Kontener morski i jego zastosowanie

Ostatnia aktualizacja: 2022-12-28  |  Średni czas czytania: 01:34
Artykuł reklamowy
Kontenery morskie powstały z myślą o transporcie towarów drogą morską oraz drogą lądową. Dzięki temu, że są one świetnie przystosowane do transportu, można je bez jakiegokolwiek problemu załadować czy to na statek (kontenerowiec) czy na tira. Są wyposażone w standardowe mocowania i mają określone, uniwersalne wymiary. Obecnie, kontenery morskie coraz częściej wykorzystywane są do celów, do których nie zostały pierwotnie stworzone. Gdzie znalazły zastosowanie? Już tłumaczymy!
Kontener morski i jego zastosowanie

Kontener morski w roli magazynu

Twoja firma potrzebuje mobilnego magazynu lub magazynu stacjonarnego, ale obecne ceny najmu takich powierzchni wydają Ci się zabójcze? W takiej sytuacji świetnym pomysłem jest zorganizowanie magazynu w kontenerze morskim. Taki kontener to fantastyczna przestrzeń do przechowywania. Możecie w nim składować dokumenty, maszyny, półprodukty, gotowe produkty i wiele innych. Kontenery pozwalają na przechowywanie zarówno mniejszych, jak i większych przedmiotów. Można je w nich świetnie zorganizować, ponieważ bez problemu ustawicie w nich regały. Magazynowany w kontenerach morskich towar jest w 100% bezpieczny. Kontener chroni go przez kradzieżą oraz zniszczeniem.

Mieszkania pracownicze

Kontener morski to świetne miejsce na zorganizowanie w nim tymczasowych mieszkań pracowniczych. Kontenery są mobilne i może je przewozić z punku A do punku B. Zmodernizowane i przystosowane do życia sprawdzą się jako mieszkania dla pracowników budowy (kiedy budowa odbywa się w innym miejscu niż miejsce ich zamieszkania), osób pracujących przy budowie dróg lub autostrad bądź pracowników przyjeżdżających z daleka, np. na prace sezonowe.

Kontener morski w roli domu całorocznego

Ceny nieruchomości rosną, a co za tym idzie, rośnie też zainteresowanie całorocznymi domami kontenerowymi. Oczywiście, co warto już na wstępie podkreślić, domy te nie przypominają puszek czy blaszanych garaży. Kontenery, a właściwie domy z kontenerów wyglądają niesamowicie nowocześnie, nierzadko są wyposażone w panoramiczne przeszklenia, tarasy. Posiadają okna, drzwi, przyłącza i wszystkie inne udogodnienia, z którymi kojarzą nam się domy murowane. Domy kontenerowe są stylowe i fantastycznie wpisują się zarówno w krajobraz wiejski, jak i w krajobraz miejski.

Fast food w kontenerze? Zdecydowanie tak!

Założenie restauracji typu fast food w kontenerze morskim to kolejne świetne zastosowanie takiego rozwiązania. Kontener jest, jak wspominaliśmy wcześniej, zdecydowanie tańszą opcją niż wynajem czy kupno nieruchomości. Dodatkowo, kontener z fast food’em jest mały i możecie go postawić w zatłoczonym miejscu, w centrum miasta, w którym prawdopodobnie, w innym wypadku, nigdy nie otworzylibyście restauracji. W takim miejscu ruch będzie większy, a Wasz biznes bardziej rentowny.

Inne zastosowania kontenera morskiego – co jeszcze można w nim zorganizować?

Kontenery morskie mogą być wykorzystywane do różnych celów. Zorganizujecie w nich:

  • garaż dla swojego samochodu,
  • punkty usługowe (salon fryzjerski, salon barberski, salon kosmetyczny, kwiaciarnie, biura podróży),
  • punkty handlowe (sklepy z odzieżą, pamiątkami, kantory i inne),
  • biura tymczasowe oraz biura mobilne,
  • przebieralnie (np. na odkrytym basenie lub przy korcie tenisowym).
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: