Wymiana walut online coraz popularniejsza

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-07  |  Średni czas czytania: 01:23
Artykuł reklamowy
Wymiana walut wielu osobom jeszcze niedawno kojarzyła się z koniecznością odwiedzenia banku lub tradycyjnego kantoru. Obecnie jednak na popularności zyskują platformy oraz kantory internetowe. Często oferują one nie tylko zdecydowanie niższy kurs, ale także większą wygodę dokonywania transakcji.
Wymiana walut online coraz popularniejsza

Przede wszystkim niższa cena

Jednym z głównych powodów stale rosnącej popularności wymiany walut przez Internet jest dostępność w platformach oraz kantorach online zdecydowanie korzystniejszych kursów walut niż w bankach czy tradycyjnych kantorach. Jest to możliwe dzięki występowaniu niższego spreadu, czyli różnicy w kursie sprzedaży i kupna danej waluty. Na rynku istnieją także serwisy, które umożliwiają wymianę waluty całkowicie bez spreadu. Jednym z nich jest Walutomat.pl, największa platforma wymiany walut online w Polsce, która dostępna jest pod adresem: walutomat.pl. Podczas dokonywania transakcji poprzez ten portal mamy jedynie do czynienia z niską prowizją. Pozwala to zaoszczędzić nawet do 8% wartości każdej transakcji!

Większa wygoda transakcji

Osoby dokonujące wymiany waluty online doceniają również zdecydowanie większą wygodę tego rozwiązania. Nie muszą podróżować po całym mieście w poszukiwaniu kantoru oferującego wymianę w oparciu o korzystny kurs ani tym samym tracić pieniędzy na zakup paliwa lub biletów komunikacji miejskiej. Korzystnej wymiany walut można dokonać posiadając jedynie dostęp do komputera oraz Internetu. Serwis Walutomat.pl umożliwia także dokonywanie transakcji przy pomocy dedykowanej aplikacji mobilnej. Można pobrać ją na przykład na smartfona lub tablet, a jej obsługa jest bardzo łatwa oraz intuicyjna.

Wymiana walut online a dostępność usług dodatkowych

Dokonując wymiany waluty online mamy także możliwość skorzystania z wielu przydatnych usług dodatkowych. Jedną z nich jest realizowanie bezpośrednio po wymianie środków bezpłatnego przelewu na wybrane konto walutowe. W bankach dokonanie takiej operacji mogłoby wiązać z wysoką opłatą, a w kantorach stacjonarnych nie byłoby to w ogóle możliwe.

Serwis Walutomat.pl oferuje także wiele innych usług opcjonalnych takich jak np. przelew wymienionych środków na konto innej osoby lub przelew na zagraniczny rachunek bankowy.

Wysoki stopień bezpieczeństwa

Wymiana walut przez Internet wiąże się z bardzo wysokim bezpieczeństwem transakcji. Zapewniają je zaawansowane i nowoczesne systemy informatyczne, a przeprowadzane operacje są stale monitorowane. Wymiana walut online nie wiąże się z ryzykiem otrzymania fałszywych lub zniszczonych banknotów, ponieważ wymienione środki są przelewane bezpośrednio na wybrane konto walutowe. Pozwala to także uniknąć stresującego transportu gotówki bądź nawet kosztów zatrudnienia specjalistycznej agencji ochrony zabezpieczającej przewóz pieniędzy.

Właściciel serwisu Walutomat.pl, spółka Currency One, posiada ponadto licencję Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług płatniczych.

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Przydatne linki: