Na czym polega audyt SEO?

Ostatnia aktualizacja: 2023-05-26  |  Średni czas czytania: 03:03
Artykuł reklamowy
Prowadzisz swoją stronę WWW? Na pewno chcesz, aby zajmowała wysokie pozycje w wyszukiwarce Google. Aby jednak tak się stało, musisz zająć się jej optymalizacją i dostosować ją do aktualnych wymogów algorytmów. Chcesz dowiedzieć się, w jakiej kondycji jest Twoja strona? Zastanawiasz się, co można na niej poprawić? Wykonaj audyt SEO, który dokładnie oceni i przeanalizuje Twoją witrynę internetową. Czym jest wspomniany audyt SEO i na czym polega? Po co się go przeprowadza i jak to zrobić? Tego dowiesz się z artykułu.
Na czym polega audyt SEO?

Audyt SEO - czym jest?

Bezpłatny audyt SEO to szczegółowa analiza i ocena strony WWW pod kątem SEO. Analiza ta bierze pod uwagę czynniki, które wpływają na pozycjonowanie witryn w wyszukiwarce. Audyt SEO pozwala poznać kluczowe parametry, zarówno pod kątem optymalizacji treści, jak i optymalizacji technicznej.

Dzięki audytowi strony sprawdzisz np.:

 • potencjał tekstów na stronie - czy zawierają prawidłowe słowa kluczowe, czy mają nagłówki H1-H3, czy są prawidłowo sformatowane itd.,
 • linkowanie wewnętrzne,
 • poprawność adresów URL,
 • prędkość ładowania strony,
 • responsywność, czyli to, czy witryna jest dostosowana do urządzeń mobilnych, takich jak smartfony.

To rzecz jasna tylko niektóre elementy. Audyt SEO pokaże Ci jeszcze wiele innych istotnych informacji na temat Twojej strony internetowej. Przedstawi Ci jej wady i zalety. Wykryje ewentualne nieprawidłowości/błędy i podpowie, co należy poprawić.

Dlaczego warto przeprowadzić audyt SEO?

Jak już wspomnieliśmy, przeprowadzenie profesjonalnego audytu SEO dostarcza mnóstwo cennych informacji na temat strony WWW. Dzięki analizie witryny można następnie zaplanować prawidłowe działania, które w efekcie przyniosą cenne korzyści biznesowi - przede wszystkim strona będzie mogła być lepiej widoczna w wynikach wyszukiwania Google.

Co jeszcze możesz zyskać dzięki audytowi SEO? Otóż:

 • dobrze zoptymalizowaną, pozbawioną błędów stronę internetową,
 • wyższą pozycję w Google, większy ruch w witrynie i szybsze indeksowanie,
 • więcej odwiedzin potencjalnych klientów, którzy łatwiej trafią na Twoją stronę WWW,
 • oszczędność czasu i pieniędzy - koszty kolejnych działań SEO i SEM będą niższe.

Kiedy warto wykonać audyt SEO?

Zastanawiasz się, kto szczególnie powinien zrobić audyt SEO? Czy Tobie będzie niezbędny? Przeprowadzenie audytu SEO będzie świetnym pomysłem, jeśli chcesz przede wszystkim:

 • pozbyć się błędów w treści lub strukturze strony,
 • sprawdzić, jak witryna prezentuje się na tle konkurencji,
 • dowiedzieć się, w jakiej kondycji jest Twoja nowa strona internetowa,
 • zweryfikować stronę WWW, na której dokonano zmian po przebudowie,
 • sprawić, by Twoja witryna wyświetlała się wyżej w wyszukiwarce.

Audyt SEO stanowi pierwszy krok dla przedsiębiorców, którzy chcą, aby ich firmowa strona zdobywała wyższe pozycje w Google oraz przyciągała większą liczbę klientów. Audyt podpowie, jak poprawić witrynę internetową bądź sklep online, aby były bardziej przyjazne zarówno dla robotów Google, jak i internautów.

Jak przeprowadzić audyt SEO?

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi umożliwiających przeprowadzenie oceny strony internetowej. Narzędzia te różnią się między sobą przede wszystkim zakresem przeprowadzanych analiz oraz ceną.

Warto zauważyć, że podstawową analizę witryny można wykonać całkowicie bezpłatnie. Przykładem jest darmowy audyt SEO WeNet. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla właścicieli małych i średnich firm, którzy mają ograniczony budżet i nie chcą niepotrzebnie go przepalać.

Jak używać tego narzędzia? Aby przeprowadzić analizę, należy wpisać adres swojej strony internetowej i kliknąć przycisk "Audytuj". Gotową odpowiedź użytkownik otrzymuje w niecałą minutę.

Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, to szybko sprawdzisz, w jakim stanie jest Twoja strona internetowa. Narzędzie pokaże wynik procentowy, który określi kondycję witryny - oczywiście im będzie wyższy, tym lepiej. Zobaczysz również trzy paski, na których będzie informacja o sukcesach, ostrzeżeniach i błędach.

Zyskasz także możliwość pobrania szczegółowego raportu, w którym otrzymasz kompletną listę błędów. Aby go otrzymać, wystarczy wypełnić krótki formularz. W raporcie znajdzie się też wyjaśnienie trudnych pojęć, tak, aby każdy mógł je zrozumieć.

Audyt SEO WeNet przedstawia niezbędne dane i informacje, dostarcza wskazówek oraz sugestii, a także przekazuje listę zadań do wykonania. Wszelkie dane prezentowane są w sposób czytelny, zrozumiały i przejrzysty. Intuicyjna i przyjazna interpretacja wyników sprawia, że każdy może je odczytać i zrozumieć oraz wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Mimo to nie chcesz przeprowadzać audytu na własną rękę? Możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji specjalisty SEO.

Wykonaj audyt strony WWW i zoptymalizuj ją z pomocą specjalistów

Nie ma wątpliwości, że audyt SEO to bardzo przydatne narzędzie. Pamiętaj, że jeśli wprowadzisz zasugerowane w nim poprawki, zwiększysz widoczność własnej witryny w wynikach wyszukiwania, co może wpłynąć też na wzrost sprzedaży i na rozwój Twojej firmy.

Nie potrafisz jednak zrobić tego samodzielnie? Nie znasz się na SEO i kwestiach technicznych? Powierz działania w ręce specjalistów SEO. Doradcy internetowi WeNet mają duże doświadczenie w pozycjonowaniu stron internetowych. Dbają o każdy aspekt działań SEO: od optymalizacji technicznej, przez linkowanie zewnętrzne, po optymalizację treści.

Specjaliści wykonają audyt Twojej strony. Podpowiedzą, jakie rozwiązania będą najlepsze dla Twojej firmy. Następnie stworzą dokładny plan działania i wdrożą konieczne zmiany. Skorygują błędy, aby Twoja internetowa działalność była lepiej widoczna dla potencjalnych klientów.

Ponadto otrzymasz wsparcie dedykowanego opiekuna, który będzie z Tobą w kontakcie przez cały okres trwania współpracy i odpowie na wszystkie Twoje pytania. Na bieżąco będzie przedstawiał Ci też wyniki działań. Co miesiąc otrzymasz raport podsumowujący efekty przeprowadzonych prac. Dowiesz się m.in. na której pozycji w Google znajduje się Twoja strona na frazy priorytetowe dla branży.

Wykonaj darmowy audyt SEO WeNet i nawiąż współpracę ze specjalistami. Dzięki odpowiednim działaniom zwiększysz ruch na stronie i zadbasz o rozwój swojego biznesu. Sprawdź szczegóły oferty na WeNet.pl.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: