Meble hotelowe - jak wybrać i gdzie kupić?

Ostatnia aktualizacja: 2021-10-14  |  Średni czas czytania: 03:07
Artykuł reklamowy
Meble to najważniejszy element wyposażenia każdego obiektu hotelowego. Zobacz jak wybrać i gdzie najlepiej kupić idealne meble hotelowe i dlaczego ich przemyślany wybór jest tak istotny.
Meble hotelowe - jak wybrać i gdzie kupić?

Jak wybrać meble do hotelu?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jakość mebli oraz ich estetyka. Ważne są więc surowce i materiały użyte przez producenta oraz ich staranne wykonanie. Przy wyborze mebli hotelowych należy też uwzględnić styl, w jakim urządzamy swój obiekt. Meble powinny tworzyć wraz z wnętrzem spójną kompozycję. Tylko w takim pomieszczeniu goście będą mogli czuć się naprawdę dobrze i w pełni wypocząć. Nie bez znaczenia pozostaje także funkcjonalność wybieranych mebli.

Warto pamiętać, że meble hotelowe powinny nie tylko ładnie się prezentować, ale również odpowiadać jak najbardziej potrzebom podejmowanych gości. Te, jak wiadomo, w zależności od grupy docelowej bywają mocno zróżnicowane. Zadaniem właściciela hotelu jest dobór takich mebli, aby zapewniały im komfort i wygodę.

Zestawy mebli czy meble na zamówienie?

Aranżując wnętrze naszego obiektu warto stawiać na kolekcje mebli hotelowych. Dlaczego? Wtedy mamy pewność, że będą one idealnie współgrały ze stylistyką zastosowaną w obiekcie. Poza tym nie będziemy musieli się obawiać, że urządzając pokój zabraknie jakiegoś istotnego mebla. Gotowekolekcje nowoczesnych mebli do hotelu zawsze stanowią kompletny ich zestaw.

Meble do recepcji

Recepcja hotelowa to serce każdego obiektu. Wybierane do niej meble muszą spełniać kilka podstawowych cech. Przede wszystkim powinny to być jak najbardziej reprezentacyjne i wyróżniające się meble. Pełnią one bowiem funkcję wizytówki naszego hotelu. Idealne meble hotelowe do recepcji muszą być także eleganckie. Wybierając je powinniśmy pamiętać jednocześnie, że na recepcji musi panować porządek. Stąd też meble hotelowe, jakie wykorzystamy do jej aranżacji powinny ułatwiać jego utrzymanie, a więc być jak najbardziej funkcjonalne. Warto, by zwracały też uwagę przybyłych gości nietuzinkowym wyglądem.

Meble do recepcji

Recepcja hotelowa - przykładowa realizacja PionierMeble

Jakie meble do recepcji?

Podstawę dobrze urządzonego lobby stanowi lada recepcyjna. Powinna być utrzymana w kolorystyce odpowiadającej pozostałym dodatkom znajdującym się w hotelu oraz zapewniać wygodę pracownikom, którzy będą witać i obsługiwać gości. Recepcja to także komfortowe siedziska. Mogą to być na przykład krzesła tapicerowane, fotele lub sofy. Nie można też zapomnieć o gustownym stoliku, przy którym goście mogliby wypić kawę.

Meble pokojowe

W pokojach hotelowych powinny pojawić się meble, które zapewnią gościom komfort w czasie pobytu i sprawią, że wszystko czego będą potrzebowali znajdzie się w ich zasięgu. Mowa tu o szafie na ubrania; stoliku przy którym, będą mogli popracować oraz wygodnej kanapie czy fotelu – idealnych do wieczornego relaksu z książką i lampką wina czy kawą.

Łóżka hotelowe

Trudno wyobrazić sobie idealny pokój w hotelu bez miejsca, do nocnego wypoczynku. Jakie powinny być łóżka hotelowe? Przede wszystkim musi zapewnić spokojny komfortowy sen. Warto więc wyposażyć je w dobrej jakości oddychający materac. Po drugie takie łóżko musi być funkcjonalne. Chodzi o to, aby goście mogli korzystać z niego nie tylko w trakcie snu, lecz podczas pracy czy relaksu. Musi więc posiadać regulowany panel i być jak najlepiej oświetlone.

Łóżka kontynentalne, jako idealne łóżka hotelowe

Wymienione funkcje doskonale pełnią duże, wygodne łóżka kontynentalne. Wyróżnia je przy tym niebanalna stylistyka. Łóżka takie cechuje stabilna, chociaż lekka konstrukcja. Posiadają one również możliwość swobodnego przesuwania.

Wpływ wyposażenia hotelowego na wizerunek obiektu

Na meblach hotelowych oraz pozostałym wyposażeniu nie wolno oszczędzać, gdyż w przeciwnym razie łatwo zapracować na negatywną opinię gości.

Gdzie kupić meble hotelowe, które poprawią wizerunek prowadzonego obiektu?

Wysokiej jakości meble hotelowe znajdziemy między innymi w ofercie polskiego producenta Pionier Meble z Jeleniej Góry. Firma posiada ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie produkcji mebli i wyposażenia do hoteli i apartamentów. Wybierając meble hotelowe tego producenta można zyskać dużo więcej niż gwarancja wysokiej jakości. Są to przede wszystkim nowoczesne i stylowe meble hotelowe, które podkreślają elegancki charakter wnętrz. Producent oferuje też meble wyjątkowo trwałe i solidnie wykonane.

Gdzie kupić meble hotelowe

Meble hotelowe z kolekcji Tokio, fot. pioniermeble.pl

Odpowiadają za to wysokiej jakości surowce, jakich używa do ich wykonania. Są to trwałe meble z płyty laminowanej oraz stylowe meble tapicerowane. Warto też podkreślić, że firma posiada w sprzedaży całe kolekcje stylowych nowoczesnych mebli hotelowych. Ich ofertę stanowią też gwarantujące wygodę łóżka kontynentalne. Są to modele z wysuwaną dostawką, a także rozkładane sofy z funkcją spania. Ponadto decydując się na współpracę z tym producentem, mamy też szeroki dostęp do akcesoriów hotelowych. Należą do nich m.in. niezwykle gustowne tekstylia okienne, miękkie i gwarantujące wygodę użytkowania wykładziny dywanowe, stylowe oświetlenie, praktyczne mini-barki czy eleganckie wieszaki hotelowe antykradzieżowe.

Na uwagę zwracają również estetyczne sejfy – wyraz wyjątkowej dbałości o poczucie bezpieczeństwa gości. Oznacza to, że w jednym miejscu możemy nie tylko nabyć meble, ale również doposażyć wnętrze zgodnie z ich stylistyką. Wato przy tym nadmienić, że firma zajmuje się nie tylko sprzedażą. Zatrudniani w niej pracownicy specjalizują się również w projektowaniu i doradztwie. Dzięki temu jeśli mamy problem z doborem stylistyki, wzorów czy kolorystyki mebli, zawsze możemy liczyć na fachową podpowiedź ze strony pracowników.

To jakie meble hotelowe znajdą się w prowadzonym przez nas obiekcie ma ogromne znaczenie dla jego przyszłości. Wpływa na poziom zadowolenia gości, a także na liczbę rezerwacji. Jest też sposobem na skuteczną walkę z konkurencją. Jeśli zainwestujemy w nowoczesne i eleganckie meble, a ich funkcjonalność dopasujemy do potrzeb gości, możemy być pewni sukcesu. Kiedy zlekceważymy te ważne aspekty wyboru i oprzemy go jedynie na cenie czy samym wyglądzie niemal na pewno jesteśmy skazani na niepowodzenie.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: