Zaopatrzenie sklepików szkolnych – zdrowa energia na każdy dzień

Ostatnia aktualizacja: 2020-05-25  |  Średni czas czytania: 03:02
Artykuł reklamowy
Jeszcze do niedawna sklepiki szkolne kojarzone były przede wszystkim ze słodyczami i niezbyt zdrowymi przekąskami. Dziś jednak sytuacja uległa zmianie – rodzice chcą, aby dzieci odżywiały się w sposób zdrowy i zrównoważony. Właśnie dlatego zaopatrzenie sklepików szkolnych powinno być przygotowane z myślą o dzieciach, które potrzebują ogromnych ilości zdrowej energii – nie tylko do nauki, ale też do zabawy. Dowiedz się, jakie powinno być zaopatrzenie sklepików szkolnych!
Zaopatrzenie sklepików szkolnych – zdrowa energia na każdy dzień

Zdrowa żywność w sklepiku szkolnym to podstawa

Chyba każdemu rodzicowi zdarzyła się kiedyś sytuacja, gdy po prostu nie zdążył przygotować śniadania do szkoły swojemu dziecku. Co w takiej sytuacji robią rodzice? Z reguły dają dziecku pieniądze, aby kupiło sobie śniadanie w szkolnym sklepiku. I nie jest to złe rozwiązanie, o ile zaopatrzenie sklepików szkolnych jest adekwatne do potrzeb żywieniowych dziecka. W końcu zdrowa kanapka, zbożowy baton bez cukru czy porcja orzechów i suszonych owoców może stanowić pełnowartościowy posiłek – często nawet zdrowszy niż kanapka z szynką i serem, przygotowana na szybko w domu.

Co sprzedawać w szkolnym sklepiku?

Co wobec tego powinno znaleźć się w zaopatrzeniu sklepików szkolnych, aby rodzice nie musieli mieć wyrzutów sumienia i by mieli pewność, że dziecko zdrowo się odżywia? Przede wszystkim należy zrezygnować ze wszystkich niezdrowych słodyczy, słonych przekąsek, kolorowych napojów i innych produktów, w których znajduje się mnóstwo cukru, tłuszczu i konserwantów. O wiele lepiej postawić na zdrową żywność. Zbożowe batony bez cukru, świeże owoce w postaci wygodnych przekąsek, owoce suszone, orzechy i bakalie sprawdzą się idealnie. Warto pamiętać, że podczas szkolnej przerwy dzieci potrzebują wygodnych, ale wartościowych przekąsek, więc tego typu produktu idealnie sprawdzą się jako zaopatrzenie sklepików szkolnych.

Dla każdego coś smacznego – także dla nauczyciela!

Od pewnego czasu w zaopatrzeniu sklepików szkolnych obowiązkowo powinny znaleźć się orzechy i suszone owoce. Dlaczego? To prawdziwy hit nie tylko wśród dzieci, ale też nauczycieli! Oni również chętnie zaglądają do szkolnego sklepiku. A skoro o nauczycielach mowa, warto zadbać o to, aby w sklepiku mogli znaleźć kawę, na przykład pyszną kawę zbożową, batony proteinowe, owsianki błyskawiczne czy desery do kubka. W końcu nauczycielowi również należy się odrobina przyjemności po całym dniu kształcenia młodych umysłów!

Nawyki żywieniowe dzieci – zaopatrzenie sklepików szkolnych ma znaczenie!

Warto pamiętać o tym, że nawyki żywieniowe dzieci kształtują się już od najmłodszych lat – i to nie tylko w domu, ale też w szkole. Chyba każdy dorosły pamięta jeszcze czasy, kiedy niektóre produkty ze szkolnych sklepików stawały się na tyle popularne, że przez kilka tygodni dzieci walczyły o nie na przerwach, ustawiając się w kolejkach do szkolnego sklepiku. Takie szkolne trendy mogą w istotny sposób przekładać się na przyzwyczajenia żywieniowe dziecka, dlatego warto zadbać o to, aby w sklepiku szkolnym znalazły się na przykład smakowite, owocowe batony dla dzieci czy świeże owoce, pakowane w wygodnych opakowaniach. Większość rodziców już od małego uczy dzieci zdrowych wyborów żywieniowych, dlatego takie produkty na pewno będą cieszyć się ogromną popularnością.

Nie tylko wartościowe przekąski, ale też artykuły szkolne

Nie tylko wartościowe przekąski, ale też artykuły szkolne

Oprócz zdrowych produktów w sklepiku szkolnych powinny znaleźć się także przedmioty codziennego użytku. Chyba każdy właściciel szkolnego sklepiku każdego dnia słyszy mnóstwo pytań o kredki, zeszyty, długopisy, bloki rysunkowe czy farby. I nic w tym dziwnego, bo dzieciom – podobnie jak dorosłym – również zdarza się o czymś zapomnieć! Właśnie dlatego na zaopatrzenie sklepików szkolnych powinny składać się nie tylko zdrowe produkty spożywcze czy wartościowe przekąski, ale też artykuły szkolne czy higieniczne. Dzięki temu zarówno dzieci, jak i pracownicy szkoły będą mogli w każdej chwili skorzystać z zaopatrzenia szkolnego sklepiku – nie tylko wtedy, kiedy zacznie im dokuczać głód.

Dzieci w wielu szkolnym mają bardzo zróżnicowane potrzeby, które czasem mogą być sporym zaskoczeniem dla sprzedawcy szkolnego sklepiku. Choć z reguły mogą potrzebują one farbek czy zeszytów, może się zdarzyć, że dziecku potrzebne będą nowe sznurowadła czy płaszcz przeciwdeszczowy. Doświadczony sprzedawca szkolnego sklepiku z pewnością doskonale wie, czego najbardziej potrzebują maluchy w danej szkole i z reguły jest w stanie im pomóc – bo przecież dla wielu dzieci szkolny sklepik to często ratunek w małych kłopotach dnia codziennego. Właśnie z tego powodu zaopatrzenie sklepików szkolnych musi być nie tylko dobrze przemyślane, ale też regularnie uzupełniane – czasem o produkty nieoczywiste.

Zaopatrzenie sklepików szkolnych – najważniejsza jest jakość!

Zaopatrzenie sklepików szkolnych powinno charakteryzować się najwyższą jakością – szczególnie jeśli chodzi o produkty spożywcze. W szkolnym sklepiku nie powinno zabraknąć zdrowych przekąsek, takich jak suszone owoce, batony dla dzieci bez cukru czy orzechy – to właśnie one dostarczają organizmowi wielu witamin i minerałów, które są niezbędne dla efektywnej nauki. Z tego powodu zaopatrzenie sklepików szkolnych musi być odpowiednio przemyślane, a produkty powinny pochodzić wyłącznie od sprawdzonych, zaufanych dostawców i producentów.

Firma Bakalland od wielu lat zaopatruje sklepiki szkolne, dostarczając im produkty, które są dedykowane dla dzieci, na przykład batony bez cukru i zdrowe batony owocowe. Od pewnego czasu właściciele sklepików szkolnych mogą korzystać z platformy ebakalland.pl, gdzie dostępne są wszystkie produkty Bakalland w ofercie hurtowej. To wygodny sposób na zaopatrzenie sklepików szkolnych we wszystkie zdrowe produkty, po które tak chętnie sięgają dzieci. I nie tylko, bo na wiele z dostępnych przekąsek z pewnością skuszą się także nauczyciele! Jedno jest pewne: zaopatrzenie sklepików szkolnych powinno być doskonałej jakości, tak aby każdy mógł znaleźć tam dla siebie coś zdrowego i pysznego.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: