Jak kupić ubezpieczenie samochodu online, bez wychodzenia z domu?

Ostatnia aktualizacja: 2021-11-04  |  Średni czas czytania: 01:51
Artykuł reklamowy
Serwis Komputer Świat[1] informuje, że pandemia koronawirusa całkowicie zmieniła nasze preferencje zakupowe i podejście do nabywania różnych produktów w trybie online. Z raportu „E-commerce w Polsce 2020”[2] przygotowanego przez firmę Gemius wraz z Izbą Gospodarki Elektronicznej wynika, że aż 73 proc. badanych internautów przynajmniej raz dokonało zakupów w sieci. Kupujemy w internecie coraz więcej produktów i usług, w tym również tych o charakterze finansowym. Sprawdźmy, jak wykupić ubezpieczenie samochodu online?
Jak kupić ubezpieczenie samochodu online, bez wychodzenia z domu?

Obowiązek wykupienia komunikacyjnego ubezpieczenia OC

Każdy pojazd mechaniczny w Polsce, który podlega rejestracji, musi być ubezpieczony w ramach ubezpieczenia OC. To komunikacyjne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które chroni nas przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód spowodowanych w ruchu drogowym. Zamiast z własnej kieszeni pokrywać koszty odszkodowań dla poszkodowanych w wypadkach i kolizjach, którzy doznali szkód osobowych i majątkowych, likwidacją szkód zajmuje się towarzystwo ubezpieczeniowe, w jakim wykupiliśmy ubezpieczenie.

Obowiązek ubezpieczeniowy dla właścicieli pojazdów wynika bezpośrednio z przepisów ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych w Polsce. Ubezpieczenie należy wykupić najpóźniej w dniu pierwszej rejestracji samochodu lub w przeddzień końca ważnej polisy OC.

Mamy dowolność wyboru w zakresie towarzystwa ubezpieczeniowego, od którego kupimy ubezpieczenie swojego pojazdu. W okresie pandemii, ale i wcześniej wiele firm rozwijało kanały zdalne oferowania ubezpieczeń. Dlatego możemy dziś bez wychodzenia z domu wybrać i kupić bardzo korzystnie ubezpieczenie OC.

Jak skorzystać z oferty ubezpieczenia samochodu online?

W celu skorzystania z oferty na ubezpieczenia komunikacyjne OC online musimy wejść na stronę internetową ubezpieczyciela. W UNIQA oddajemy do dyspozycji zainteresowanych kalkulator ubezpieczenia samochodowego, za pomocą którego nie tylko dowiemy się, ile wyniesie nasza składka ubezpieczeniowa, ale też będziemy mogli od razu wykupić ubezpieczenie.

Klienci, którzy zdecydują się na zawarcie polisy w pakiecie OC w UNIQA w cenie automatycznie otrzymają Assistance MIDI, a na życzenie wydana im zostanie także zielona karta na wszystkie kraje systemu zielonej karty, czyli międzynarodowy dowód zawarcia ubezpieczenia komunikacyjnego, przydatny podczas podróży przez kraje, w których jest ona wymagana.

Korzystanie z kalkulatora ubezpieczenia samochodowego jest stosunkowo łatwe, ponieważ musimy tylko wpisać informacje na temat pojazdu, m.in. jego markę, model, przebieg kilometrowy, sposób użytkowania pojazdu, rok produkcji i inne informacje. Wśród pytań znajdujących się w formularzu są też i te dotyczące przebiegu historii ubezpieczenia czy wieku właściciela pojazdu. Jeśli możemy pochwalić się wieloletnią jazdą ubezpieczonym pojazdem bez szkód z OC, możemy jednocześnie liczyć na wysokie zniżki przy szacowaniu składki rocznej na OC.

Pytań w kalkulatorze OC jest wiele, ale w kilka minut odpowiemy na nie, podając informacje z dowodu rejestracyjnego pojazdu i własnego dowodu osobistego. Przy zakupie ubezpieczenia OC na uniqa.pl otrzymamy jeszcze 15 proc. rabatu za zawarcie umowy online.

Szybki sposób na obowiązek ubezpieczeniowy

Korzystając z oferty online, szybko i skutecznie, bez konieczności wychodzenia z domu, możemy zapewnić sobie odpowiednią ochronę ubezpieczeniową na kolejny rok. Wystarczy później opłacić składkę na wskazane w polisie konto bankowe – jednorazowo lub w ratach.

Musimy mieć świadomość tego, że niewywiązanie się z obowiązku ubezpieczenia samochodu w ramach OC, może narazić nas na poważne kłopoty finansowe. Z jednej strony Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może na nas nałożyć wysoką opłatę karną, a jeśli doszłoby do wypadku – wszelkie szkody będziemy musieli wówczas pokryć z własnych środków.

[1] https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/co-polacy-kupuja-w-sieci-covid-19-zmienil-nasze-preferencje-dot-zakupow-online/3m20brj

[2] https://www.gemius.pl/wszystkie-artykuly-aktualnosci/e-commerce-w-polsce-2020.html

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: