Jak urządzić nowoczesną łazienkę w firmie?

Ostatnia aktualizacja: 2018-06-25  |  Średni czas czytania: 02:02
Artykuł reklamowy
W nowoczesnych firmach dominują designerskie i nowoczesne wnętrza, pasujące do ogólnego charakteru przedsiębiorstwa. Aby całość miała spójny charakter warto zadbać o każdy szczegół. Ważny jest nie tylko wygląd poszczególnych biur czy sali konferencyjnej. Należy również odpowiednio zadbać o kuchnię pracowniczą, a także o stylową, nowoczesną łazienkę.
Jak urządzić nowoczesną łazienkę w firmie?

Postaw na neutralność

Z toalety firmowej korzysta wiele różnych osób o różnych upodobaniach i gustach. Dlatego wnętrze nowoczesnej łazienki w firmie powinno być proste i nienachalne. Urządzona w neutralnych barwach, bez zbyt dużej ilości dodatków i ozdób w postaci świeczek, koszyczków na kosmetyki i innych zbędnych akcesoriów w tego typu pomieszczeniu. Takie rzeczy zdecydowanie lepiej sprawdzają się w łazienkach prywatnych, a nie w pracowniczej toalecie w biurze.

W firmowej łazience idealnie sprawdzają się proste urządzenia sanitarne. Możesz wybrać takie o opływowych kształtach lub nieco ostrych krawędziach, najlepiej w ponadczasowym i uniwersalnym kolorze białym. Do nich idealnie pasować będzie prosta armatura w kolorze chromu. Dzięki temu całość będzie wyglądała bardzo stylowo i elegancko, a przy tym nowocześnie.

Wykończenie ścian i podłóg również powinno być w miarę możliwości neutralne. Dzięki wykorzystaniu białych kafli na ścianach łazienka będzie wydawała się świeża i czysta. Podłoga dla kontrastu może mieć barwę ciemnej szarości lub nawet czerni. Nada to pomieszczeniu wyjątkowy klimat, bardzo minimalistyczny i prosty, ale jednocześnie niezwykle efektowny i dający poczucie luksusu i świeżości.

Funkcjonalność to podstawa

Nowoczesne pomieszczenia charakteryzują się wysoką funkcjonalnością. Taka też powinna być każda nowoczesna łazienka firmowa. Ważne jest, aby była ona nie tylko stylowa i efektownie urządzona. Istotne jest przede wszystkim to, aby pracownicy mogli z niej korzystać w sposób jak najbardziej intuicyjny i funkcjonalny.

Dużą wagę należy przyłożyć do odpowiedniego rozmieszczenia sprzętów sanitarnych oraz innych akcesoriów, takich jak dozownik do mydła lub suszarka do rąk. Powinny być one umieszczone tak, by można było z nich bez przeszkód skorzystać. Dobrze, jeśli są na wyciągnięcie ręki.  Muszą być rozmieszczone również tak, aby była możliwość korzystania ze wszystkich ich funkcji, bez konieczności przesuwania innych urządzeń. Wszystkie sprzęty powinny mieć odpowiednie wymiary i nie mogą być wciśnięte “na siłę”. Warto sprawdzić dokładnie ofertę sklepów internetowych, takich jak na przykład 123lazienka.pl i w wygodny sposób wybrać produkty o najlepiej dostosowanych wymiarach.

Nie zapominajmy, że w łazience użytkowanej przez różne osoby ważna jest również odpowiednia wysokość blatów i zawieszenia innych urządzeń sanitarnych. Trzeba wziąć pod uwagę, że z toalety w firmie będą korzystały osoby o różnym wzroście, dlatego należy umieszczać toalety, umywalki i inne akcesoria łazienkowe na optymalnej wysokości, która będzie komfortowa zarówno dla osób wysokich, jak i niskich.

Antybakteryjne powłoki też są ważne

Nowoczesna łazienka to nie tylko minimalistyczny design. To także wykorzystanie najnowszych technologii, które podnoszą funkcjonalność tego pomieszczenia. W firmie z toalety korzysta wiele różnych osób. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia higiena w tym pomieszczeniu. Aby było łatwo ją utrzymać w czystości, dobrze jest wybierać produkty pokryte specjalnymi powłokami ochronnymi, które zapobiegają osadzaniu się kamienia oraz brudu.

W łazienkach biurowych warto również pamiętać o specjalnych urządzeniach antybakteryjnych. Nowoczesne urządzenia sanitarne często wyposażone są dodatkowo np. w jony srebra. Mają one właściwości antybakteryjne, co oznacza, że zapobiegają rozwijaniu się zarazków na ich powierzchni. Zwiększy to znacznie komfort oraz bezpieczeństwo korzystania z toalety w firmie, a także sprawi, że będzie ona znacznie czystsza.

Powłoki antybakteryjne mogą być wykorzystane na urządzeniach sanitarnych, płytkach łazienkowych oraz meblach i armaturze. Sprawdzaj dostępne oferty w sklepach online i wybieraj te produkty, które spełniają wszystkie najwyższe standardy i normy oraz zapewniają odpowiednią ochronę przed bakteriami.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: