
Gotowy, przykładowy biznesplan:
KOSMETYKA SAMOCHODOWA

Standard | Premium |
---|---|
Biznesplan w formacie Adobe (.pdf) | Biznesplan w formacie Adobe (.pdf) |
Brak edytowalnych plików biznesplanu w Word (.doc i .docx) | Edytowalne pliki biznesplanu w Word (.doc i .docx) |
Brak edytowalnych tabel zestawień finansowych w Excel (.xls i .xlsx) | Edytowalne tabele zestawień finansowych w Excel (.xls i .xlsx) |
- | Jednorazowe Konsultacje mailowe dotyczące aplikowania o środki |
Informacje na temat biznesplanu:
Jeżeli specjalizujesz się w branży kosmetyki samochodowej, warto zainteresować się zdobyciem dofinansowania na rozpoczęcie własnej firmy. Przykładowy biznesplan ułatwi rozpoczęcie własnej działalności. Napisanie go może być skomplikowane, dlatego można skorzystać z gotowego wzoru biznesplanu przystosowanego do firmy kosmetyki samochodowej. Skompletowane dokumenty będzie trzeba tylko uzupełnić i zanieść do wybranego Urzędu Pracy.
Co zawiera nasz biznesplan
Obecnie można zauważyć duże zapotrzebowanie na kosmetykę samochodową. Coraz więcej osób poszukuje odpowiedzialnych i fachowych firm świadczących tego typu usługi. Jeśli planujesz założenie firmy w tej branży, możesz skorzystać z pomocy w pisaniu biznesplanu. Z odpowiednią pomocą w łatwy sposób sporządzisz potrzebną dokumentację.
Firma opisana w biznesplanie będzie zajmowała się przede wszystkim kosmetyką samochodową zarówno mobilną, jak i stacjonarną. Biuro i warsztat będzie znajdował się w siedzibie działalności. Godziny otwarcia firmy będą następujące:
- poniedziałek- piątek 7.00-17.00,
- sobota-niedziela 9.00-13.00.
Działalność będzie związana z polerowaniem lamp oraz karoserii, przygotowywaniem aut do sprzedaży, a także nakładaniem powłok i wosków zabezpieczających na lakier. Takie usługi skierowane są do właścicieli zarówno samochodów osobowych, dostawczych, jak również kempingów oraz busów. Poza tak szerokim zakresem usług, klienci będą mieli możliwość skorzystania z oferty prania dywanów, tapicerki meblowej, a także sprzątania oraz prania wnętrz swoich samochodów.
Biznesplan składa się z następujących dokumentów:
- informacje o wnioskodawcy,
- opis projektowanego przedsięwzięcia,
- charakterystyka planowanego przedsięwzięcia,
- analiza rynku,
- analiza rynku na którym firma zamierza działać,
- główni, potencjalni odbiorcy oferowanych produktów,
- miejsce i źródła zaopatrzenia,
- sposób promocji i reklamy,
- przewidywane zatrudnienie pracownika/ów w przeciągu pierwszych 12 miesięcy,
- działania podjęte na rzecz uruchomienia działalności,
- analiza swot planowanego przedsięwzięcia,
- analiza ryzyka i działań zaradczych planowanego przedsięwzięcia:
- kalkulacja kosztów i nakładów związanych z podjęciem działalności gospodarczej,
- szczegółowa specyfikacja wydatków do poniesienia w ramach dofinansowania,
- charakterystyka ekonomiczno-finansowa przedsięwzięcia.
Biznesplan został opracowany na potrzeby wniosku do Urzędu Pracy w Otwocku. Możesz go wykorzystać na własne potrzeby i złożyć w innym urzędzie na terenie całej Polski.
Dokumenty przygotowaliśmy w sposób staranny, biorąc pod uwagę wszelkie aspekty merytoryczne i formalne. Są one zgodne z wymaganiami urzędu i sporządzone w taki sposób, aby zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie dotacji.