoto inwestycyjne? Aby być pewnym dobrze wydanych pieniędzy, kupuj kruszec od sprawdzonych, renomowanych sprzedawców. Do takich należy Dom Jubilerski A&A – oferowane przez niego sztabki i monety bulionowe kupisz przez internet i odbierzesz w jednym z salonów w Łodzi lub Częstochowie.

W salonie A&A:

 • możesz kupić sztabki i monety, które – gdy ich wartość wzrośnie – sprzedasz z zyskiem;
 • Jeśli zdecydujesz się na sprzedaż złota w okresie większym niż pół roku od momentu jego zakupu, unikniesz tzw. "podatku Belki" (podatek od dochodów kapitałowych);
 • zrobisz bezpieczne zakupy – potwierdzeniem tego jest znak jakości TRUSTED SHOPS. Jest on przyznawany firmom, które dbają o ochronę danych osobowych, przestrzegają standardów dotyczących kosztów i płatności, warunków dostaw, przetwarzania zwrotów i sposobu funkcjonowania działu obsługi konsumenta;
 • możesz skorzystać z gwarancji TRUSTED SHOPS. Jest to sposób, aby zabezpieczyć sztabki złota i monety do kwoty 10.000 zł.

Sztabka złota to alternatywny sposób na ulokowanie kapitału w czasach, kiedy szaleje inflacja, a sytuacja geopolityczna jest trudna. To też patent na zysk w przyszłości, gdyż wartość tego szlachetnego metalu ciągle rośnie.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: