Tarcza Antykryzysowa 5.0 - jak nadążyć za zmianami?

Ostatnia aktualizacja: 2020-07-02  |  Średni czas czytania: 02:57
Artykuł reklamowy
Zanim zaczniesz czytać ten artykuł zwróć uwagę na błąd w tytule, bo przecież jeszcze nie ma Tarczy 5.0, a tylko dopiero co uchwalona 4.0. Nominalnie kolejnej tarczy nie ma, ale można uznać, że tak faktycznie to jest. Żeby przedsiębiorcy nie zostali przygnieceni przepisami wprowadzonymi kolejnymi tarczami antykryzysowymi, a nawet więcej – żeby mogli zostać beneficjentami wszystkich dostepnych korzyści – otworzyła się dla nich aplikacja Allex. Aplikację można uznać właściwie za tarczę numer 5 - tarczę prawną.
Tarcza Antykryzysowa 5.0 - jak nadążyć za zmianami?

Tarcza Antykryzysowa 1.0, 2.0, 3.0 i wreszcie 4.0. Co miesiąc to jakaś tarcza i jeszcze zanim dobrze weszła w życie, to zaraz było wiadomo, że trzeba ją szybko nowelizować. Może to i tarcze na kryzys, ale jednocześnie powodujące u przedsiębiorcy kryzys poznawczy. Bo jak tu nadążyć za zmianami? Skąd wiedzieć, że wgłębiamy się w najaktualniejszą z wersji, w ostatnią nowelizację. A gdzie narzędzia i czas do pełnego skorzystania z proponowanych rozwiązań?

Potrzebna jest tarcza prawnicza. A nawet idźmy dalej ­ nie element obronny, ale przewodnik po labiryncie przepisów i klucz do rozwiązań. Bo przecież gra toczy się nie o zminimalizowanie strat spowodowanych pandemią, ale o wyjście z potyczki silniejszym. I nie chodzi o potyczkę nie tylko z koronawirusem, ale o bój z legislacyjną machiną i biurokratyczną maszynerią.

Praktyczne podejście

Chyba każdy się zgodzi, że we wszystkich dziedzinach stworzenie skutecznego narzędzia wymaga doświadczenia i praktyki. Nie inaczej jest w biznesie, gdzie podręcznikowe i kodeksowe działania szybko zweryfikuje rynek i rzeczywistość. Dlatego trudno przecenić sytuację, w której dostarczający biznesowego narzędzia tworząc je, wykorzystuje swoje wieloletnie prawnicze doświadczenie w połączeniu z praktyczną wiedzą o przedsiębiorczości. Dodatkowo, z wiedzą na bieżąco weryfikowaną przez menadżerów, którzy w biznesie niejeden sukces odnieśli i niejedną przeszkodę pokonali. A tak jest z krakowską kancelarią Bogdan Chudoba Adwokaci Doradcy Podatkowi, która stworzyła aplikację „Allex”, wykorzystując bogate doświadczenia ze współpracy z wielobranżową grupą kapitałową Holding 1 o trzydziestoletniej tradycji.

Prawo pod małym palcem

Każdy przedsiębiorca boryka się z problemem, jak z zalewu informacji szybko wyłowić istotne dla siebie. Traci czas na szukanie, analizowanie, weryfikowanie i aktualizowanie. Albo wydaje na nietanią obsługę prawną. A może inaczej. Może skorzystać z dobrodziejstwa digitalizacji i zamiast umawiać konsultację prawną, łatwo znaleźć rozwiązanie w mobilnej aplikacji. Takiej jak „Allex”. Nie jest to kolejny zbiór, cyfrowa biblioteka aktów prawnych, mimo że tak mogłaby kojarzyć się nazwa aplikacji – all lex – i mimo że faktycznie – wszystkie przepisy są w jednym miejscu. Prawo ma się zatem może nie w małym palcu, ale pod nim. Albo pod kciukami.

Aplikacja to oczywiście dużo więcej niż internetowa czytelnia. „Allex” zawiera bardzo precyzyjne poradniki, podpowiedzi, formularze i instrukcje krok po kroku, jakie należy uznać za niezastąpioną pomoc prawną dla wszystkich, którzy mogą i powinni skorzystać z tarcz antykryzysowych – od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, przez średnich przedsiębiorców, po duże spółki kapitałowe.

Trafione w czas i tematykę

Nie sposób przecenić fakt, że nowoczesny menadżer nie musi szukać informacji i na bieżąco śledzić zmian. To aktualizacje i oparte na nich konkretne podpowiedzi oraz zalecenia znajdą jego. Bo niewątpliwą zaletą aplikacji „Allex” jest dostarczanie informacji, a nie tylko ich udostępnianie.

To aplikacja śledzi bieżące przepisy i w praktycznych opracowaniach, zwanych lawletterami, tłumaczy zmiany prawne.

Ponieważ każdy chciałby otrzymywać tylko informacje dla siebie istotne, bardzo ważny jest ich precyzyjny dobór. Czuwa nad nim algorytm, który dopasowuje treści do informacji wskazanych podczas prostej rejestracji. Wystarczy podać branże, w której się działa, stanowisko w firmie, jej wielkość oraz obszar zainteresowań. Na podstawie tych informacji algorytm aplikacji „Allex” dopasowuje treści nie tylko do branży, ale też na przykład do potrzeb kadrowej w spółce kapitałowej albo do zakresu ważnego dla osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą w branży budowlanej. Dzięki temu, jako użytkownik otrzymasz informacje ważne właśnie dla Twojej firmy.

Jak to działa możesz zobaczyć na krótkim filmie:

Darmowe narzędzie

Dlaczego napisaliśmy wcześniej, że dla przedsiębiorców otworzyła się aplikacja Allex? Moglibyśmy napisać, że w związku z pandemią, która w dwójnasób dotyka przedsiębiorców, otwarte zostały drzwi do portalu pomocy prawnej. A to dlatego, że założyciele „Allexa” zdecydowali o udostępnieniu najbardziej teraz potrzebnego bogatego pakietu informacji antykryzysowych absolutnie za darmo. Od początku epidemii koronawirusa i wywołanych nią dynamicznych zmian w przepisach prawnicza tarcza (5.0) jest dostępna na antykryzysowym portalu dla przedsiębiorców. Kilkanaście tygodni intensywnych kontaktów z zainteresowanymi pozwoliło na jeszcze lepsze dopasowanie zakresu, treści i formy informacji do potrzeb przedsiębiorców. Wciąż mogą oni korzystać z pakietu informacji zebranych na portalu, ale teraz dla wygody i szybkości mogą przejść na funkcjonalną aplikację, dostępną pod adresem www.allex.info. W części covid-19 niezmiennie za darmo.

Cyfrowa przyszłość

Tak jak epidemiolodzy nie mają wątpliwości, że koronawirus zostanie z nami na dłużej, tak jesteśmy przekonani, że prawnicze aplikacje dla przedsiębiorców staną się wkrótce (już się stają) niezbędnym narzędziem nowoczesnych przedsiębiorców. Niezależnie od tego, czy będziemy traktować ten proces jako element digitalizacji usług, czy po prostu jako ułatwianie życia. Także oczywiście biznesowego. Bo dzięki takim aplikacjom można kontrolować pędzący pociąg wyładowany legislacyjnymi zmianami. Bez żadnych warunków dopisanych małą czcionką pod gwiazdką możesz skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego. Polecamy – sprawdź jak działa nowoczesny prawniczy asystent i w jaki sposób pomoże Tobie i Twojej firmie lepiej nadążać za zmianami w prawie.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: