Na czym polega upadłość konsumencka i czy jest sposobem na wyjście z chwilówek?

Ostatnia aktualizacja: 2021-07-01  |  Średni czas czytania: 01:29
Artykuł reklamowy
Wzrost popularności chwilówek w ostatnich latach sprawił, że coraz większa liczba Polaków zaczęła borykać się z problematycznym zadłużeniem. Mniejsze czy też większe problemy finansowe mogą być przyczyną stresu oraz nerwów, a także utrudniają optymalne zarządzanie domowym budżetem. Osoby, które znalazły się w takiej sytuacji, często szukają jak najprostszych rozwiązań na to, jak to zmienić. Coraz częściej słyszy się, chociażby o upadłości konsumenckiej, jako sposobie na wyjście z zadłużenia. Na czym jednak polega upadłość konsumencka i czym ona skutkuje? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
Na czym polega upadłość konsumencka i czy jest sposobem na wyjście z chwilówek?

Czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to proces, który ma na celu zdjęcie z dłużnika ciężaru długów. Dotyczy ona osób prywatnych, które straciły wypłacalność i nie są w stanie spłacić swoich długów. Upadłość konsumencka ma na celu oddłużenie, które może polegać na umorzeniu części lub całości długów, lub na zaspokojeniu wierzycieli z majątku dłużnika. Jeśli chcesz starać się o ogłoszenie upadłości, to musisz złożyć wniosek do odpowiedniego dla miejsca zamieszkania sądu rejonowego. Możesz to zrobić samodzielnie, jednak lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doświadczonego prawnika.

Warto wiedzieć, że nie każda osoba może ubiegać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Nie jest to możliwe gdy: dłużnik nie jest niewypłacalny, w ciągu ostatnich 10 lat ten sam dłużnik złożył już wniosek o upadłość i została ona ogłoszona, a część lub całość długów została umorzona, lub gdy dłużnik w ostatnich 10 lat dokonał czynności, które skutkowały pokrzywdzeniem wierzycieli.

Ogłoszenie upadłości ma także swoje konsekwencje. Mimo że wielu osobom wydaje się to jedynym sposobem na wyjście z zadłużenia, to warto wcześniej pomyśleć o negatywnych skutkach takiej decyzji. Konsekwencją ogłoszenia upadłości konsumenckiej, jest chociażby ograniczony dostęp do pieniędzy i likwidacja majątku. Możesz także stracić mieszkanie i nie mieć swobody w zarządzaniu własnym majątkiem. Z tego względu warto pierw pomyśleć o innych sposobach na wyjście z pętli długów.

Jak uniknąć ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

Jeśli nie chcesz odczuć negatywnych konsekwencji ogłoszenia upadłości konsumenckiej, to powinieneś zacząć szukać sposobu na spłatę długów. Jeśli borykasz się z dużą ilością chwilówek, to rozwiązaniem może być kredyt na ich spłatę. Dzięki niemu zyskasz jedną ratę, która jest dopasowana do Twoich możliwości finansowych i nie będziesz musiał martwić się spłatą kilku różnych zobowiązań.

Podejmij współpracę z doświadczonym doradcą kredytowym, który pomoże Ci w uzyskaniu kredytu na spłatę chwilówek https://splatakredytow.pl/kredyt-na-splate-chwilowek/ oraz innych długów. Dzięki temu ustabilizujesz swoją sytuację finansową i wyjdziesz z pętli długów. Jest to korzystniejsze rozwiązanie niż ogłaszanie upadłości konsumenckiej. Wystarczy skontaktować się z doradcą i opowiedzieć mu o swoim problemie - z pewnością znajdzie on rozwiązanie.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: