Mobilne terminale płatnicze - co warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 2024-03-20  |  Średni czas czytania: 01:38
Artykuł reklamowy
Transakcje bezgotówkowe stały się naszą codziennością. Korzysta z nich coraz większa liczba konsumentów. Właśnie dlatego przedsiębiorca chcący zdobyć i dostosować się do oczekiwań kupujących, powinien zastanowić się nad terminalem płatniczym.
Mobilne terminale płatnicze - co warto wiedzieć?

Terminale płatnicze są urządzeniami pozwalającymi na akceptację  płatności bezgotówkowych dokonywanych za pomocą np. klasycznej karty płatniczej lub smartfona. Są wielofunkcyjne, zaawansowane technologicznie, a przy tym łatwe w obsłudze i bezpieczne. Do wyboru są  m.in. modele stacjonarne, mobilne lub aplikacyjne typu softpos. W tym poradniku skupimy się przede wszystkim na mobilnych terminalach płatniczych. Odpowiemy na pytania jakie są ich największe zalety  i w jakich branżach sprawdzą się najlepiej.

W porównaniu z urządzeniami stacjonarnymi, mobilne terminale płatnicze są od nich lżejsze i mniejsze. Aby działać, nie muszą być podłączone na stale do prądu. Wyposażone są w baterię, która po naładowaniu pozwala na przyjmowanie płatności w dowolnym miejscu przez wiele godzin.

Korzystanie z mobilnych terminali wiąże się z szeregiem korzyści. Przede wszystkim można przyjmować płatności wszędzie tam, gdzie znajduje się klient. Co ciekawe, w razie konieczności urządzenie można łatwo i szybko naładować np. w samochodzie poprzez port USB. Terminal może łączyć się z siecią za pomocą Wi-Fi, Bluetooth i GPRS/4G, dzięki czemu mamy  pewność, że nie pojawią się problemy z łącznością.

Mobilny terminal płatniczy za 0 zł

Warto wiedzieć, że przedsiębiorcy, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadali terminala płatniczego (umowy z agentem rozliczeniowym) mogą otrzymać urządzenie za darmo. Wystarczy, że przystąpią do Programu Polska Bezgotówkowa.

W ramach tego projektu przedsiębiorca nie ponosi kosztów do czasu osiągnięcia obrotu na terminalu w wys. 100 tys. zł w skali 12 miesięcy. Jeśli obrót przekroczy tę kwotę,  będą naliczane opłaty zgodne z umową z agentem rozliczeniowym. Przedsiębiorca może otrzymać maksymalnie 1 terminal płatniczy, a okres dofinansowania liczony jest od momentu jego instalacji.

Wyjątkiem są Akceptanci z sektora transportu osobowego (bez taksówek), którzy mogą otrzymać do 20 sztuk terminali.

Gdzie mobilny terminal sprawdzi się najlepiej?

To doskonała propozycja dla przedsiębiorców ceniących sobie elastyczność i wygodę, zwłaszcza jeśli usługi są świadczone poza firmą lub bezpośrednio u klienta. Patrząc z tej perspektywy, mobilne terminale docenią fachowcy specjalizujący się w usługach remontowo-budowlanych, kosmetyczki i fryzjerzy mający w ofercie dojazd do klienta, kurierzy czy dostawcy jedzenia.

O mobilnych urządzeniach powinni pomyśleć również przedsiębiorcy prowadzący restaurację, kawiarnię lub inny lokal gastronomiczny, ponieważ klienci cenią sobie komfort i wygodę. Z pewnością docenią fakt, że nie będą zmuszeni do płacenia bezpośrednio przy stanowisku kasowym.

Ciekawą opcją są również terminale typu softpos, w formie mobilnych aplikacji instalowanych na smartfonie lub tablecie. Mają one kilka istotnych zalet, które docenia coraz większa grupa przedsiębiorców. Przede wszystkim nie trzeba nosić ze sobą żadnych dodatkowych urządzeń, co jest wygodne. Daje to też dużą swobodę, bo telefon z aplikacją  jest zawsze pod ręką.  Decydując się na tę opcję, można łatwiej zbudować wizerunek innowacyjnej firmy.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: