Jak promować sklep internetowy w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 2023-04-03  |  Średni czas czytania: 03:04
Artykuł reklamowy
Samo postawienie sklepu internetowego to początek pracy. Klienci sami Cię nie znajdą, więc musisz im pomóc. Podobnie jak w życiu, musisz zrobić dobre wrażenie i pokazać się w odpowiednim miejscu, by nawiązać nowe kontakty, tak i tutaj musisz poszukać odpowiedniej ścieżki, by dotrzeć do celu. Liczba sklepów internetowych jest coraz większa i musisz skutecznie wybić się na ich tle. Z tego artykułu dowiesz się, jak promować sklep internetowy skutecznie i niskim kosztem.
Jak promować sklep internetowy w sieci?

Sposoby, jak wypromować sklep internetowy

Nie ma jednej słusznej drogi, jak promować sklep internetowy, ale są pewne działania, którymi warto się zainteresować. Wielu przedsiębiorców przed Tobą zainwestowało w te rozwiązania i odniosło sukces. Bądź kolejny!

 • Social media są bardzo ważne! Prowadź fanpage sklepu internetowego w mediach społecznościowych, np. na Facebooku (przyjrzyj się też systemowi Facebook Ads);
 • Zoptymalizuj swój sklep od strony technicznej, by lepiej pozycjonować się w wynikach naturalnych;
 • Twórz merytorycznie poprawne i przydatne treści, które wzbogacą Twoją stronę i sklep internetowy poprzez frazy kluczowe;
 • Zdecyduj się na reklamy Google Ads, by szybko i skutecznie dotrzeć do klientów dzięki skuteczności kampanii reklamowych.

Zaprezentuj się w wyszukiwarce Google dzięki reklamom

Najczęściej wybieranym sposobem, by promować sklep internetowy, jest inwestycja w reklamy Google Ads. To system reklamowy firmy Google, dzięki któremu:

 • Docierasz do zainteresowanych Twoją ofertą odbiorców;
 • Tworzysz określony wizerunek marki;
 • Zwiększasz liczbę klientów i odwiedzin sklepu;
 • W efekcie zwiększasz sprzedaż. 

Działania reklamowe możesz prowadzić samodzielnie, ale wymaga to nakładu pracy i odpowiedniej wiedzy. Dlatego wartościowym wsparciem jest agencja Google Ads, która poprowadzi Twoje kampanie.

Reklama sklepu internetowego jest skuteczna, gdy wiesz, co robisz i znasz możliwości wybranego systemu reklamowego.

Agencja Google Ads - Redseo

Zalety kampanii Google Ads dla sklepu internetowego

Dlaczego wykorzystanie Google Ads jest dobrym pomysłem?

 • Reklamowanie swoich produktów z pomocą płatnych reklam to prosty sposób na bezpośrednie dotarcie do klientów.
 • Reklamy wyświetlają się natychmiastowo, zaraz po zatwierdzeniu, są więc idealne dla niecierpliwych.
 • Masz kontrolę nad wydatkami reklamowymi, bo określasz swój budżet na reklamy.

Te wszystkie zalety będą miały szansę wybrzmieć, jeśli zlecisz reklamę sklepu internetowego osobom, które znają możliwości systemów reklamowych. Dzięki nim dotrzesz do odpowiedniej grupy odbiorców, w atrakcyjny sposób zaprezentujesz się w sieci reklamowej Google i wypromujesz swój sklep.

Jakie korzyści przynosi marketing z użyciem reklam Google Ads?

Większość reklam Google Ads jest rozliczana w modelu PPC (ang. pay per click). Oznacza to, że płacisz tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie Twoją reklamę. 

Oddając opiekę nad kampaniami specjalistom, unikasz błędów i marnowania budżetu reklamowego na nieskuteczne działania. Specjalista zaproponuje Ci najlepsze dla Ciebie rozwiązania reklamowe

Google Ads oferuje wiele typów reklam, dzięki czemu strategia reklamowa może być skrojona idealnie pod Twoje potrzeby

Typy reklam, które powinny Cię zainteresować

Oferta systemu Google Ads jest szeroka, ale są "pewniaki", które sprawdzają się w wielu branżach i są często pierwszym wyborem reklamowym.

 • Reklamy tekstowe w wyszukiwarce, które przypominają wyniki naturalne.
 • Reklamy produktowe, czyli atrakcyjne zdjęcia produktów z uwzględnioną ceną, nazwą oraz krótkim opisem.
 • Remarketing, czyli reklamy przypominające dla tych użytkowników, którzy już odwiedzili Twój sklep.

Forma reklamy sklepu ma znaczenie. Warto poświęcić czas na dobranie odpowiednich metod promocji sklepu. Sklep internetowy dzięki odpowiednim sposobom reklamy będzie rósł w siłę.

Z kolei gdy właściciel sklepu internetowego nie poświęca wystarczająco czasu na działania reklamowe lub bez znajomości tematu zabiera się za reklamy, może tylko stracić przeznaczony na reklamy budżet.

Oczywiście można reklamować sklep internetowy samodzielnie, ale istnieje wówczas ryzyko, że reklamy będą źle dobrane i nie odniosą sukcesu. Dlatego jeśli prowadzisz sklep internetowy, zaufaj profesjonalistom, którzy opracują Twoją strategię reklamową.

Pozycjonowanie sklepu, czyli ruch organiczny jest ważny

Decydując się na błyskawiczne reklamy Google Ads, nie zapominaj o działaniach długofalowych, dzięki którym poprawisz swoją widoczność w wyszukiwarce.

Przyda Ci się skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego. To działania, które obejmują m.in.:

 • Optymalizację techniczną strony, dzięki czemu jest ona bardziej intuicyjna, wygodna dla użytkownika i sprawna.
 • Linkbuilding, co oznacza strategię linkowania wewnętrznego i zewnętrznego. W skrócie – to, co dla Ciebie najważniejsze, to zdobywanie wartościowych linków prowadzących do Twojej strony. 
 • Treści, czyli content, o czym wspomnieliśmy na początku. Warto wypełnić stronę dobrą treścią.

Wszystkie te działania oparte o techniczne SEO oraz pozostałe elementy mają pomóc Twojej stronie wspiąć się wysoko na liście w wynikach wyszukiwania Google.

Content marketing, czyli treści z uwzględnieniem SEO

Jak promować sklep internetowy z pomocą treści? Jest na to prosty sposób.

Twój sklep internetowy nie musi być wyłącznie sklepem. Dołączenie do niego eksperckiej zakładki blogowej wpłynie pozytywnie na ruch w obrębie witryny

Publikowanie tematycznych, fachowych artykułów sprawi, że użytkownicy będą trafiać na Twoją stronę także dla wartościowej wiedzy w formie internetowych poradników. Warto promować nowy sklep od samego początku z wykorzystaniem potencjału blogowego. 

Poza blogiem ważne są też opisy kategorii i opisy produktów. Dzięki tym tekstom zoptymalizowanym pod SEO i dobrane frazy kluczowe Twój sklep będzie pojawiać się w wynikach wyszukiwania Google i będzie częściej odwiedzany.

Podsumowanie informacji, jak promować sklep internetowy 

Skuteczna reklama sklepu dzięki reklamom płatnym to znakomity pomysł. Wesprzyj taką promocję sklepu internetowego pozycjonowaniem, dzięki któremu będziesz lepiej widoczny w wynikach wyszukiwania Google. Zadbaj o opisy produktów oraz jakość zakładki blogowej i obserwuj rozwój swojego biznesu.

Połącz siły systemu reklamowego Google Ads, skutecznego pozycjonowania i wartościowych treści. Pomoże Ci w tym agencja Google Ads i SEO, dzięki której dotrzesz do celu. 

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: