Jak powinien być wyposażony gabinet weterynarza?

Ostatnia aktualizacja: 2022-04-27  |  Średni czas czytania: 01:59
Artykuł reklamowy
Lekarz weterynarii poza specjalistyczną wiedzą musi posiadać równie odpowiedni sprzęt, który umożliwi prowadzenie mu praktyki. Tylko dzięki temu będzie w stanie podejmować się skutecznego leczenia zwierząt. Co powinno znaleźć się w gabinecie weterynarza? Gdzie szukać najlepszego sprzętu?
Jak powinien być wyposażony gabinet weterynarza?

Podstawowe wyposażenie gabinetu lekarza weterynarii

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zakres podstawowego wyposażenia gabinetu weterynarza został określony w rozporządzeniu ministerialnym z 16 sierpnia 2004 roku w trybie art. 7 ust. 2 o zakładach leczniczych dla zwierząt z 18 grudnia 2003 roku. W związku z tym w gabinecie muszą znajdować się między innymi wszelkie sprzęty i urządzenia, służące do przechowywania produktów leczniczych, jednorazowego sprzętu oraz innych produktów medycznych, a także specjalne lampy bakteriobójcze, specjalistyczny stół zabiegowy i pojemniki na odpady weterynaryjne.

Zgodnie z zapisami ustawy, jeżeli w gabinecie stosowany jest sprzęt wielokrotnego użytku, niezbędne jest wyposażenie tego miejsca w autoklaw lub sterylizator na suche powietrze. Przy stosowaniu znieczulenia ogólnego niezbędny jest również specjalny sprzęt do dożylnego podawania leków, niezbędne będzie również i źródło światła bezcieniowego.

Dodatkowe wyposażenie gabinetu weterynarza

Sprzęt, jakim posługuje się weterynarz, musi być najwyższej jakości i to niezależnie od tego, czy leczenie zwierząt odbywa się w niewielkim gabinecie, czy specjalistycznej klinice. To gwarancja bezpieczeństwa zwierzaków w czasie przeprowadzanych zabiegów. Oczywiście ustawa określa, co musi się koniecznie znaleźć w gabinecie weterynaryjnym, jednak jest jeszcze wiele innych elementów, które choć nieobowiązkowe, mogą w czasie leczenia czy zabiegów okazać się niezwykle przydatne.

Dodatkowym wyposażeniem gabinetu weterynarza mogą być między innymi meble dla właścicieli zwierząt, którzy oczekują na odbiór swoich pupili. Warto jednak pamiętać o tym, że w tym przypadku wybór nie może być przypadkowy, ponieważ rozporządzenie ingeruje również w warunki, jakie powinny panować w pomieszczeniach wchodzących w skład gabinetu weterynaryjnego. Co jeszcze może się okazać przydatne w pracy weterynarza? To między innymi narzędzia groomerskie (jak ostrza, maszynki, nożyce), klatki dla zwierząt, kołnierze ochronne czy materiały opatrunkowe w różnych rozmiarach. Na nieprzewidziane sytuacje, by można było szybciej uratować zwierzę, przyda się również respirator czy koncentrator tlenu.

Czy warto korzystać z pomocy przy urządzaniu gabinetu weterynaryjnego?

Początkujący w zawodzie weterynarza nie zawsze są pewni tego, jak odpowiednio wyposażyć gabinet zgodne z przepisami, ale i własnym komfortem oraz bezpieczeństwem zwierząt. Dlatego też warto sięgnąć po radę znajomego weterynarza czy nawet dystrybutora sprzętu, który również może być niezwykle pomocy w zorganizowaniu sprawnie funkcjonującego w opiece nad zwierzętami miejsca.

Dlaczego warto wybrać produkty weterynaryjne Cormay?

Cormay to jeden z najbardziej cenionych producentów, oferujących najwyższej jakości odczynniki diagnostyczne oraz dystrybutory aparatury laboratoryjnej. Oferta firmy jest na tyle szeroka, że bez wątpienia każdy gabinet weterynaryjny będzie mógł się kompleksowo wyposażyć w tym miejscu zarówno w podstawowe, jak i dodatkowe narzędzia czy akcesoria. Cormay to jedna z tych firm, które stale się rozwijają, korzystając przy tym z najnowocześniejszych rozwiązań. Dzięki temu jest w stanie oferować najlepszy sprzęt, solidny i przydatny w leczeniu każdego gatunku. Wszystkie produkty firmy można znaleźć na stronie weterynaria.cormay.com.

Korzystając z wyposażenia Cormay weterynarze mają pewność, że nabywają produkty spełniające najwyższe standardy jakości, które są stale i bardzo starannie nadzorowane na każdym etapie ich powstawania. Firma ma wieloletnie doświadczenie i stałą, wysoką pozycję na rynku, zatem bez większych wątpliwości można powierzyć jej odpowiedzialność wynikającą z kompleksowego wyposażenie gabinetu weterynaryjnego. Sprzęt oferowany przez Cormay jest nowoczesny i innowacyjny, co pozwala na skuteczne i szybie postawienie diagnozy, ułatwia również wdrożenie odpowiedniego systemu doboru najskuteczniejszej, a zarazem najbezpieczniejszej metody leczenia.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: