6krokow.pl -

Poradnik 6krokow.pl

Co warto wiedzieć
o prowadzeniu własnej firmy

Remarketing, czyli wiemy, czego chcesz!

Ostatnia aktualizacja: 2017-06-14  |  Średni czas czytania: 01:00
Artykuł promowany
TaxCareAdvertisement
Każdy z nas ogląda codziennie dziesiątki reklam. Są wszędzie: na ulicach, w gazetach, telewizji, ale przede wszystkim w Internecie. Rzadko szukamy ich sami. No, chyba że dotyczą produktu lub usługi, której nabycie planujemy.
Remarketing, czyli wiemy, czego chcesz! | 6krokow.pl

Odwiedź nas, a my odwiedzimy ciebie

W dobie bardzo dużej ilości przekazów marketingowych i rosnącej niechęci użytkowników sieci do oglądania reklam, agencje reklamowe muszą wciąż poszukiwać nowych sposobów na skuteczne dotarcie ze swoimi ofertami do potencjalnych klientów. Jednym z nich jest remarketing, zwany również retargetingiem. Kampanie tego rodzaju polegają na wysyłaniu przekazu reklamowego użytkownikom, którzy odwiedzili stronę danej firmy lub oglądali w sieci jakiś produkt. Najpopularniejszym używanym do tego narzędziem jest program reklamowy Google AdWords w najbardziej znanej na świecie przeglądarce internetowej Google, z której w Polsce korzysta 97% procent użytkowników Internetu.

PKO BPAdvertisement

Jak to się odbywa?

Jak dokładnie odbywa się remarketing? Zaczyna się od tego, że użytkownik sieci wchodzi na stronę internetową i przegląda oferty sklepów. Po takiej wizycie w przeglądarce pozostaje plik cookies, czyli popularne „ciasteczko”, które stanowi ślad mówiący o tym, że dana osoba odwiedziła konkretną witrynę. Użytkownik opuszcza ją, a podczas gdy przegląda inne strony, serwis reklamowy uruchamia wyświetlanie reklam. Mogą to być bannery strony, którą odwiedził internauta. Jest to tzw. remarketing prosty. Gdy mamy do czynienia z remarketingiem konkretnym, system dokonuje analizy zachowań klienta na stronie internetowej i dobiera reklamy najlepiej dopasowane do jego potrzeb. Remarketing jest narzędziem nowym, ale coraz chętniej stosowanym. Można go zlecić specjalistycznej firmie zajmującej się marketingiem w sieci internetowej. Jedną z takich firm jest Internetum.

Najważniejszą zaletą remarketingu jest to, że reklamodawca nie musi prowadzić żadnych badań marketingowych, aby dopasować reklamy do swoich klientów. Oni sami przychodzą do niego i zostawiają informacje o tym, jakimi produktami są zainteresowani.

Oceń ten artykuł:

Partnerem serwisu jest:

Taxcare

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
eBook: Jak założyć własną firmę

eBook:
Jak założyć własną firmę? w 2018 roku

Wszystkie aktualne informacje o zakładaniu własnej firmy zebrane w jednym miejscu!

zobacz więcej ›

Publikacja dostępna w formacie PDF

Nasze poradniki:

Przydatne linki: