Krótkoterminowy kwalifikowany podpis elektroniczny, czyli skuteczny sposób podpisania dokumentów i umów online

Ostatnia aktualizacja: 2021-01-27  |  Średni czas czytania: 02:10
Artykuł reklamowy
Prowadzisz biznes i jeszcze do niedawna nie wyobrażałeś sobie, by podpisywać dokumenty, nie sięgając po kartkę i długopis? Pora zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia i wrzucić wyższy bieg! Krótkoterminowy kwalifikowany podpis ekologiczny to rozwiązanie idealne dla Ciebie i Twojej firmy. Jest całkowicie bezpieczne, proekologiczne, a do tego szybkie i wygodne. Skorzystaj z najtańszego podpisu elektronicznego i przekonaj się, jak Twój biznes nabiera wiatru w żagle!
Krótkoterminowy kwalifikowany podpis elektroniczny, czyli skuteczny sposób podpisania dokumentów i umów online

Tani podpis elektroniczny - zapomnij o dotychczasowych barierach

Jedną z największych przeszkód do finalizacji umów czy innych, istotnych dokumentów jest wymóg formy pisemnej. Problem ten stał się szczególnie dotkliwy w czasie trwającej pandemii, która skutecznie uziemiła w domach miliony ludzi na świecie. Dotychczasowa forma pracy diametralnie się zmieniła, a tradycyjne podpisywanie dokumentów i przekazywanie ich pocztą do pozostałych odbiorców, znacznie wydłuża wiele procesów, m.in. rekrutacyjnych.

Odpowiedzią na to jest postępująca cyfryzacja i tzw. krótkoterminowy kwalifikowany podpis elektroniczny. Jednocześnie - w odróżnieniu od standardowego podpisu kwalifikowanego, koszt jego uzyskania to nie kilkaset, ale zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Krótkoterminowy podpis kwalifikowany - najtańszy podpis elektroniczny

Platforma Autenti to polski FinTech - umożliwia wydanie m.in. krótkoterminowy certyfikatu, dzięki któremu za kilkadziesiąt złotych, przez miesiąc możesz złożyć do 10 kwalifikowanych podpisów elektronicznych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://autenti.com/produkty/podpisy-kwalifikowane/

W dużym skrócie: krótkoterminowy podpis możesz potraktować jako jednorazowy podpis elektroniczny - płacisz tylko raz, wykorzystujesz pakiet 10 podpisów i nic więcej nie musisz już robić. Pamiętaj jednak, że e-podpis ma wiele zalet, o których piszemy w dalszej części artykułu, dlatego warto zastanowić się nad wprowadzeniem go do swojego biznesu na stałe.

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem za sprawą postępującej cyfryzacji, podpisywanie dokumentów online stanie się międzynarodowym standardem - bez konieczności posiadania dokumentów w formie papierowej. Bez potrzeby ich drukowania czy wysyłania do odbiorców za pośrednictwem kurierów.

Krótkoterminowy podpis kwalifikowany - czym jest?

Najtańszy podpis elektroniczny, jakim jest krótkoterminowy podpis kwalifikowany to rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mógł szybko i skutecznie podpisywać dokumenty (np. kluczowe umowy), które zgodnie z prawem, muszą być sygnowane własnoręcznie. Wszystko odbywa się online - w ten sposób jest generowany choćby certyfikat, zaś do potwierdzenia tożsamości stosowana jest wideoweryfikacja. Co więcej, taki certyfikat jest dostępny w wersji mobilnej, co znacznie upraszcza proces podpisywania i wyklucza konieczność stosowania specjalnych kart kryptograficznych oraz czytników.

Tani podpis kwalifikowany - jak go używać?

Do złożenia podpisu kwalifikowanego będziesz potrzebować dowolnego urządzenia (może to być laptop, smartfon czy tablet) z dostępem do Internetu. Nie musisz pobierać żadnego dodatkowego oprogramowania - wszystkie formalności załatwisz przez platformę Autenti.

Decydujesz również o tym, w jakim miejscu i w jakim czasie złożysz podpis. Przy korzystaniu z krótkoterminowego kwalifikowanego podpisu elektronicznego, niemal wszystko robisz na swoich zasadach. Zdecyduj, gdzie i kiedy złożyć podpis. W biurze? W domu? A może na wakacjach za granicą? Teraz wszystkie dokumenty są na wyciągnięcie Twojej ręki - dosłownie! Cały proces natomiast jest skrócony do niezbędnego minimum - z pominięciem drukowania dokumentów czy wysyłania ich pocztą.

Zapamiętaj: Krótkoterminowy kwalifikowany podpis elektroniczny jest uznawany na terenie całej UE. Możesz z niego korzystać zawsze, gdy określony dokument powinien być w świetle prawa podpisany własnoręcznie.

Korzystaj z niego do podpisywania między innymi:
-  umów o pracę,
-  umów najmu długoterminowego,
-  umów leasingu,
-  umów o przeniesieniu autorskich praw majątkowych.

Zalety krótkoterminowego kwalifikowanego podpisu elektronicznego

Podsumowując, krótkoterminowy podpis kwalifikowany to rozwiązanie idealne dla każdego, kto ceni swój czas, komfort i bezpieczeństwo dokumentów, a także nie boi się nowych technologii i postępującej cyfryzacji. Tani podpis elektroniczny w takim wydaniu zachowuje wymagania formy pisemnej, jest prosty i intuicyjny w użyciu oraz działa bez potrzeby instalowania na urządzeniu dodatkowego oprogramowania. W połączeniu z platformą, znacznie usprawnia obieg i archiwizację dokumentów, zapewnia wartość dowodową i możliwość wglądu w dokumentację w dowolnym miejscu i czasie.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: