Rejestracja firmowej domeny internetowej - na co zwrócić uwagę?

Ostatnia aktualizacja: 2022-12-31  |  Średni czas czytania: 01:32
Artykuł reklamowy
Strony www pozwalają klientom nawiązać bliższy kontakt z firmą, dowiedzieć się czegoś więcej o jej ofercie oraz działalności, a tym samym stanowią zachętę do skorzystania z jej usług lub zakupu produktów. Jak zarejestrować firmową domenę w Internecie? Na co zwrócić szczególną uwagę, zakładając stronę WWW?
Rejestracja firmowej domeny internetowej - na co zwrócić uwagę?

Założenie firmowej strony internetowej ma sens zarówno w przypadku firm, które dopiero wchodzą na rynek, jak i tych, które funkcjonują na nim już od dawna. W dobie cyfryzacji i mobilności firma musi istnieć w Internecie, jeśli chce być konkurencyjna i zauważalna. Sprawdź, jakie pomocne wskazówki dotyczące firmowej strony www znajdziesz w poniższym artykule.

Jak założyć firmową stronę WWW i zarejestrować domenę?

Jedną z najważniejszych kwestii, jakie należy przemyśleć podczas zakładania firmowej strony internetowej, jest jej nazwa, która będzie wpisywana w wyszukiwarkę przez klientów. To ona zostanie zarejestrowana jako konkretna domena i stanie się globalną, internetową wizytówką, z którą kojarzona będzie firma. Dlatego chwytliwa, oryginalna nazwa i tania rejestracja domen oferowana przez dostawcę hostingu to dobry początek do stworzenia skutecznej, dobrej strony firmowej. Gdy już zarejestrujesz domenę z końcówką .pl, .com, .eu lub inną, zyskujesz na nią wyłączność, pod warunkiem że każdego roku będziesz opłacać jej odnowienie. Wówczas nazwa Twojej strony firmowej będzie coraz bardziej rozpoznawalna, co pozwoli klientom zacząć kojarzyć ją z konkretną marką.

Rejestracja domeny w Progreso - o czym warto pamiętać

Wymyślenie nazwy i ogólnego pomysłu na wygląd strony firmowej jest bardzo ważne, ale należy także zadbać o aspekty techniczne. Warto wybrać dobrego i przystępnego cenowo dostawcę hostingu, takiego jak Progreso. Już na starcie pozwoli Ci to zagwarantować współpracę na jasno określonych warunkach. Oprócz samej nazwy i wyboru dostawcy hostingu, musisz także zastanowić się nad rozszerzeniem, czyli końcówką (.pl, .com, .eu itp.). Nie jest to tylko kwestia gustu - dane rozszerzenia często mają konkretne wymagania, które należy spełnić, aby móc się nimi posługiwać. Na przykład domena .eu może dotyczyć tylko podmiotów i firm związanych z rynkiem europejskim.

Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem, o którym należy pamiętać, jest dbanie o swoją stronę internetową, w tym także zarejestrowaną domenę. Wyobraźmy sobie taką sytuację: rejestrujesz domenę z nazwą swojej firmy, po czym przez wiele lat budujesz jej rozpoznawalność, prowadzisz działania zapewniające ruch na stronie, inwestujesz w reklamy i rozbudowywanie sklepu internetowego. Pewnego dnia okazuje się, że nazwę Twojej domeny, wraz z całą pracą, jaką włożyłeś w jej rozwój, przejęła… konkurencyjna firma. Jak to możliwe? Mogłoby się tak stać, gdybyś w porę nie opłacił u rejestratora odnowienia domeny. Wówczas nazwa, którą do tej pory od niego „wynajmowałeś”, stałaby się dostępna dla wszystkich. Należy zatem przywiązać szczególną wagę do pilnowania także tego aspektu.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: