Pożyczka na dowód - czym jest i na jaki cel można ją przeznaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 2021-11-15  |  Średni czas czytania: 02:28
Artykuł reklamowy
Spośród wielu propozycji finansowych wyróżnia się pożyczka na dowód, która jest idealnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących szybkiej gotówki na różnorodne wydatki. Niewątpliwą zaletą decydującą o ich popularności jest szybka decyzja, możliwość przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel i brak zbędnych formalności. Czym jest taka pożyczka i jak wybrać idealną ofertę? Przeczytasz w naszym artykule.
Pożyczka na dowód - czym jest i na jaki cel można ją przeznaczyć?

Co to jest pożyczka na dowód?

Pożyczka na dowód jest jednym z najprostszych produktów finansowych oferowanych, zarówno przez instytucje pożyczkowe stacjonarne, jak i online. W dobie pandemii, kiedy zmuszeni byliśmy przebywać w domach, pożyczki na dowód udzielane przez Internet stały się niezwykle popularne, a  wszystko za sprawą ogromnej wygody i uproszczonej procedury udzielania pożyczki, która gwarantuje możliwość jej szybkiego pozyskania. Aby uzyskać taką pożyczkę potrzeba jedynie dostępu do sieci internetowej oraz rachunku bankowego, na podstawie którego następuje identyfikacja i weryfikacja klienta, bowiem wymagany jest przelew na symboliczną kwotę. Nie ma potrzeby przesyłania dokumentów potrzebnych do ustalenia zdolności kredytowej oraz dowodu osobistego, a także angażowania poręczycieli czy określania zastawu. Koniecznie jest jedynie wypełnienie krótkiego formularza. Po tym wszystkim w ciągu kilkunastu minut pożyczkodawca wydaje decyzje, po której pieniądze wędrują na konto, nawet tego samego dnia.

Warto wiedzieć, że weryfikacja klienta poprzez przelew niewielkiej kwoty na rachunek bankowy pozwala firmom pożyczkowym na zabezpieczenie się przed atakami oszustów, złodziejów tożsamości czy osób, które wyłudzają zobowiązania finansowe na dane osobowe, które nie należą do nich. Taki przelew, który nie wiąże się ze stratą dużych pieniędzy (zazwyczaj jest to 1 grosz), pozwala na odpowiednią weryfikację i daje pewność pożyczkodawcy, że po drugiej stronie o pożyczkę ubiega się uczciwy klient, a nie oszust wyłudzający pieniądze.

Jak wybrać pożyczkę na dowód?

Wiele ofert pożyczek na dowód oferowanych przez różnorodne instytucje, sprawia, że potencjalni klienci mogą mieć problem z wyborem najlepszej oferty. Na początku, warto poczytać opinie klientów danej placówki. Jeśli cieszy się ona dobrą opinią, posiada setki zadowolonych klientów, a na rynku finansowym działa od wielu lat z pewnością w takim miejscu można zaciągnąć pożyczkę na dowód. W końcu warunki finansowe powinny być bezpieczne, dlatego poszukując najlepszej oferty, warto skorzystać z rankingów takich pożyczek, które często przygotowywane są przez ekspertów i opierają się o aktualne oferty, tak jak na Kokos.pl. Koniecznie należy zwrócić uwagę na maksymalną kwotę dostępnej pożyczki, czas jej spłaty, RRSO oraz całkowitą kwotę do spłaty. Wykorzystując rankingi pożyczek na dowód, z pewnością wybór najlepszej oferty będzie łatwiejszy i związany z poniesieniem dużo mniejszych kosztów.

Na jaki cel można przeznaczyć pożyczkę na dowód?

Niewątpliwą zaletą pożyczki na dowód, jest możliwość jej przeznaczenia na dowolny cel. Każda z instytucji, która decyduje się na udzielenie pożyczki, nie jest zainteresowana tym, na co zostaną przeznaczone pieniądze. To właśnie odróżnia je od popularnych kredytów bankowych. Pożyczka na dowód jest idealnym sposobem na podreperowanie domowego budżetu czy spełnianie własnych marzeń. Możliwość ich dowolnego przeznaczenia sprawia, że wiele ludzi może zaciągnąć taką pożyczkę choćby na wakacje, remont domu, naprawę auta czy zakup elektroniki. Ogromną zaletą takich pożyczek, jest możliwość ich spłaty poprzez comiesięczne raty lub jako jednoczęściową spłatę np. po wypłacie czy premii.

Zaciągając taką pożyczkę, należy pamiętać o jej terminowej spłacie, tak, aby kolejna chęć uzyskania gotówki wiązała się z jeszcze szybszym załatwieniem formalności. Dodatkowo stając się wiarygodnym i w pełni terminowym klientem, instytucje finansowe mogą oferować jeszcze większe kwoty pożyczek do uzyskania.

Na co uważać biorąc pożyczkę?

Mimo iż pożyczka na dowód jest idealnym sposobem na spełnienie marzeń czy podreperowanie domowego budżetu, należy uważnie sprawdzać oferty instytucji pożyczkowych. Tak jak wspomnieliśmy, warto najpierw przejrzeć rankingi oferowane przez Kokos.pl, gdzie znajduje się wiele różnorodnych propozycji od sprawdzonych pożyczkodawców. Jako że pożyczka ta udzielana jest w sposób uproszczony, a weryfikacja klienta przebiega poprzez przelew niewielkiej kwoty na rachunek bankowy instytucji, warto pamiętać, że musi ona w pewien sposób zabezpieczyć swoje interesy, w razie problemów ze spłatą pożyczkobiorcy.  Dlatego wybierając ofertę, należy szczególnie zwrócić uwagę nie tylko na RRSO, kwotę pożyczki i czas spłaty, ale również zabezpieczenia wymagane przez pożyczkodawcę oraz oprocentowanie i prowizję. Przed podpisaniem umowy, warto sprawdzić, jaki będzie całkowity koszt pożyczki i jaką część z tej kwoty stanowią opłaty. Umowa powinna być w pełni czytelna, a wszelkie niezrozumiałe "kruczki prawne", warto skonsultować ze specjalistą w zakresie finansów.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: