Marynarka, czyli jak budować wizerunek eleganckiego biznesmena

Ostatnia aktualizacja: 2022-07-28  |  Średni czas czytania: 01:38
Artykuł reklamowy
Marynarki uchodzą niezmiennie za symbol męskości. W porównaniu do innych elementów męskiej garderoby to właśnie marynarki dodają najwięcej elegancji oraz powagi. Dlatego też marynarka powinna znajdować się w szafie każdego mężczyzny. Wbrew pozorom, marynarka pasuje nie tylko do kreacji formalnych i oficjalnych, ale także do luźniejszych okazji. Wiele osób decyduje się włączyć marynarkę do swojego stylu ubioru na co dzień, łącząc ją między innymi z obuwiem sportowym lub rozmaitymi rodzajami spodni. Poniżej wgryzamy się w ten temat oraz przedstawiamy kilka pomysłów na męskie stylizacje z wykorzystaniem marynarki.
Marynarka, czyli jak budować wizerunek eleganckiego biznesmena
Fot. materiały prasowe

Marynarka mniej i bardziej formalna 

Wszystkim osobom poszukującym interesujących i atrakcyjnych modeli marynarek polecamy zwrócić uwagę na produkty dopasowane do ich sylwetki. Marynarki takie nazywane są niekiedy sportowymi z uwagi na ich zdolność do podkreślania atutów męskiej talii. W ich produkcji zastosowano kilka istotnych rozwiązań, które mają wpływ na ostateczny rezultat. Marynarki takie są stosunkowo obcisłe w ramionach, choć jednocześnie nie krępują ich ruchów. Zarazem, mają dopasowane rękawy, które będą eksponować Twoją bicepsy. Wiele modeli marynarek męskich posiada rękawy skonstruowane w sposób umożliwiający ich swobodne podwijanie i rozwijanie, w zależności od potrzeby. Może wykorzystać ten fakt, by wyeksponować mankiety koszuli znajdującej się pod marynarką. 

Marynarki sportowe można także łączyć z mniej konwencjonalnymi elementami ubioru. Przykładowo, marynarki świetnie wyglądają po ubraniu na t-shirt, zwłaszcza jeśli jego kolorystyka koresponduje ze stylem danej marynarki. Możesz w ten sposób decydować się na śmiałe i odważne połączenia, na przykład zestawiać z sobą intensywne jaskrawe barwy, tworzyć kontrasty lub też harmonijne przejścia pomiędzy odcieniami. Warto podkreślić, że marynarki sportowe prezentują się wyjątkowo dobrze zarówno gdy są zapięte, jak i gdy pozostają rozpięte, co sprzyja eksponowaniu t-shirtów z estetycznymi nadrukami lub przyciągającymi wzrok deseniami. Marynarki o takim zastosowaniu znajdziesz w ofercie sklepu Giacomo, pod linkiem: https://giacomo.pl/marynarki.html

Marynarka i pozostałe elementy ubioru 

Męskie marynarki to element ubioru, który uległ dość intensywnej stereotypizacji. Obecnie, wiele osób żywi przekonanie, że ubierając marynarkę należy koniecznie połączyć ten element ubioru z kilkoma innymi - butami, paskiem oraz krawatem. Oczywiście, połączenie takie może mieć sens i często jest stosowane, jednak nie trzeba trzymać się go za wszelką cenę. Często równie dobrze sprawdzają się mniej konwencjonalne połączenia, bądź też zestawienia polegające na przekraczaniu dotychczasowych konwencji, niż ich podtrzymywaniu. 

Z czym zatem można połączyć marynarkę w swoim wyglądzie? Wbrew pozorom, dobrym pomysłem jest zestawienie marynarki nie z dodatkami czy akcesoriami, ale z samymi spodniami. Można dobrać te elementy ubioru sugerując się podobną barwą, jak i na zasadzie kontrastu lub przeciwieństw. Dobrze wypadają zarówno zestawienia monochromatyczne - na przykład czarne spodnie i czarna marynarka - jak bardziej odważne eksperymenty kolorystyczne. Ponadto, marynarka może być łączona w estetyczną całość także z nakryciem wierzchnim - płaszczem lub kurtką. W ten sposób możesz stworzyć unikatowy zestaw wyjściowy, podkreślający elegancję i dodający energii Twojemu wyglądowi.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: