System DMS od Connecto - innowacja, która się opłaca

Ostatnia aktualizacja: 2018-11-26  |  Średni czas czytania: 02:53
Jesteśmy świadkiem rewolucji cyfrowej w Polsce. Coraz więcej firm decyduje się na inwestycję w nowoczesne rozwiązania IT. Oprogramowanie staje się bardziej dostępne cenowo, a jego wdrożenie jest szybkie i bezbolesne. Dużą popularnością cieszą się programy do zarządzania procesami biznesowymi w firmie. Jednym z nich jest system DMS od firmy Connecto z Sosnowca.
System DMS od Connecto - innowacja, która się opłaca

Czym jest system DMS od Connecto?

System Connecto DMS to zintegrowana platforma do zarządzania procesami miękkimi w firmie o dowolnej strukturze i branży. Celem wdrożenia rozwiązania w przedsiębiorstwach jest zwiększenie dostępności, prędkości i bezpieczeństwa przekazywanych informacji.

Na kręgosłup systemu DMS składają się moduły:

 • OBD (Elektroniczny obieg dokumentów) - służy on do tworzenia formularzy dokumentów i nadawania im schematów workflow, na podstawie, których poruszają się po firmie i zachowują w pożądany sposób. Najprostszym przykładem wykorzystania tego modułu jest obieg pism lub faktury kosztowej.

 • CRM (Zarządzanie relacjami z klientem) - skupia wszystkie funkcjonalności związane z procesem sprzedażowym i obsługi posprzedażowej. Umożliwia tworzenie bazy danych o obecnych potencjalnych klientach. Usprawnia również planowanie oraz realizację działań sprzedażowych czy marketingowych.
 • PRJ (Zarządzanie projektami i zleceniami) - moduł ten zawiera wszystkie kluczowe funkcjonalności potrzebne do skutecznego prowadzenia projektów i zleceń. W połączeniu z modułem obiegu dokumentów pozwala na bieżące rozliczanie finansowe oraz rzeczowe budżetów czy kosztorysów. Funkcjonalność harmonogramu Gantta pozwala na planowanie i realizowanie zleceń zgodnie z ustalonym terminarzem.
 • BI (Analizy i raporty Business Intelligence) - wszystkie informacje zawarte w bazie danych systemu Connecto DMS oraz pozostałych systemów w firmie opartych o SQL konsolidowane są w module Business Intelligence, tworząc skarbnicę wiedzy na temat firmy. Intuicyjny interfejs graficzny i estetyczne wykresy pozwalają na raportowanie danych z dowolnego zakresu. Dzięki pełnej otwartości modułu raporty mogą być tworzone ad hoc na podstawie wcześniej zdefiniowanych miar i wymiarów.

  Connecto DMS - Business Intelligence

 • WEB i MOBILE (aplikacja android i www) - dla użytkowników, którzy cenią sobie mobilność i dostęp do danych z każdego miejsca na świecie przygotowano interfejs WWW oraz aplikację na system Android. Za jej pomocą można sprawnie poruszać się po wybranych obszarach systemu Connecto DMS. Architektura systemu sprawia, że wszystkie moduły przenikają się między sobą. Definiując jeden proces można wykorzystać do jego tworzenia funkcjonalności ze wszystkich modułów.

Użytkownik pracujący na wielu modułach systemu Connecto DMS nie jest tego świadom, z jego punktu widzenia działa na jednym spójnym systemie, chociaż w rzeczywistości w danym momencie może wykorzystywać wszystkie moduły programu oraz dodatkowo integrację z jednym lub więcej systemem zewnętrznym.

Jakie firmy stawiają na system Connecto DMS?

Duża otwartość systemu i bogata funkcjonalność sprawiają, że może on zostać wdrożony w dowolnej firmie. Głównym zadaniem systemu Connecto DMS jest cyfryzacja procesów miękkich, a te występują w organizacjach niezależnie od ich specyfiki.

Do najczęściej wdrażanych procesów biznesowych należą między innymi:

 • Zarządzanie korespondencją i dokumentacją
 • Tworzenie i proces akceptacji umów
 • Pozyskanie i utrzymanie klienta
 • Zarządzanie portfelem projektów
 • Zarządzanie i rozliczanie zasobów materialnych
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi (urlopy, delegacje, dokumentacja, badania)

obieg dokumentów

Jakie inne funkcje posiada system Connecto DMS?

System DMS wybierany jest przez firmy z powodu bardzo bogatego

 • Kreator graficznego interfejsu użytkownika - wszystkie elementy systemu są w pełni modyfikowalne. Wdrożeniowcy producenta, wspólnie z klientem, kreują wygląd i zachowanie każdego elementu systemu. Zachowanie i poszczególne elementy oprogramowania wzorowane są na pakiecie Office, dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych DevExpress. Sprawia to, że użytkownicy od pierwszych chwil korzystania z systemu, porusza się po nim swobodnie.
 • Bogate API i otwartość na integracje międzysystemowe - już na etapie projektowania systemu, producent przewidział konieczność otwartości na oprogramowanie zewnętrzne. Owocem tej decyzji jest bezproblemowe łącznie się z systemami takimi jak oprogramowanie ERP, CRM czy WMS. Bogate API pozwala na obsługę systemu DMS za pomocą aplikacji trzecich.
 • Agent systemu - Usługa działająca w tle, pozwalająca na stworzenie wielu, niezależnie od siebie działających automatów wykonujących zadany zestaw instrukcji związanych z pracą systemu Connecto DMS. Agent może między innymi pilnować terminów, kontrolować workflow czy informować o wyjątkach w procesie.
 • Kreator wydruków - System Connecto DMS pozwala na tworzenie profesjonalnych szablonów druku dokumentów o dowolnej strukturze dzięki wbudowanemu zaawansowanemu graficznemu edytorowi wydruków. Koniec z ręcznym wypełnianiem formularzy, umów i protokołów.

Connecto - producent systemu DMS

Firma Connecto istnieje na rynku od 2005 roku. Od samego początku jest partnerem krakowskiego Comarchu, który oferuje systemy klasy ERP. Specjaliści z Connecto przez pierwsze lata wdrażali rozwiązania ERP, a w między czasie pracowali nad oprogramowaniem, które uzupełni braki w obecnie funkcjonujących systemach klasy ERP.

Dlatego powstał system Connecto DMS, który nie tylko może być dowolnie konfigurowany, ale również w pełni integruje się z rozwiązaniami Comarch ERP Opitma i Comarch ERP XL, o czym wspomnieliśmy wcześniej.

Firma Connecto zatrudnia prawie 70 osób, a w swoim dorobku ma ponad 600 zadowolonych Klientów.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: