Jak poprawnie zapakować paczkę? Pakowanie przesyłki krok po kroku

Ostatnia aktualizacja: 2021-10-29  |  Średni czas czytania: 02:03
Artykuł reklamowy
Każdy z nas kiedyś wysyłał paczkę. O ile nie jesteśmy dużym sklepem wysyłkowym, dla którego jej wysłanie nie stanowi żadnego wyzwania, często łączy się to ze sporym stresem. Jeśli korzystamy z paczkomatu, musimy pamiętać o odpowiednich wymiarach oraz ciężarze gotowego pakunku, natomiast jeśli wysyłamy produkty kurierem, trzeba pamiętać o tym, by bardzo dobrze zabezpieczyć zawartość, tak aby zapobiec uszkodzeniu. O czym nie wolno zapomnieć pakując przesyłkę oraz jak zabrać się za ten proces krok po kroku?
Jak poprawnie zapakować paczkę? Pakowanie przesyłki krok po kroku

Jak zapakować paczkę do wysyłki krok po kroku?

Pierwszy raz wysyłasz przesyłkę, a może robiłeś to już kiedyś, jednak z marnym skutkiem? Oto kilka prostych kroków, które z pewnością pomogą w odpowiednim przygotowaniu paczki do wysyłki:

  1. Dobry karton - po pierwsze należy pamiętać o tym, by wybrać odpowiednie pudełko kartonowe, które zniesie wszelkie przeciwności losu. W ofertach licznych producentów dostępne są na przykład 3-warstwowe kartony. Kilka warstw wytrzymałego materiału zapewni zawartości paczki duży poziom bezpieczeństwa, bardzo dobrze opierając się wszelkim wyzwaniom.
  2. Wymiary pudełka - pudło powinno mieć także odpowiednie gabaryty, najlepiej takie, aby zmieściło nie tylko dany produkt, lecz także wypełnienie, które ochroni zawartość przed wstrząsami. Jeśli decydujemy się na przewóz kurierem lub pocztą, często płacimy za dokładny ciężar paczki, więc raczej nie musimy maksymalnie ograniczyć wielkości gotowej przesyłki.
  3. Wybór wypełnienia do paczki - należy pamiętać o tym, że paczka w czasie swojej drogi ku adresatowi napotyka na wiele przeciwności. Pakunki czasem spadają, turlają się, są rzucane, co powoduje dużą ilość wstrząsów, które mogą mieć destrukcyjny wpływ na delikatną zawartość paczki. Do wyboru mamy klasyczną i chyba najbardziej popularną folię bąbelkową, mniej znane wypełnienie papierowe, oraz tekturowe w postaci przekładek. Każdy rodzaj zabezpieczenia będzie dobry jeśli zostanie użyty w odpowiedni sposób, wystarczy wypełnić paczkę w taki sposób, by wysyłany przedmiot nie poruszał się w środku, odbijając od ścianek kartonu.
  4. Zaklejenie paczki - aby mieć pewność, że nasza przesyłka jest odpowiednio zamknięta, oprócz użycia taśmy foliowej lub papierowej, można także dodatkowo wykorzystać strecz, który dokładnie zamknie paczkę, uniemożliwiając jej przypadkowe otwarcie. 

Jak zapakować paczkę InPost?

Paczkomaty stały się bardzo popularnym rozwiązaniem, które umożliwia szybkie nadawanie i odbieranie przesyłek w całej Polsce. Paczki nadajemy i odbieramy za pomocą paczkomatów, które składają się ze skrytek o różnych rozmiarach otwieranych za pomocą kodów. Coraz więcej sklepów wysyłkowych umożliwia wysyłkę z wykorzystaniem właśnie tego sposobu, co jest ułatwieniem dla obu stron. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, która wysyła kilka paczek rocznie, czy też właścicielem sklepu wysyłkowego, warto zaopatrzyć się w kartonowe opakowania, które swoimi gabarytami będą pasowały idealnie do wielkości skrytek w paczkomacie:

  • Gabaryt A - wymiary: 8 X 38 X 64 cm.
  • Gabaryt B - wymiary: 19 X 38 X 64 cm.
  • Gabaryt C - wymiary: 41 X 38 X 64 cm.

Niezależnie od tego, jaki gabaryt będzie odpowiadał naszym potrzebom, należy pamiętać o tym, by cała paczka nie przekraczała 25 kilogramów.

Taśma papierowa - ekologiczne zabezpieczenie paczki

Wysyłając setki paczek dziennie, a tysiące miesięcznie, często nie zdajemy sobie sprawy z ilości odpadów, które generujemy podczas zaklejania i zabezpieczenia przesyłek. Oczywiście, każdemu zależy na tym, aby towar dotarł do odbiorcy w jak najlepszym stanie, dlatego starannie zaklejamy i wypełniamy kartonowe pudełka. W ostatnich latach coraz bardziej rośnie świadomość ekologiczna, dlatego też część sklepów internetowych decyduje się na zamienienie klasycznej szarej taśmy na wytrzymałą i przyjazną środowisku taśmę papierową, która równie skutecznie radzi sobie z zaklejaniem pudeł. Dodatkowo plastikowe, dmuchane wypełnienia do paczek z powodzeniem mogą zostać zastąpione tekturą falistą lub eko przekładką tekturową.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: