O czym musisz pamiętać otwierając własne biuro architektoniczne

Ostatnia aktualizacja: 2017-03-24  |  Średni czas czytania: 01:02
Artykuł reklamowy
Rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej jest nie lada wyzwaniem, ale jednocześnie daje młodemu przedsiębiorcy więcej swobody i możliwości. Jest to poważny krok i przed jego zrobieniem dobrze jest zorientować się, co nas czeka. W zależności od natury przedsiębiorstwa, wspomniane kroki mogą być różne. Przestudiujemy, co należy zrobić, aby z powodzeniem otworzyć biuro projektowe architektoniczne.
O czym musisz pamiętać otwierając własne biuro architektoniczne

W pierwszej kolejności należy pamiętać, że projekty budowlane przeznaczone do uzyskania pozwolenia na budowę musza być podpisane przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane w zakresie projektowania. Architekt z uprawnieniami musi należeć do Stowarzyszenia Architektów Polskich. Niemożliwe jest zatem założenie biura świeżo po studiach. Chyba, że zatrudnimy osobę z uprawnieniami, ale to kosztowne rozwiązanie.

Kolejną rzeczą jest wyposażenie biura. Jeśli chodzi o ruchomości, to większość będzie pokrywała się z tym, z czym najczęściej kojarzą nam się biura: stoły, komputery, drukarki, aneks kuchenny, sala z rzutnikiem przeznaczona do spotkań i tym podobne. Dodatkowo będzie trzeba zadbać o plotery, gdyż projekty często drukowane są na formatach większych niż standardowe A4 czy A3. Każdy z projektantów powinien mieć również dwa duże monitory – znacznie ułatwia to pracę w porównaniu do pojedynczego ekranu. Warto również zakupić tradycyjną deskę kreślarską – jest przydatna do tworzenia koncepcji, a także nadaje pracowni należyty klimat.

Projekty nie powstaną bez odpowiedniego oprogramowania. Każde stanowisko musi być wyposażone w odpowiednie narzędzia. Na rynku istnieje wiele opcji oferowanych przez różnych producentów oprogramowania, z których można korzystać. Do grona najpopularniejszych programów zaliczyć należy AutoCAD, który pozwala na tworzenie rysunków w formacie DWG – jednym z najbardziej rozpowszechnionych formatów rysunkowych na świecie. Oczywiście młody architekt może zdecydować się na dowolnie inne narzędzie, a także na bardziej zaawansowane rozwiązania przeznaczone do modelowania trójwymiarowego.

Firma AEC Design pomaga firmom rozpocząć pracę w świecie projektowania. Oferujemy kursy, konsultacje i sprzedaż oprogramowania, które pomoże młodym firmom architektonicznym utrzymać się na rynku.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: