Pomysł na biznes - sklep BHP online

Ostatnia aktualizacja: 2023-06-19  |  Średni czas czytania: 01:56
Artykuł reklamowy
Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz higieny pracy jest obowiązkiem każdego przedsiębiorstwa czy instytucji publicznej. Internetowy sklep oferujący akcesoria BHP, o ile zostanie umiejętnie wypromowany, może okazać się biznesowym strzałem w dziesiątkę. Jego prowadzenie wiąże się oczywiście z dużym nakładem pracy i nie przyniesie natychmiastowych zysków, tym bardziej że konkurencja jest w tym sektorze bardzo duża. Przyjrzyjmy się zatem temu w jaki sposób można zrealizować ten pomysł.
Pomysł na biznes - sklep BHP online

Jak otworzyć sklep BHP online?

Założenie internetowego sklepu z artykułami BHP nie jest wcale tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Po pierwsze, należy wybrać domenę, pod którą będzie dostępny sklep, a następnie dobrać oprogramowanie, po czym otworzyć sklep internetowy. Później wystarczy skonfigurować jego wygląd, dodać asortyment, wybrać sposób dostaw oraz płatności, z jakich klienci będą mogli korzystać. Uruchomienie sklepu BHP najlepiej powierzyć firmie, która się tym zajmuje profesjonalnie. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług doświadczonych web developerów, którzy w pakcie zapewniają również pomoc przy integracji i przeszkolenie z obsługi sklepu www.

Co powinno znaleźć się w ofercie sklepu BHP?

To w dużej mierze od asortymentu sklepu BHP zależeć będzie to, czy odniesie on sukces. Oczywiście, najlepiej zadbać o to, aby był on jak najbardziej obszerny. Jak wiele kategorii może posiadać tego typu sklep, można podejrzeć np. na stronie AB-Partners Sklep BHP.

W sklepie internetowym z takimi artykułami nie może zabraknąć takich produktów jak:

  • rękawice ochronne (materiałowe, poliestrowe, skórzane, PCV),
  • obuwie ochronne,
  • ochraniacze i wkładki,
  • kurtki robocze,
  • kombinezony,
  • czapki,
  • odblaskowe kamizelki ochronne,
  • okulary oraz osłony na twarz,
  • artykuły chemiczne (środki czyszczące),
  • ścierki, dozowniki, mydła, szczotki, mopy, kosze na śmieci.

Sklep BHP online może też oferować hełmy, paski podbródkowe, taśmy elastyczne, które okazują się przydatne zwłaszcza w branży budowlanej. Ponadto asortyment można poszerzyć o szelki bezpieczeństwa, haki, maski chroniące drogi oddechowe czy gaśnice. Sklep internetowy z odzieżą BHP i innymi artykułami powinien być równie dobrze wyposażony, jak ten stacjonarny.

Skąd wziąć towar do internetowego sklepu BHP?

Właściciel sklepu BHP musi zastanowić się, skąd zdobyć wysokiej jakości asortyment, który będzie mógł oferować swoim klientom. Najlepiej jeśli podpisze umowę z producentem akcesoriów BHP lub hurtownią BHP. Oczywiście, przed wyborem należy sprawdzić jego doświadczenie i renomę. Inna opcją jest podpisanie umowy z hurtownią albo importerem materiałów do Polski. Warto wcześniej porównać ze sobą wszystkie dostępne opcje i oferty, tak aby wybrać dla siebie najkorzystniejszą z nich. Co ważne, artykuły BHP muszą być solidne, wytrzymałe i estetycznie wykonane.

Reklama sklepu BHP- jak powinna wyglądać?

Ogromną rolę w działalności sklepu BHP online pełni jego reklama. Można śmiało przyjąć, że sklepów BHP są w Polsce setki. Po otwarciu działalności trzeba więc zadbać o odpowiedni marketing, tak aby trafić z reklamą do konkretnych grup docelowych. Profesjonalna strategia marketingowa to absolutna podstawa. Sklep dobrze jest reklamować poprzez zlecanie artykułów sponsorowanych, pozycjonowanie i media społecznościowe. Inną opcją jest inwestycja w ulotki reklamowe, czy też wysyłanie ofert do różnych firm drogą e-mailową czy pocztą. Kampania reklamowa powinna być jak najbardziej urozmaicona, przynajmniej na początku, po to aby sprawdzić które kanały reklamowe przynoszą najlepsze efekty.

Na początku działalności sklepu internetowego z artykułami BHP nie można liczyć na spore zyski. Trzeba pamiętać natomiast o stałym rozwijaniu swojej oferty i docieraniu do kolejnych odbiorców, co umożliwi osiągnięcie sukcesu w przyszłości. Z pewnością dobrym rozwiązaniem jest nawiązanie bezpośrednich relacji z firmami kupującymi produkty BHP dla swoich pracowników.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: