Sieć SD-WAN – sposób na łatwe zarządzanie

Ostatnia aktualizacja: 2021-01-17  |  Średni czas czytania: 01:19
Artykuł reklamowy
Zapewnienie wysokiej jakości transmisji danych w sieci rozległej nie jest zadaniem prostym, ale w sieciach SD-WAN nie musi stanowić prawdziwego wyzwania. Gwarantują one stabilność, pozwalają na szybką rekonfigurację i zarządzanie. Przyjrzyjmy się bliżej takiemu rozwiązaniu.
Sieć SD-WAN – sposób na łatwe zarządzanie

Tradycyjna infrastruktura a nowoczesne rozwiązanie

Sieci rozległe są wykorzystywane przede wszystkim po to, aby umożliwić łączność między lokalizacjami - główną siedzibą a centrami danych, oddziałami oraz osobami pracującymi spoza biura, np. z domu. Zarządzenie większością aplikacji i danymi odbywa się z centrali, gdyż jest to rozwiązanie bezpieczniejsze, zapewniające spójną ochronę.

Jednak tradycyjne rozwiązanie, jakim jest sieć WAN, ma szereg wad. Administratorzy przekazują cały ruch przez centrum danych, co często prowadzi do spowolnienia pracy, a dodatkowo generuje wyższe koszty obsługi sieci.

SD-WAN - gwarancja ciągłości biznesowej

Firmy muszą wdrożyć sieć rozległą w taki sposób, aby jej administratorzy mogli kontrolować wydajność i jakość pracy aplikacji. Konieczna jest elastyczność zarządzania urządzeniami i możliwość korzystania z łączy internetowych (również pracując zdalnie) bez przekierowywania ruchu przez centrum. Sieci SD-WAN zapewniają administratorom wiele możliwości, a zarządzanie transmisją danych staje się dużo prostsze.

Obecnie wiele osób pracuje w trybie home office lub w innych oddziałach, co wymusza znalezienie dobrej alternatywy. Infrastruktura SD-WAN może przyczynić się do poprawy wydajności wybranych aplikacji, pozwala na inteligentne sterowanie ruchem i wybór priorytetów, a także obniża ryzyko przestoju firmy.

Wirtualizacja - alternatywne rozwiązanie

Odpowiedzią na nowe wyzwania i potrzeby firm jest wirtualizacja usług w infrastrukturze SD-WAN. Dzięki temu zamiast specjalnego sprzętu wystarczy zainstalowanie aplikacji na serwerach, z czym wiąże się szereg korzyści - miedzy innymi można łączyć różne usługi, np. system ochrony przed włamaniami (IPS), firewall lub narzędzia antywirusowe.

Cechą wyróżniającą sieci SD-WAN jest też automatyczne wdrażanie nowych konfiguracji, które nie wymaga udziału kompletnych zespołów IT w firmie klienta. Montaż nowego urządzenia przeprowadzi każdy pracownik, posługując się instrukcją, a administratorzy będą weryfikować ten proces zdalnie.

Transmisja danych

Warto rozważyć propozycję Orange dla Firm z rozwiązaniami firm Nokia i Cisco, czyli usługę wdrażania i obsługi sieci hybrydowy SD-WAN, która gwarantuje komfort, bezpieczeństwo, elastyczność oraz stabilność transmisji danych. Usługa Orange dla Firm to pomoc dla przedsiębiorstw, które czeka wirtualizacja usług lub które przechodzą przemianę cyfrową i chcą podnieść wydajność i efektywność pracy, dzięki sieci rozległej.

Więcej na temat można przeczytać na blogu Orange: https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/siec-i-transmisja/siec-rozlegla-sdwan/.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: