Pieniądze na lokacie bankowej - poznaj zalety

Ostatnia aktualizacja: 2018-10-18  |  Średni czas czytania: 02:19
Artykuł reklamowy
Lokaty bankowe należą do najbardziej popularnych i zarazem jednych z bezpieczniejszych sposobów deponowania pieniędzy. Co musisz wiedzieć na temat tego produktu, zanim się na niego zdecydujesz? Sprawdź, zanim także i Ty podejmiesz taką decyzję.
Pieniądze na lokacie bankowej - poznaj zalety

Bezpieczeństwo Twoich środków

Posiadasz większą ilość gotówki, kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset tysięcy złotych? Jeżeli tak, to zapewne zależy ci na tym, aby były one bezpieczne. Dużym ryzykiem jest trzymanie tych pieniędzy w domu, nawet jeżeli mamy w nim solidne zabezpieczenia. O wiele większą ochronę mamy wtedy, gdy zdecydujemy się na lokatę bankową. Nawet w sytuacji problemów finansowych, nie stracisz swoich zasobów finansowych. Dlatego, ponieważ środki zgromadzone na lokacie w banku do kwoty 100 tys. euro są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, w skrócie BFG.

Duża różnorodność

Ogromnym plusem jest to, że klient banku ma możliwość dopasowania produktu do swoich potrzeb. Do wyboru są, chociażby lokaty o stałym oprocentowaniu, czy też lokaty terminowe. W zależności od dyspozycji posiadacza lokaty może być ona odnawiana z odsetkami, będzie podlegał temu jedynie sam kapitał.

Dodatkowo Santander Consumer Bank proponuje swoim klientom wiele rozwiązań, które mogą dopasować do swoich preferencji w zakresie oszczędzania. Oprócz tego mogą oni skorzystać z różnych promocji.

Brak konieczności posiadania rachunku bankowego

W przypadku Santander Consumer Banku, nie jest wymagane podpisanie umowy o rachunek bieżący. Bank ten nie posiada ich w swojej ofercie. Jest to szczególnie cenne dla tych, którzy stronią od zbędnych formalności. A także tych, którzy boją się kosztów dodatkowych. Co więcej, prowadzenie rachunków lokatowych jest w Santander Consumer Banku zupełnie bezpłatne.

Mobilność i czysty zysk

Lokaty bankowe możesz zerwać w dogodnej dla siebie chwili. Daje to dużą mobilność i płynność finansową jej posiadaczom. Musisz jednak pamiętać o tym, że wówczas nie otrzymasz odsetek od swojego kapitału.

Oprócz tego, jeżeli zdecydujesz się na lokaty ze stałym oprocentowaniem, możesz mieć pewność zysku z tego tytułu. Pod warunkiem, że nie zostanie ona przez Ciebie zerwana przed terminem. Aby obliczyć jak wysokie będą to zyski, wystarczy przejrzeć aktualne oprocentowanie lokat, które dostępne jest także na stronie Internetowej Santander Consumer Banku. Przekonaj się, ile korzyści może przynieść posiadanie takiej lokaty. Co ważne, lokatę można założyć także bez wychodzenia z domu.

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Przydatne linki: