Własny portal od zera czy gotowy skrypt CMS?

Ostatnia aktualizacja: 2017-09-06  |  Średni czas czytania: 02:12
Artykuł reklamowy
Aktualnie coraz większą popularnością cieszą się otwarte CMS, jak Joomla i Wordpress. Ich instalacja nie stanowi większego problemu, są bezpłatne a w sieci dostępnych jest tysiące gotowych do wykorzystania szablonów. Trafiłeś tutaj bo zapewne chcesz uruchomić swój własny portal i zastanawiasz się nad tym czy takie CMSy spełnią Twoje oczekiwania? Czy może warto wybrać inną drogę i stworzyć taki portal od podstaw na autorskim systemie CMS?
Własny portal od zera czy gotowy skrypt CMS?

Na rynku usług online istnieje kilka specjalistycznych firm, które polecają nam zastosowanie droższych ale przede wszystkim niezawodnych autorskich skryptów PHP. Warto więc dokładnie się temu przyjrzeć, postanowiliśmy dla was zgłębić ten temat.

Portale i serwisy oparte o autorskie skrypty PHP, które nie są publicznie udostępniane (jak Wordpress czy Joomla) posiadają wiele zalet. Przede wszystkim gwarantują: bezpieczeństwo, ciekawą funkcjonalność, brak opłat abonamentowych, znacznie lepsza optymalizację szybkość ładowanie, możliwość nieograniczonego dostosowania i co najważniejsze szybsze i efektywniejsze pozycjonowanie. Bardzo cenna okazuje się jeszcze skuteczna pomoc techniczna, którą zapewni nam po zakupie autor skryptu.

Takich możliwości nie zapewniają nam ogólnodostępne CMS, które wymagają regularnej aktualizacji w celu usunięcia kolejnych błędów i luk bezpieczeństwa. Profesjonalne skrypty PHP posiadają autorski, nigdzie nie udostępniany kod, co w znacznym stopniu zwiększy bezpieczeństwo Twojego serwisu i komfort jego prowadzenia. Co ważne kod autorskich skryptów okazuje się o wiele mniejszy i zazwyczaj jest lepiej zoptymalizowany, co w efekcie wpływa na szybkość jego ładowania na serwerze. Takie właściwości przyczyniają się do skuteczniejszego pozycjonowania, ponieważ aktualnie Google coraz większą wagę przykłada do certyfikatów SSL, jak i szybkości ładowania strony. Witryny zbudowane w oparciu o Wordpress czy Joomle nigdy nie będą mogły zostać tak dobrze zoptymalizowane jak autorskie rozwiązania. Wybierając autorski skrypt PHP masz pewność, że ocena Twojej strony w „oczach” Google będzie lepsza, co przełoży się na wyższe pozycje w tej wyszukiwarce. Pamiętaj również, że szybciej ładująca się strona i jej wersja mobilna to ukłon w stronę użytkownika, który będzie chętniej korzystał z Twojego serwisu.

Własny skrypt jako usługa kompleksowa

Taki skrypt to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które u jednej firmy są w stanie załatwić sprawę związaną z całą usługą projektem graficznym, budowa strony, hostingiem, pocztą email, jak i dodatkową pomocą techniczną.

Dlaczego CMS (Wordpress i Joomla) to nie najlepsze rozwiązanie?

Moglibyśmy wyjść z założenia, że darmowe skrypty CMS są lepsze i dają większe możliwości. Natomiast, jeśli dokładnie się temu przyjrzymy, to widzimy, że prawda leży po przeciwnej stronie. Dlaczego? Funkcjonalność CMS typu WP i Joomla zwiększa się dzięki instalowanym dodatkowym wtyczkom, które negatywnie wpływają na ich wydajność i bezpieczeństwo. Uporczywym staje się również ciągły wymóg aktualizacji darmowych CMS i poszczególnych wtyczek, trzeba to robić naprawdę często, co zabiera Twój cenny czas i wymaga stałej opieki nad stroną. Dodatkowo szablony Wordpress okazują się często bardzo podobne, przez co trudno jest uzyskać inny wygląd strony i unikalny kod jego budowy, który nie będzie kopią innych.

Podsumowanie
Jasnym staje się, że CMS typu Wordpress i Joomla to wspaniałe skrypt, ale tylko do projektowania prostych stron www bądź założenia bloga. Natomiast kiedy decydujemy się już na zbudowanie portalu bądź rozbudowanego serwisu www, to tutaj jedynym słusznym rozwiązaniem będzie autorski skrypt PHP, w pełni dopasowany do naszych potrzeb, bezpieczny i dobrze zoptymalizowany.

Pamiętaj więc, aby nawiązać współpracę z firmą, która zapewni Ci profesjonalną obsługę w tym zakresie. Jedną z kilku firm tworzących autorskie skrypty PHP na Polskim rynku, którą jednocześnie polecamy jest firma Edios. Posiada szeroką ofertę gotowych skryptów, oferuje możliwość ich dowolnej modyfikacji i posiada pozytywne opinie od wielu klientów. Dla przykładu firma ta wydała w tym roku nowe oprogramowanie Katalog firm RWD, w oparciu o który możesz uruchomić portale o dowolnej tematyce np. katalog mechaników, portal weselny czy portal branżowy. Tacy specjaliści mogą okazać się bardzo cenni dla każdego przedsiębiorcy a skorzystanie z ich usług będzie lepszym rozwiązaniem niż wybór otwartych CMSów.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: